Oczyszczacze powietrza dla przedszkoli i żłobków – uroczyste przekazanie

W związku z nadchodzącym sezonem grzewczym biuro Fundacji JSW otrzymywało dużą liczbę wniosków o ufundowanie oczyszczaczy powietrza dla placówek przedszkolnych - wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, decyzją Zarządu Fundacji JSW postanowiliśmy zainicjować akcję „Czyste Powietrze dla Przedszkoli”, w ramach której zakupiliśmy 100 oczyszczaczy powietrza dla publicznych placówek przedszkolnych i żłobków z terenów wsparcia Fundacji JSW. Przeznaczyliśmy na to prawie 50 tysięcy złotych!

Dnia 1 października 2020 r. o godzinie 9.30 na Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju odbyło się uroczyste przekazanie oczyszczaczy powietrza ufundowanych przez Fundację JSW na ręce dyrektorów przedszkoli i żłobków z terenów wsparcia Fundacji JSW. 

W czasie spotkania głos zabrał prezes fundacji - Artur Dyczko. Mówił o tym, jak ważne dla Fundacji są dzieci, ich rozwój i zdrowie. Nie jest to przecież pierwsza nasza inwestycja w najmłodsze pokolenia - wsłuchując się w potrzeby szkół i przedszkoli ufundowaliśmy już m.in. pracownie językowe, informatyczne, nowoczesny sprzęt do nauki oraz place zabaw dla przedszkoli. Dla Fundacji jest to inwestycja w przyszłość.

W spotkaniu wzięła udział grupa wesołych przedszkolaków z Przedszkola nr 20 z Jastrzębia-Zdroju, dzieci stworzyły piękne prace plastyczne o tematyce ekologicznej, jednak największym zainteresowaniem maluchów cieszyły się bańki mydlane ze specjalnej maszyny. 

Dyrektorzy przedszkoli zgodnie potwierdzili, że w naszym regionie zapotrzebowanie na oczyszczacze powietrza jest realną potrzebą placówek przedszkolnych. To nie tylko kwestia dbania o zdrowie dzieci, ale również o budowanie ich świadomości w zakresie dbania o środowisko od wczesnych lat. - Na Jastrzębską Spółkę Weglową zawsze można liczyć, mogę ją porównać do dobrego anioła, który spełnia nasze marzenia - powiedziała Ewa Radomska-Mura, dyrektor przedszkola nr 26 w Jastrzębiu-Zdroju.

Ale to jeszcze nie koniec akcji!

W czasie spotkania ogłoszony został również konkurs, w ramach, którego do wygrania będą kolejne oczyszczacze – nawet do 5 urządzeń dla jednej placówki. Aby wziąć udział, należy nadesłać do biura Fundacji JSW film, lub zdjęcia pokazujące jak oczyszczacz sprawuje się w przedszkolu. Czekamy na Wasze prace do 13 listopada 2020r.