Nowy sprzęt komputerowy w Szkole Podstawowej w Gorzyczkach

Nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszego świętowania Dnia Edukacji Narodowej niż otwarcie kolejnej, nowoczesnej pracowni informatycznej ufundowanej przez Fundację JSW!

Szkoła Podstawowa imienia Mikołaja Reja w Gorzyczkach może od dziś cieszyć się nową pracownią komputerową o charakterze terminalowym, Fundacja JSW przeznaczyła na ten cel prawie 50 tysięcy złotych! 195 uczniów z Gorzyczek od dziś będzie korzystać z serwera, 15 stanowisk terminalowych, 10 laptopów, wielkoformatowego monitora zamiast tradycyjnej tablicy, oraz ergonomicznych krzeseł i biurek. Jak zgodnie twierdzą uczniowie i nauczyciele z tej szkoły, wcześniej użytkowany sprzęt był już mocno wyeksploatowany i nie pozwalał dzieciom na poznawanie nowoczesnych technologii. 

„Komputerowy świat – starszy młodszy za pan brat” to tytuł projektu, który wskazuje na to, że pracownia nie jest po prostu salą do inforamtyki ale ma być również miejscem spotkań różnych pokoleń z lokalnej społeczności. Szkoła planuje różnego rodzaju akcje, które będą miały na celu łączenie dzieci z rodzicami lub nawet dziadkami - bo nowoczesne technologie przenikają już do każdego aspektu naszego życia, oraz do każdego pokolenia, a na naukę nie jest przecież nigdy za późno.

Co więcej, uczniowie wykorzystają nowoczesny sprzet również do nauki języków obcych. Zastosowanie tego typu technologii zmienia proces nauczania i ma znaczny wpływ na jego jakość. Dzięki wykorzystaniu obrazu, dźwięku, tekstu, interaktywnych ćwiczeń oraz materiałów video uczniowie mogą bardziej efektywnie przyswajać nowe informacje. 

Dyrektor Szkoły, pani Alina Konsek podkreśla, iż nowoczesny sprzęt pozwoli szkole dorównać placówkom miejskim, a dostęp do nowoczesnego sprzętu informatycznego wyrównuje szanse dzieci z Gorzyczek i większych miejscowości. Dzieci z kolei już nie mogą doczekać się lekcji informatyki. 

- Kiedyś na informatykę uczęszczało się bez przyjemności, teraz, gdy mamy nowszy sprzęt nie zacinają się komputery, wszystko jest nowsze, szybciej pracuje, mamy też bardzo dobry internet. Teraz jest o wiele lepiej, gdy jest nowocześnie. - stwierdził Mikołaj, uczeń 7 klasy Szkoły podstawowej w Gorzyczkach. 

Fundacja JSW nie od dziś inwestuje w najmłodsze pokolenia, chcemy by dzieci naszych pracowników miały równe szanse w dostępie do nowoczesnych technologii - dlatego do tej pory wsparliśmy już powstanie 15 specjalistycznych pracowni szkolnych w placówkach z całego regionu. Ale to nie wszystko. Ufundowaliśmy także liczne place zabaw, sprzęt sportowy, pomoce naukowe, a ostatnio nawet w pełni wyposażoną kuchnię! Cieszymy się, że wyobraźnia nauczycieli i dzieciaków nie zna granic, a dzięki naszemu wsparciu mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Inwestycja w najmłodszych to inwestycja w przyszłość.