"Bajtle Warzom" w Gogołowej

28 września w Zespole Szkół w Gogołowej odbyło się oficjalne otwarcie w pełni wyposażonej kuchni ufundowanej przez Fundację JSW. W ramach projektu „Bajtle Warzom” dzieci uczestniczą w zajęciach kulinarnych, podczas których poznają tradycyjną kuchnię regionalną i zasady zdrowego odżywiania.  

Celem projektu jest również wpojenie uczniom samodzielności, dbania o porządek w swoim otoczeniu, oraz planowania. Przy realizacji projektu zaangażowani będą rodzice oraz lokalna społeczność. W planach są spotkania z członkiniami lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich oraz wycieczki np. do pobliskiej piekarni czy restauracji. Do tej pory klasa pani Karoliny, która jest pomysłodawczynią projektu, piekła już ciastka, babeczki i pizzę. Oczywiście ta ostatnia była dla dzieciaków największą atrakcją.

Szkoła otrzymała również środki na „Magiczny Dywan” czyli interaktywną pomoc dydaktyczną – projektor wyświetlający na podłodze animacje reagujące na ruch.  „Magiczny Dywan” przeznaczony jest do nauki, ćwiczeń ruchowych, gier i zabaw. Urządzenie pomaga w atrakcyjny sposób zdobywać wiedzę i umiejętności, ale także ćwiczyć pamięć, czas reakcji i spostrzegawczość.   Na ten moment zakupiono oprogramowanie pozwalające na wykorzystanie „Magicznego Dywanu” w klasach 1-3, jednak planowany jest zakup kolejnego, które pozwoli zaangażować również starszych uczniów.