"Profilaktyka raka prostaty dla Pracowników JSW SA"

Miło nam poinformować, że od stycznia 2020 Fundacja JSW przystąpiła do realizacji swego prozdrowotnego projektu pod nazwą „Profilaktyka i wczesne wykrywanie raka prostaty dla Pracowników JSW SA powyżej 50 roku życia” - badania finansowane przez Fundację JSW, który z jednej strony wychodzi naprzeciw potrzebie podnoszenia świadomości zagrożeń, z drugiej zaś kładzie nacisk na dbałość o stan zdrowia w kontekście niebagatelnego problemu, jakim są choroby prostaty.

Program gwarantuje nieodpłatne wykonanie badania krwi na oznaczenie markeru PSA w jednejz czterech przychodni (NZOZ „Zdrowie” Pniówek, Gminny Ośrodek Zdrowia w Ornontowicach, „MEDIPOZ” Sp. z o.o. Czerwionka-Leszczyny, Przychodnia Bracka Knurów) oraz wywiad, badanie USG i badanie lekarskie wykonane w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

Talony uprawniające do wykonania badania krwi i badania urologicznego można odbieraćw sekcjach socjalnych KWK „Pniówek”, KWK „Budryk” i KWK „Knurów – Szczygłowice”. 

Zachęcamy do skorzystania z akcji, przygotowanej i w całości finansowanej przez Fundację JSW, przypominając jednocześnie, że badania profilaktyczne odgrywają kluczową rolę w zapobieganiu, wykrywaniu i skutecznym leczeniu raka prostaty – najczęściej występującego nowotworu złośliwego u mężczyzn w Unii Europejskiej.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z biurem Fundacji JSW pod numerem telefonu 32 756 48 30.

Szczegółowe informacje dostępne -> TUTAJ.