Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

O współczesnym CSR

Autor: DB |

Prezes zarządu Fundacji JSW wziął udział w konferencji prezentującej działania edukacyjne podejmowane przez Grupę Kapitałową JSW S.A.

Dzisiaj w budynku spółki JSW Nowe Projekty odbyło się wydarzenie konsolidujące środowisko związane z Jastrzębską Spółką Węglową wokół szerokorozumianej edukacji. Tytuł konferencji, którą zorganizowała Jastrzębska Spółka Węglowa we współpracy ze spółką JSW Szkolenie i Górnictwo, to JSW - wydobywamy pokłady wiedzy, kompetencji i umiejętności. 

Podczas konferencji, w której udział wzięli eksperci i autorytety środowiska nauki i edukacji, przedstawiono osiągnięcia oraz kierunki i metody rozwoju przestrzeni edukacyjnej kreowanej przez Jastrzębską Spółkę Węglową. Wspólnym mianownikiem czterech paneli dyskusyjnych był obszar edukacji, który dla spółki z Jastrzębia-Zdroju ma fundamentalne znaczenie, bo edukacja to filar, na którym Grupa Kapitałowa Jastrzębskiej Spółki Węglowej buduje swoją przyszłość oraz społeczny wizerunek. 
 

Jeden z czterech paneli - O Współczesnym CSR – czyli jak zadbać o relacje z sąsiadami.

Jednym z prelegentów, który od lat zaangażowany jest w rozwój obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu w JSW był prezes zarządu Fundacji JSW Jerzy Majchrzak. Panel moderowany przez dr Agnieszkę Barzycką (kierownik Zespołu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w JSW) zatytułowany został „O Współczesnym CSR – czyli jak zadbać o relacje z sąsiadami”.

Prelegenci wspólnie zastanowili się nad rolą współpracy na rzecz edukacji w społecznie odpowiedzialnym biznesie. Wśród panelistów znalazły się takie osoby, jak st. byg. mgr inż. Wojciech Piechoczek - Komendant Miejski PSP w Jastrzębiu – Zdroju, dr hab. inż. Paweł Bogacz, prof. AGH, Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, wiceprezes Fundacji dla AGH, dr Jacek Dymowski - współtwórca RESPECT Index.

Dzisiejsze spotkanie było okazją do wymiany informacji i doświadczeń, które przybliżą wszystkim uczestnikom ogromną skalę i złożony charakter działań, jakie w przestrzeni edukacyjnej podejmowane i planowane są przez Grupę Kapitałową JSW.

Inne aktualności

PSIA SŁUŻBA – TO WYZWANIE I ZASZCZYT

MA TRZY MIESIĄCE I JUŻ ROZPOCZĘŁA INTENSYWNY TRENING PRZYGOTOWUJĄCY DO SŁUŻBY W ELITARNEJ SPECJALISTYCZNEJ GRUPIE POSZUKIWAWCZO-RATOWNICZEJ PSP JASTRZĘBIE–ZDRÓJ. WABI SIĘ AMPER I JEST SUCZKĄ, OWCZARKIEM BELGIJSKIM. JEJ TRENEREM I OPIEKUNEM JEST STRAŻAK OCHOTNIK, KAMIL…

SZTUCZNA INTELIGENCJA POMAGA KSZTAŁCIĆ PRZYSZŁYCH GÓRNIKÓW

ZNAJOMOŚĆ TECHNICZNEGO JĘZYKA OBCEGO TO JEDNA Z PODSTAWOWYCH KOMPETENCJI ZAWODOWYCH PRZYSZŁYCH GÓRNIKÓW. UCZNIOWIE Z PAWŁOWIC, LINGWISTYCZNE UMIEJĘTNOŚCI ROZWIJAJĄ TERAZ W NOWOCZESNEJ PRACOWNI JĘZYKOWEJ, KTÓRĄ WSPIERA SZTUCZNA INTELIGENCJA.

ZIMOWY ZAWRÓT GŁOWY Z FUNDACJĄ JSW

PONAD TRZY TYSIĄCE NAJMŁODSZYCH MIESZKAŃCÓW NASZEGO REGIONU NIE MOGŁO NARZEKAĆ NA BRAK ATRAKCJI PODCZAS TEGOROCZNYCH FERII ZIMOWYCH. I CHOĆ NIE ZAWSZE DOPISYWAŁA POGODA, TO MANKAMENTY AURY REKOMPENSOWAŁY NIESPODZIANKI PRZYGOTOWANE MIĘDZY INNYMI DZIĘKI WSPARCIU FUNDACJI…

Nowoczesny gabinet SI w Jastrzębiu-Zdroju

Fundacja JSW udzieliła finansowego wsparcia na stworzenie nowego gabinetu integracji sensorycznej w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jastrzębiu-Zdroju. Dzięki temu wsparciu, placówka ma teraz możliwość świadczenia nowych usług, skierowanych do dzieci, u których…

Wsparcie dla młodych piłkarzy

Fundacja JSW, będąc zaangażowanym partnerem społeczności lokalnej, przekazała środki finansowe na rzecz Ludowego Klubu Sportowego Zryw Bąków. Fundacja JSW współfinansowała zakup strojów meczowych, a także dresów sportowych dla najmłodszych piłkarzy tego klubu.

Nowa…

Komfortowe warunki w ZSP w Godowie

Zarząd Fundacji JSW przywiązując dużą wagę do wspierania placówek oświatowych, postanowił udzielić wsparcia Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Godowie na zakup klimatyzatorów.

Więcej aktualności