Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

MATEMATYKA – fundament w wielu dziedzinach

W dzisiejszym społeczeństwie matematyka odgrywa coraz większą rolę. Stanowi fundament w wielu dziedzinach, takich jak technologia, inżynieria i finanse. Dzięki wsparciu Fundacji JSW, w jednej ze szkół udało się zrealizować nowatorski projekt.

Realizacja przedsięwzięcia pn. „Stworzenie nowoczesnej pracowni matematycznej w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jerzego Kukuczki w Mikołowie” przyczyni się do lepszej jakości edukacji, poprawy warunków nauczania, rozbudzenia zainteresowań w sferze matematycznej, logicznego i analitycznego myślenia.

Realizatorzy zamierzają rozwijać zdolności uczniów do skupienia uwagi, koncentracji, wysiłku, woli doprowadzania do końca podjętego działania. Obliczenia matematyczne rozwijają dodatkowo umiejętności wypowiadania, czytania i pisania. Poprzez rozwiązywanie zadań tekstowych, dzieci uczą się logicznego myślenia, wyrabiają umiejętności spostrzegania i rozumienia związków między wielkościami, a także rozbudzają swoje matematyczne zainteresowania. Rozwiązywanie zadań uczy matematycznej dociekliwości, precyzji, dostrzegania zasad i analogii, ale i ostrożności przed zbyt pochopnym rozwiązaniem. Nowoczesna pracownia matematyczna stała się atrakcyjnym i efektywnym miejscem zarówno dla uczniów, którzy dzięki niej być może odkryją że matematyka nie jest trudna i nudna lecz może być ciekawą przygodą. Przekazujący wiedzę nauczyciele będą mieli możliwość prowadzenia dynamicznych i interaktywnych lekcji, co przekłada się na bardziej przystępne przekazywanie skomplikowanych koncepcji.

Bogactwo dostępnych w nowoczesnej pracowni matematycznej w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jerzego Kukuczki w Mikołowie pomocy dydaktycznych umożliwi praktyczne doświadczenia w matematyce i naukach przyrodniczych, co przeniesie się na przyswajanie wiedzy oraz zainteresowanie uczniów matematyką.

Od wizualizacji do realizacji:

Inne aktualności

Rowery dla uczniów klas mistrzostwa sportowego

Fundacja JSW dofinansowała zakup 10 rowerów sportowych do uprawiania kolarstwa uczniów klas mistrzostwa sportowego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach.

PSIA SŁUŻBA – to wyzwanie i zaszczyt

ma trzy miesiące i już rozpoczęła intensywny trening przygotowujący do służby w elitarnej specjalistycznej grupie poszukiwawczo-ratowniczej PSP Jastrzębie-Zdrój. Wabi się Amper i jest suczką, owczarkiem belgijskim. Jej trenerem i opiekunem jest strażak ochotnik, Kamil…

Sztuczna Inteligencja pomaga kształcić przyszłych górników

Znajomość technicznego języka obcego to jedna z podstawowych kompetencji zawodowych przyszłych górników. Uczniowie z Pawłowic, lingwistyczne umiejętności rozwijają teraz w nowoczesnej pracowni językowej, którą wspiera sztuczna inteligencja.

Zimowy zawrót głowy z Fundacją JSW

Ponad trzy tysiące najmłodszych mieszkańców naszego regionu nie mogło narzekać na brak atrakcji podczas tegorocznych ferii zimowych. I choć nie zawsze dopisywała pogoda, to mankamenty aury rekompensowały niespodzianki przygotowane między innymi dzięki wsparciu Fundacji…

Nowoczesny gabinet SI w Jastrzębiu-Zdroju

Fundacja JSW udzieliła finansowego wsparcia na stworzenie nowego gabinetu integracji sensorycznej w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jastrzębiu-Zdroju. Dzięki temu wsparciu, placówka ma teraz możliwość świadczenia nowych usług, skierowanych do dzieci, u których…

Życzenia Bożonarodzeniowe

Wesołych Świąt oraz wielu sukcesów w Nowym 2024 Roku życzy Zarząd, Rada oraz Pracownicy Fundacji JSW

Więcej aktualności