Nowa trasa Mobilnej Ambasady Laudato Si’

Mobilna Ambasada Laudato Si’ to pierwsza inicjatywa powzięta przez Fundację JSW. Ten proekologiczny projekt został zorganizowany przy współpracy Fundacji JSW z Caritas Polska oraz Jastrzębską Spółką Węglową.

W ramach akcji w trasę po regionie ruszył elektryczny bus, odwiedzając gminy, w których swoją działalność prowadzą zakłady Grupy Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Wizyty naszej Mobilnej Ambasady mają na celu promocję proekologicznego nauczania Kościoła wg. encykliki Papieża Franciszka - Laudato Si’ dotykającej zagadnień dbania o wodę, powietrze, zapobieganiu powstawania odpadów – świadome wybory konsumenckie, a także filozofię no waste food czyli niemarnowania żywności.  

Dotychczas udało nam się odwiedzić 34 miejsca. Szacujemy, że w naszej akcji wzięło udział około 10 000 osób, które mogły zgłębić wiedzę na temat dbania o środowisko naturalne.W ramach akcji w trasę po regionie ruszył elektryczny bus, odwiedzając gminy, w których swoją działalność prowadzą zakłady Grupy Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Wizyty naszej Mobilnej Ambasady mają na celu promocję proekologicznego nauczania Kościoła wg. encykliki Papieża Franciszka - Laudato Si’ dotykającej zagadnień dbania o wodę, powietrze, zapobieganiu powstawania odpadów – świadome wybory konsumenckie, a także filozofię no waste food czyli niemarnowania żywności.  Dotychczas udało nam się odwiedzić 34 miejsca. Szacujemy, że w naszej akcji wzięło udział około 10 000 osób, które mogły zgłębić wiedzę na temat dbania o środowisko naturalne.

10 września w Sosnowcu odbyło się spotkanie inauguracyjne kolejnej trasy Mobilnej Ambasady Laudato Si’, która przez najbliższe miesiące (wrzesień, październik, listopad ) podróżować będzie po północnej części terenów wsparcia Fundacji JSW, gdzie odwiedzi 14 parafii Archidiecezji Sosnowieckiej.

Nierzadko uczestnikami spotkań będą pracownicy Grupy Kapitałowej JSW – w Dąbrowie Górniczej znajduje się należąca do JSW KOKS S.A. Koksownia Przyjaźń w której produkowany jest koks wielkopiecowy, wykorzystywany do produkcji stali zarówno w polskich, jak i światowych hutach.

Mamy nadzieję, że kolejna trasa Ambasady Laudato Si’ pozwoli nam dotrzeć z naszym proekologicznym przesłaniem do jeszcze większej liczby osób.