Nowoczesny gabinet logopedyczny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ornontowicach

W ramach współpracy z Fundacją JSW w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ornontowicach powstał projekt „Aby nasze dzieci pięknie mówiły”, którego głównym celem było zwiększenie szans edukacyjnych uczniów i przedszkolaków z wadami wymowy.

Obecnie w Ornontowicach na terapię logopedyczną uczęszcza w sumie 105 dzieci, są to zarówno przedszkolaki jak i uczniowie szkoły podstawowej. Tym co ich łączy są trudności w komunikowaniu się z otoczeniem spowodowane zaburzeniami artykulacji, niepłynnością mówienia lub opóźnieniami w rozwoju mowy.

W ramach darowizny Fundacji JSW sfinansowano zakup nowego wyposażenia gabinetu, który został podzielony na strefy: strefę do ćwiczeń narządów mowy przed lustrem, strefę przy stoliku do utrwalania zaburzonych głosek, strefę dydaktyczną z ciekawymi grami, układankami, oraz programami multimedialnymi do ćwiczeń, a także strefę relaksu, w której dzieci mogą odpocząć pomiędzy ćwiczeniami i zrelaksować się przy muzyce. W gabinecie znajdziemy także pomoce sensoryczne, wałki do masażu, hamak, oraz kącik zabaw.

Wnętrze jest jasne i kolorowe co na pewno sprawi, że dzieci będą się tam czuły komfortowo. Wykorzystanie pomocy multimedialnych pomoże zaangażować uczniów, a ćwiczenia będą dla nich bardziej atrakcyjne.

- „Zależy mi na skorygowaniu wad wymowy u dzieci, opanowaniu techniki mówienia, zwiększeniu szansy na sukces szkolny oraz uniknięciu wielu niepotrzebnych stresów.” – podsumowuje Katarzyna Szymura, szkolny logopeda.