Fundacja JSW wspiera młodych hokeistów

Jastrzębie-Zdrój to miasto żyjące w rytmie rozgrywek sportowych. Siatkarze, piłkarze i hokeiści mają tu wielu wiernych fanów w każdym pokoleniu.

Osiągnięcia lokalnych drużyn łączą społeczność miasta we wspólnym świętowaniu, budując tożsamość mieszkańców. Jastrzębianie, w tym pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej, kibicują całymi rodzinami, przekazując kolejnym pokoleniom miłość do sportu, którą widać na trybunach i boiskach.  Dzieci i młodzież to przecież przyszłość tych drużyn.

Sukcesy klubu hokejowego JKH GKS Jastrzębie i realna szansa na dostanie się do drużyny posiadającej Superpuchar Polski podsycają marzenia o sportowej karierze i zachęcają młodych mieszkańców do podjęcia treningów na lodowisku. Hokej jest jednak sportem wymagającym, nie tylko w kwestii warunków fizycznych, ale również w zakresie niezbędnego sprzętu. Trenerzy nie mogą wpuścić na lód zawodników bez specjalnych ochraniaczy i kasku, nie wspominając o łyżwach i kiju, a sprzęt niestety nie jest tani i szybko się niszczy. Co więcej, dzieci równie szybko rosną i muszą zmieniać wyposażenie nawet co sezon.

Aby żaden hokejowy talent nie zmarnował się ze względu na sytuację finansową rodziny, Fundacja JSW postanowiła wesprzeć klub w zakresie sprzętu do wypożyczania przez początkujących zawodników. W ramach dotacji zakupiono łyżwy, kije, ochraniacze, parkany bramkarskie, rękawice, kaski i spodnie, doposażono też siłownię i sfinansowano organizację dwóch turniejów hokeja na lodzie dla 220 zawodników w Jastrzębiu-Zdroju.