Spełniamy jeździeckie marzenia

Jeździectwo ze wsparciem Fundacji JSW to osiągalny i już nie tak elitarny sport jak mogłoby się wydawać.  Koszty utrzymania koni i zakupu drogiego sprzętu sportowego często przyczyniają się do tego, że obiecujący zawodnicy muszą rezygnować z dalszych treningów ze względów finansowych. Dlatego Jeździecki Klub Sportowy Equi Verso z Jastrzębia-Zdroju razem z Fundacją JSW wyrównanuje szanse młodych zawodników oraz popularyzuje jeździectwo w regionie.

JSK Equi Verso prowadzi szkolenia grup dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie  jazdy konnej, a zawodnicy biorą udział w zawodach sportowych reprezentując miasto na szczeblu lokalnym i ogólnopolskim.

Fundacja JSW pomaga w sfinansowaniu zakupu sprzętu potrzebnego do utrzymania wysokiego poziomu treningów, a także w przygotowaniu koni i jeźdźców do udziału w zawodach. Ze środków Fundacji udało się już kupić  przeszkodę parkurową, która jest wykorzystywana podczas treningów jeździeckich, pokryć koszty związane ze szkoleniami i konsultacjami i zaopatrzyć Klub w 45 derek, które pomagają utrzymać komfort termiczny koni i zapobiegają chorobom.

Dzięki wsparciu Fundacji JSW i zaangażowaniu  klubu jedna z zawodniczek została powołana do Kadry Narodowej, a zawodnicy Klubu zdobyli złoty medal w Mistrzostwach Polski Południowej oraz złoty medal w Mistrzostwach Śląska. Gratulujemy!