Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Rowery dla uczniów klas mistrzostwa sportowego

Fundacja JSW dofinansowała zakup 10 rowerów sportowych do uprawiania kolarstwa uczniów klas mistrzostwa sportowego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach od 2017 roku prowadzi klasy mistrzostwa sportowego w zakresie pływania i kolarstwa, a od ubiegłego roku także piłki nożnej. Włodarze dokładają wszelkich starań, aby prowadzić szkolenia sportowe na jak najwyższym poziomie, dlatego trenerzy systematycznie uczestniczą w szkoleniach i konferencjach, aby aktualizować wiedzę i umiejętności w zakresie prowadzenia sportowego zawodników, którzy będą przygotowani do osiągania jak najlepszych wyników sportowych. Niezależnie od dyscypliny sportowej, największy nacisk skierowany jest na wszechstronny rozwój uczniów. 

Fundacja JSW dofinansowała zakup 10 rowerów sportowych do uprawiania kolarstwa uczniów klas mistrzostwa sportowego z możliwością modyfikacji ustawień dla uczniów o równym wzroście. Trening kolarski rozwija nie tylko siłę i wytrzymałość, ale adoptuje młody organizm do zmiennych warunków atmosferycznych. Dlatego treningiem kolarskim staramy się objąć wszystkich uczniów klas mistrzostwa sportowego - obecnie 68 uczniów.

W związku z rosnącą ilością wyszkolonych zawodników rośnie ilość startów w wyścigach i biorących udział w treningach. Rowery zostaną wykorzystane do zajęć kolarskich szosowych, przełajowych, gravelowych i podstawowych zajęć MTB.

Poszerzając bazę sportową o kolejne rowery, szkoła może dalej rozwijać wszechstronny rozwój uczniów. Dodatkowo ułatwi to planowanie rozpoczęcia szkolenia ogólnosportowego od klasy pierwszej szkoły podstawowej. Poza tym działania w tym zakresie aktywizują rodziców do podejmowania aktywności fizycznej, co przyczyni się do rozwoju świadomości potrzeby zdrowego stylu życia w społeczności lokalnej.

Inne aktualności

„Rozwalić system”

W jastrzębskim „Carbonarium” odbyła się prezentacja filmu dokumentalnego pod tytułem „Rozwalić system”. Przedstawia historię podpisania Porozumienia Jastrzębskiego. 44 lata temu górnicy dawnej kopalni Manifest Lipcowy – dzisiejszej Zofiówki - swoją determinacją zrobili…

Komunikat dotyczący terminu rozpatrywania wniosków nadesłanych na wakacyjno-letni nabór

Zarząd Fundacji JSW informuje, że dokumenty aplikacyjne złożone na nabór wakacyjno-letni tj. do 20 maja 2024 roku będą rozpatrzone do końca lipca 2024 roku.

MATEMATYKA – fundament w wielu dziedzinach

W dzisiejszym społeczeństwie matematyka odgrywa coraz większą rolę. Stanowi fundament w wielu dziedzinach, takich jak technologia, inżynieria i finanse. Dzięki wsparciu Fundacji JSW, w jednej ze szkół udało się zrealizować nowatorski projekt.

PSIA SŁUŻBA – to wyzwanie i zaszczyt

ma trzy miesiące i już rozpoczęła intensywny trening przygotowujący do służby w elitarnej specjalistycznej grupie poszukiwawczo-ratowniczej PSP Jastrzębie-Zdrój. Wabi się Amper i jest suczką, owczarkiem belgijskim. Jej trenerem i opiekunem jest strażak ochotnik, Kamil…

Sztuczna Inteligencja pomaga kształcić przyszłych górników

Znajomość technicznego języka obcego to jedna z podstawowych kompetencji zawodowych przyszłych górników. Uczniowie z Pawłowic, lingwistyczne umiejętności rozwijają teraz w nowoczesnej pracowni językowej, którą wspiera sztuczna inteligencja.

Zimowy zawrót głowy z Fundacją JSW

Ponad trzy tysiące najmłodszych mieszkańców naszego regionu nie mogło narzekać na brak atrakcji podczas tegorocznych ferii zimowych. I choć nie zawsze dopisywała pogoda, to mankamenty aury rekompensowały niespodzianki przygotowane między innymi dzięki wsparciu Fundacji…

Więcej aktualności