Wypoczynek i rekreacja

Facebook Ikona szukania

Lato pełne przygód z Fundacją JSW

Jedną z wielu wakacyjnych imprez współfinansowanych w lecie 2022 roku przez Fundację JSW był piknik w Parku Aktywnej Rekreacji w Mszanie. Wodne zabawy w pirackiej oprawie pozwoliły dzieciom aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu; przynosiły też ulgę od słonecznych promieni. Największą atrakcją była niespodzianka przygotowana przez druhów z OSP. Strumień wody ze strażackiego węża stał się szybko pretekstem do wodnych zabaw i zawodów.

– To już trzecie z kolei wakacje, podczas których nasi najmłodsi mieszkańcy mogą liczyć na letnie niespodzianki. Każdego roku organizujemy wycieczki, festyny, pikniki, spotkania z podróżnikami czy warsztaty artystyczne i kulinarne, co najmniej raz w tygodniu przez cały lipiec i sierpień. Sami nie bylibyśmy w stanie sfinansować tylu wakacyjnych atrakcji, więc jesteśmy głęboko wdzięczni za wsparcie, na jakie możemy liczyć ze strony Fundacji JSW – powiedział Rafał Jabłoński, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mszanie.

Tego lata Fundacja JSW wsparła 25 wakacyjnych projektów. Dzięki temu blisko 6 tys. dzieci z całego regionu przeżyje lato pełne przygód. Młodzi sportowcy wykorzystają letnią pauzę na doskonalenie swoich talentów i formy fizycznej w takcie letnich obozów wyjazdowych i stacjonarnych, dofinasowanych przez Fundację JSW. Piłkarki z LKS Paniówki ćwiczyć i wypoczywać będą nad morzem we Władysławowie, a ich koledzy z boiska z Połomii wyjadą do Krościenka. Młodzi sportowcy z LKS Start Mszana szlifować będą formę w Milówce. Natomiast zawodniczki z JKH Białe Jastrzębie czas ten wykorzystają na przygotowania do rozgrywek Młodzieżowej Ligii Hokeja Kobiet.

Wsparcie Fundacji JSW nie ogranicza się jedynie do sportowych wakacji. W letniej ofercie przygotowanej przez ośrodki kultury i sportu z Jastrzębia-Zdroju, Mszany, Świerklan, Gierałtowic, Pilchowic i Radlina nie zabrakło wycieczek czy festynów.

Bo brudne dzieci to szczęśliwe dzieci...

25 czerwca w Parku przy Inhalatorium w Pawłowicach odbył się ekstremalny bieg z przeszkodami dla dzieci w wieku 5 - 13 lat. Było to nie lada wyzwanie dla dzieci, ale także mnóstwo dobrej zabawy. W biegu wystartowało ponad 300 dzieci, które w zależności od wieku miało do pokonania trasę od 500 - 1500 m., na której znajdowały się przeszkody. Na śmiałków, którzy zmierzyli się z błotnym torem przeszkód na mecie czekały medale, dyplomy i słodki poczęstunek. Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie.

Wspaniałe FERIE!

W trakcie ferii 2022 najmłodsi mieszkańcy Świerklan nie mogli narzekać na brak atrakcji. Dzięki wsparci Fundacji JSW, świerklański GOKiR i tamtejsza Biblioteka Gminna,  przygotowały zajęcia zarówno dla dzieci które preferują aktywne formy wypoczynku, jak i tych, które chciały rozwijać swoje artystyczne i techniczne talenty.

Projekty półkolonii zostały tak przygotowane, by ze wsparcia Fundacji JSW, dzieci mogły korzystać także po zakończeniu ferii.  Kilkadziesiąt gier planszowych trafiło do bibliotecznej wypożyczalni, a instrumenty i sprzęt nagłaśniający pozwoliły stworzyć pracownię muzyczną, podobnie jak zestawy specjalnych klocków, które służyć będą dzieciom do nauki podstaw robotyki.

Spełniamy jeździeckie marzenia

Jeździectwo ze wsparciem Fundacji JSW to osiągalny i już nie tak elitarny sport jak mogłoby się wydawać.  Koszty utrzymania koni i zakupu drogiego sprzętu sportowego często przyczyniają się do tego, że obiecujący zawodnicy muszą rezygnować z dalszych treningów ze względów finansowych. Dlatego Jeździecki Klub Sportowy Equi Verso z Jastrzębia-Zdroju razem z Fundacją JSW wyrównanuje szanse młodych zawodników oraz popularyzuje jeździectwo w regionie.

JSK Equi Verso prowadzi szkolenia grup dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie  jazdy konnej, a zawodnicy biorą udział w zawodach sportowych reprezentując miasto na szczeblu lokalnym i ogólnopolskim.

Fundacja JSW pomaga w sfinansowaniu zakupu sprzętu potrzebnego do utrzymania wysokiego poziomu treningów, a także w przygotowaniu koni i jeźdźców do udziału w zawodach. Ze środków Fundacji udało się już kupić  przeszkodę parkurową, która jest wykorzystywana podczas treningów jeździeckich, pokryć koszty związane ze szkoleniami i konsultacjami i zaopatrzyć Klub w 45 derek, które pomagają utrzymać komfort termiczny koni i zapobiegają chorobom.

Dzięki wsparciu Fundacji JSW i zaangażowaniu  klubu jedna z zawodniczek została powołana do Kadry Narodowej, a zawodnicy Klubu zdobyli złoty medal w Mistrzostwach Polski Południowej oraz złoty medal w Mistrzostwach Śląska. Gratulujemy!

Plac zabaw nie tylko dla przedszkolaków w Gogołowej

Pod koniec 2020 roku zwrócono się do nas z prośbą o wsparcie w zakupie materiałów budowlanych niezbędnych do wykonania bezpiecznej nawierzchni placu zabaw, który miał stanąć na terenie szkoły w Gogołowej. Ponieważ do tej pory nie było takiego obiektu w okolicy, inwestycja ta była bardzo istotna z punktu widzenia lokalnej społeczności. Dlatego Fundacja JSW zdecydowała się przeznaczyć na ten cel ponad 42 000 zł. Teraz z placu zabaw korzystają głownie przedszkolaki uczęszczające do nowo otwartego oddziału przedszkolnego - docelowo ma to być nawet 50 dzieci. Jak wiadomo, w tym wieku bardzo potrzebna jest aktywność fizyczna, która odgrywa niezwykle ważną rolę w rozwoju psychoruchowym, a także pomaga rozładować nagromadzone emocje. Oczywiście starsi uczniowie szkoły podstawowej po lekcjach także chętnie wskakują na huśtawki i zjeżdżalnie!

Fundacja JSW wspiera młodych hokeistów

Jastrzębie-Zdrój to miasto żyjące w rytmie rozgrywek sportowych. Siatkarze, piłkarze i hokeiści mają tu wielu wiernych fanów w każdym pokoleniu. Osiągnięcia lokalnych drużyn łączą społeczność miasta we wspólnym świętowaniu, budując tożsamość mieszkańców. Jastrzębianie, w tym pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej, kibicują całymi rodzinami, przekazując kolejnym pokoleniom miłość do sportu, którą widać na trybunach i boiskach. Dzieci i młodzież to przecież przyszłość tych drużyn.

Sukcesy klubu hokejowego JKH GKS Jastrzębie i realna szansa na dostanie się do drużyny posiadającej Superpuchar Polski podsycają marzenia o sportowej karierze i zachęcają młodych mieszkańców do podjęcia treningów na lodowisku. Hokej jest jednak sportem wymagającym, nie tylko w kwestii warunków fizycznych, ale również w zakresie niezbędnego sprzętu. Trenerzy nie mogą wpuścić na lód zawodników bez specjalnych ochraniaczy i kasku, nie wspominając o łyżwach i kiju, a sprzęt niestety nie jest tani i szybko się niszczy. Co więcej, dzieci równie szybko rosną i muszą zmieniać wyposażenie nawet co sezon.

Aby żaden hokejowy talent nie zmarnował się ze względu na sytuację finansową rodziny, Fundacja JSW postanowiła wesprzeć klub w zakresie sprzętu do wypożyczania przez początkujących zawodników. W ramach dotacji zakupiono łyżwy, kije, ochraniacze, parkany bramkarskie, rękawice, kaski i spodnie, doposażono też siłownię i sfinansowano organizację dwóch turniejów hokeja na lodzie dla 220 zawodników w Jastrzębiu-Zdroju.

Szkolenie jeździeckie dzieci i młodzieży

Na ten moment jeździectwo jest wciąż bardzo drogim sportem, głównie ze względu na wysokie koszty utrzymania koni i ośrodków treningowych. Jak twierdzą przedstawiciele Jeździeckiego Klubu Sportowego Equi Verso z Jastrzębia-Zdroju, wielu dobrze zapowiadających się jeźdźców musi rezygnować z rozwijania swojego talentu ze względów finansowych. Dlatego członkowie klubu wzięli sobie za cel wyrównanie szans osób gorzej sytuowanych, aby jeździectwo przestało być sportem elitarnym, a każdy miłośnik koni mógł rozwijać swoją pasję, niezależnie od statusu materialnego swojej rodziny. Ma to również wpłynąć na popularyzację jeździectwa w naszym regionie - w tej chwili jest to sport niszowy, wciąż kojarzony z hermetycznym środowiskiem miłośników koni.

Dużym problemem jest znikoma ilość działań mających na celu rozwijanie infrastruktury jeździeckiej, zarówno młodzi jak i starsi jeźdźcy nie mają zbyt wielu możliwości rozwijania swoich umiejętności, czy brania udziału w zawodach. 

Jeździecki Klub Sportowy Equi Verso, dzięki wsparciu finansowemu Fundacji JSW ma stać się miejscem, gdzie każda osoba zainteresowana jeździectwem otrzyma wsparcie w rozwijaniu swojej pasji. W ramach udzielonej dotacji zakupiono przeszkodę parkurową służącą do treningu przeskoków oraz 43 derki dla koni. 

 

Budowa Parku do Street Workout’u w Gierałtowicach

Realizacja przedsięwzięcia polegała na budowie Parku do Street Workout’u. To miejsce z urządzeniami do ćwiczeń siłowych (m.in. drążek, drabinka pozioma, pionowa, słup rurowy, ławka skośna z drabinką, poręcz, itp.), które ustawione są na świeżym powietrzu.

Urządzenia zostały postawione na nawierzchni żwirowej, dookoła planowanego obszaru ćwiczeń, stanęły elementy wspierające komfort użytkowania przestrzeni w postaci małej architektury, którą są zarówno ławki jak i kosz na śmieci. Celem budowy Parku do Street Workout’u było przede wszystkim wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej wśród mieszkańców, w szczególności dzieci i młodzieży, a także osób które uprawiają kalistenikę.

A czym jest kalistenika? 

To dyscyplina sportowa polegająca na treningu siłowym opartym o ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała, takie jak np. pompki, podciągnięcia na drążku, mostki, brzuszki, przysiady, dipy oraz bardziej gimnastyczne elementy, takie jak stanie na rękach. Ćwicząc na Street Workout Parku, można polepszyć swoje możliwości fizyczne i uczyć się nowych elementów statycznych, jak i dynamicznych.

Wartość całkowita projektu: 60 890,00 zł

Wartość  dofinansowania ze środków Fundacji JSW: 50 000,00 zł

II Międzynarodowy Turniej Mini Hokeja Laszkiewicz Cup

Leszek Laszkiewicz - hokeista, jeden z najlepszych polskich zawodników i wieloletni reprezentant kraju w hokeju na lodzie, po zakończeniu kariery sportowej postanowił pozostać w Jastrzębiu-Zdroju i przekazywać swoje umiejętności i tajniki tej dyscypliny młodym hokeistom w ramach działań Akademii Hokejowej Leszka Laszkiewicza - Laszka Hawks. 

Jednym z celów jakie stawia sobie Akademia jest organizowanie wydarzeń sportowych na wysokim poziomie, a jednym z nich jest dwudniowy międzynarodowy turniej hokeja na lodzie dla dzieci pod nawą LASZKIEWICZ CUP, który organizowano na lodowisku „Jastor” w Jastrzębiu-Zdroju. Otrzymana od Fundacji JSW darowizna została wykorzystana na potrzeby organizacji turnieju: obsługi medycznej, trenerów, opiekunów, koordynatorów zawodów, obsługi technicznej i informatycznej oraz strojów meczowych dla zawodników Laszka Hawks. W zawodach udział wzięło ok. 300 zawodników (w wieku 6-9 lat) oraz ok. 30 członków ekip (trenerzy, kierownicy) klubów polskich i zagranicznych.                                                                                                  

Rozwój Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla

Od sezonu 2012/2013 Jastrzębski Węgiel realizuje projekt młodzieżowej siatkówki pod nazwą Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla. Program pozwala najmłodszym adeptom siatkówki spełniać marzenia, promując jednocześnie funkcje wychowania przez sport i obiektywnie egzekwując zasady rywalizacji sportowej oraz fair play.

Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla powstała w oparciu o wspólną wizję Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz klubu Jastrzębski Węgiel, zakładającą nowatorską działalność na rzecz rozwoju sportu w regionie.

Dzięki dotacji udzielonej przez Fundację JSW projekt Akademii mógł się rozwinąć. Wysoki system szkolenia młodzieży zapewnia im co roku grę o najwyższe cele, jednocześnie generując duże koszty uczestnictwa w rozgrywkach na terenie Śląska oraz całej Polski. Młodzi zawodnicy z 7 drużyn mogli brać udział w zawodach II Ligi mężczyzn oraz I Ligi Śląskiej, a także zostali wyposażeni w nowoczesny sprzęt i odzież sportową. Zapewniono im również profesjonalną opiekę medyczną. 

 

Systems Smart Goals dla GKS Gwarek Ornontowice

Klub sportowy GKS Gwarek Ornontowice szlifuje piłkarskie talenty już od 2001 roku. Celem klubu jest krzewienie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży, oraz stwarzanie dogodnych warunków do uprawiania sportu dla swoich podopiecznych. Teraz, dzięki zakupionemu przy wsparciu Fundacji JSW interaktywnemu systemowi Smart Goals, te warunki są jeszcze lepsze. Ten specjalistyczny system służy do treningu motorycznego, poprawy czasu reakcji, jak również badania postępu zawodników. Sprzęt jest wykorzystywany podczas treningów i zawodów dzieci i młodzieży trenujących w sekcji tenisa stołowego i piłki nożnej. 

Ale na czym polega system Smart Goals?

To  interaktywna metoda szkoleniowa wykorzystująca sygnały świetlne. Podświetlone słupki SmartGoals to cele. Zadaniem zawodnika jest biec, dryblować i na koniec strzelać piłką przez oświetlony element SmartGoal. Po wykonaniu zadania światło przeskakuje na kolejny element SmartGoal w innym miejscu boiska. Dzięki dynamicznym zmianom celu system świetnie trenuje świadomość, reakcję, zwinność i grę zespołową w szybko zmieniających się sytuacjach w grze. 

Co więcej, system pozwala na zbieranie danych o zawodnikach i zarządzanie nimi. System Smart Goals inteligentnie śledzi ich szybkość i liczbę trafień, co pozwala również wprowadzić element współzawodnictwa podczas treningów.  System pozwala także na przeprowadzanie testów sprinterskich, testów zwinności, zaliczanie testów dokładności itp. Wyniki można porównać ze sobą i z innymi zawodnikami co motywuje młodych sportowców do pracy nad swoimi umiejętnościami.  

Wakacje z Fundacją JSW

Cieszymy się, że w trudnym 2020 roku, kiedy możliwości wyjazdów wakacyjnych były bardzo ograniczone, a sytuacja ekonomiczna w wielu domach nie pozwalała na skorzystanie z lokalnych atrakcji, mogliśmy pomóc w zorganizowaniu niezapomnianych przeżyć dla najmłodszych w naszym regionie.  W ramach zorganizowanego przez Fundację JSW konkursu wybraliśmy 20 zgłoszeń od podmiotów, które podjęły się organizacji ciekawych i bezpiecznych form wypoczynku.

Przez te dwa miesiące wydarzyło się naprawdę wiele. Ciężko jest nam wymienić każdą atrakcję, każde odwiedzone miejsce, każdy wyjazd czy warsztaty. Chcemy natomiast nakreślić chociaż zarys całej akcji i pokazać jak kreatywnie różne organizacje podeszły do tego zadania.

Gminny Ośrodek Sportu w Mszanie zarażał dzieci pasją do sportu. W lipcu dzieci mogły skorzystać z takich atrakcji jak wyjazd do  parku rozrywki Eko Park w Dechę w Bielsku Białej, turniej piłki nożnej o mistrza talentiady, czy występ Mistrza Świata i wielokrotnego Mistrza Polski Challenge – Konrada Dybasia. W sierpniu na dzieci czekał rowerowy tor przeszkód, fenomenalny pokaz rowerowy w wykonaniu wielokrotnego Mistrza Polski w trialu rowerowym Jacka Jarząbka, zawody w jeździe na hulajnodze, nauka strzelania z łuku oraz spływ kajakowy rzeką Ruda. Również w Mszanie Gminna Biblioteka Publiczna Od 22 lipca do 05 sierpnia 2020 r. prowadziła codzienne zajęcia w ramach akcji „Wakacje z Fundacją JSW – z biblioteką multimedialne podróże małe i duże”. W zajęciach wzięło udział łącznie blisko 100 dzieci, które dzięki nowoczesnej technologii zwiedziły prawie wszystkie kontynenty. Organizowano również spotkania literacko-plastyczno-ruchowe oparte z jednej strony o tradycyjną literaturę, a z drugiej o możliwości technologiczne, jakie niesie ze sobą wirtualna i rozszerzona rzeczywistość.

W Jastrzębiu-Zdroju również wiele się działo.  Podczas Półkolonii FULLENERGY 2020 razem z Laszka Hawks i Explozją Tańca dzieciaki spędzały czas na Kąpielisku „Zdrój”, w Parku Trampolin GoJump w Bielsku-Białej, uczyły się jazdy na łyżwach , odbyły warsztaty taneczne i plastyczne, a wielki finał półkolonii z eksplozją kolorów, pokazami tanecznymi, wodnymi zabawami i rozdaniem nagród dla uczestników zrobił  na nas i na uczestnikach ogromne wrażenie. Akademia JKH zorganizowała „Wakacje na sportowo z JKH i Fundacją JSW”, podczas których największą rolę odegrał oczywiście hokej na lodzie, ale dzieci miały również możliwość poznać tajniki boksu. Zwiedzili także górskie szlaki, wyjechali do Parku Wodnego w Tychach i brali udział w kuligu. Z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, w czasie warsztatów Extreme City, dzieci spędzały czas na skate parku gdzie uczyły się jazdy na rolkach, desce czy hulajnodze, oglądając również pokazy ekstremalnych wyczynów profesjonalistów. Hufiec ZHP Jastrzębie-Zdrój im. Józefa Kreta zorganizował  "Wakacje pełne przygód - cztery żywioły" podczas których uczestnicy mogli m.in. spróbować żeglugi, czy wspinaczki skałkowej.

W Pawłowicach UKS Aquatica Pawłowice zapewnił uczestnikom półkolonii sportowe emocje, gry i zabawy, konkursy z nagrodami, szkolenie z pierwszej pomocy oraz oglądanie wozów strażackich w OSP Pawłowice. Dzieciaki pojechały również do geoparku oraz parku rozrywki w Chorzowie - Legendia.

Podopieczni z domu dziecka w Pszczynie z radością korzystali z wakacyjnych atrakcji zorganizowanych przez Stowarzyszenie Edukacja dla Rozwoju.

Klub Sportowy Tempo Paniówki zorganizował warsztaty piłkarskie dla dziewcząt, na zajęciach pojawiła się pięciokrotna mistrzyni Polski i była reprezentantka Polski w piłce nożnej kobiet Daria Marszałkowska. Mamy nadzieję, że dziewczyny pójdą w jej ślady!

Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach zorganizowała wspaniałe warsztaty edukacyjno-artystyczne oraz przygodowo-edukacyjne.

W Suszcu Gminny Ośrodek Kultury zaprosił uczestników na warsztaty lego robotyki, warsztaty teatralne, oraz warsztaty tańca nowoczesnego.

W Rybniku w naszą akcje zaangażowała się Fundacja PGE Energia Ciepła organizując „Uniwersytet Wakacyjny". W sześciu turnusach wzięło udział ponad 140 dzieci z Rybnika i okolicznych miejscowości, które mogły ciekawie, aktywnie, a przede wszystkim bezpiecznie spędzić wakacyjny czas.

W Ornontowicach ARTeria - Centrum Kultury i Promocji w Ornontowicach zorganizowało PAKĘ - Parkową Akademię Kreatywną ARTerii, stworzoną z myślą o najmłodszych mieszkańcach. W ramach PAKI odbyły się m.in. warsztaty cyrkowe, gra terenowa zakończona eksplozją kolorów, przedstawienia teatralne i liczne warsztaty.

Moglibyśmy tak wymieniać bez końca, bo naprawdę zaskoczyła nas kreatywność realizatorów,  jednak jedno jest pewne – te wakacje nie były dla dzieci z naszego regionu, ani nudne, ani smutne. „Największym dobrem jest uśmiech tych dzieci” – jak powiedział jeden z organizatorów, zgadzamy się w 100% i jesteśmy przeszczęśliwi, że mogliśmy pomóc ten uśmiech wywołać.

Więcej zdjęć z naszej akcji znajdziecie na Facebooku i Instagramie klikając w hashtag #WakacjezFundacjaJSW.

Stroje sportowe dla GKS Krupiński-Suszec

Szkółka piłkarska GKS „Krupiński” została założona w 2017 roku, jej celem jest zaszczepienie w dzieciach zdrowego trybu życia poprzez czynne uprawianie sportu, promowanie zasad fair play, umiejętności współpracy w zespole, rozwijanie sportowych pasji wśród najmłodszych, ze szczególnym uwzględnieniem piłki nożnej. Dzięki wsparciu Fundacji JSW 90 podopiecznych szkółki w wieku od 5 do 17 lat otrzymało nowe stroje sportowe oraz zestawy dresów. Życzymy samych sukcesów!

 

Nowy Plac Zabaw w Pawłowicach

27 stycznia 2020r. odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego placu zabaw obok Miasteczka Ruchu Drogowego przy ulicy Kruczej w Pawłowicach.

Kolorowe atrakcje spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem najmłodszych. Sfinansowanie inwestycji, która objęła między innymi nowe urządzenia do zabaw, było możliwe dzięki darowiźnie przyznanej na ten cel przez Zarząd Fundacji JSW.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z wydarzenia.

Gigantyczny plac zabaw w Gogołowej

GOSiR Mszana zorganizował w Gogołowej Gigantyczny Plac Zabaw. Pogoda dopisała i wielu dużych i małych śmiałków zmierzyło się z ogromnym placem zabaw. Emocje były GIGANTYCZNE! Działanie zostało dofinansowane przez Fundację JSW w ramach konkursu na Wakacje z Fundacją JSW.

Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w Judo

Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w Judo organizowane w Jastrzębiu-Zdroju przeszły już do historii, jednak emocje towarzyszące temu sportowemu świętu są z nami do dziś. 455 zawodników z całej Polski przyjechało do Jastrzębia-Zdroju na Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Judo. Gościem specjalnym imprezy była Mistrzyni Świata w Judo z Birmingham 1999r, trzykrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich Beata Maksymow-Wendt , która otrzymała stopień 5Dan oraz pamiątkowy backnumber. Tego dnia wśród młodych zawodników mogliśmy obserwować wiele emocji. Była radość, a także smutek. Najważniejsze jest jednak doświadczenie, które zdobyli młodzi judocy. 

Plac Zabaw w parku im. ks. Prof. Stanisława Pisarka w Pawłowicach

Zakończyła się modernizacja placu zabaw w Parku im. ks. Prof. Stanisława Pisarka w Pawłowicach.

Plac zabaw, na którym znajdują się urządzenia dla najmłodszych dzieci, został ogrodzony kolorowym płotkiem z trzema furtkami z samozamykaczami.  Dotychczasowa poliuretanowa nawierzchnia została zdemontowana, a nawierzchnia wysypana została piaskiem. Zamontowano dodatkowe urządzenia zabawowe, między innymi są to: helikopter na sprężynie, mini zjeżdżalnia, tablica z kierownicą, a także wyspa „mini duo” oraz wyspa „mini nutka” z cymbałkami, dzięki której dzieci mogą poznawać dźwięki różnych instrumentów muzycznych. Plac zabaw objęto monitoringiem i skierowano na niego dwie kamery, ma to poprawić bezpieczeństwo oraz zapobiec  m.in. aktom wandalizmu.

Łączny koszt inwestycji, obejmujący wykonanie  projektu, zakup wszystkich urządzeń zabawowych,  utylizację starej kostki,  wykonanie ogrodzenia, zakup piasku wraz z geowłókniną oraz dwóch kamer to 90.654,00 zł. Gmina Pawłowice otrzymała dotację na to zadanie w wysokości 49 tys. zł z Fundacji JSW. Natomiast prace montażowe wykonali pracownicy Gminnego Zespół Komunalnego.

A latem, na placu zabaw dzieciaki z pewnością będą zadowolone!