Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Zimowisko dla podopiecznych Fundacji Rodzin Górniczych

Fundusze Fundacji JSW pozwoliły Fundacji Rodzin Górniczych na organizację zimowego wypoczynku dla osieroconych dzieci zmarłych górników.

Szesnastu podopiecznych Fundacji Rodzin Górniczych wzięło udział w zimowisku, które zostało zorganizowane w Krynicy-Zdroju. Oferta została przygotowana dla osieroconych dzieci zmarłych pracowników zakładów górniczych w wieku od 8 do 16 lat. Zimowisko w mieście zwanym perłą polskich uzdrowisk, zostało dofinansowane ze środków Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

- Po trudach pierwszego semestru w roku szkolnym chcemy stworzyć naszym stypendystom warunki do rówieśniczej integracji i udanego wypoczynku podczas zajęć rekreacyjno-ruchowych na świeżym powietrzu - relacjonuje w mediach społecznościowych Fundacja Rodzin Górniczych. 

Fundacja Rodzin Górniczych systematycznie organizuje wyjazdy zimowe i letnie dla dzieci i młodzieży, do ośrodków w naszym kraju – w górach i nad morzem. Celem wakacji i zimowisk jest rozwijanie uzdolnień i zainteresowań podopiecznych fundacji. 

 

D.Borczyk

Inne aktualności

Wsparcie dla OSP Woszyce

Dzięki wsparciu Fundacji JSW, Ochotnicza Straż Pożarna w Woszycach zyskała niezbędny sprzęt ratowniczy, zwiększając skuteczność strażaków w codziennych działaniach oraz umożliwiając im skuteczną interwencję w sytuacjach ratowania życia i zdrowia mieszkańców regionu

Kol…

Ogród sensoryczny w Knurowie

W Zespole Szkół Specjalnych w Knurowie zakończono projekt związany z utworzeniem nowoczesnego ogrodu sensorycznego. Inicjatywa ta została zrealizowana dzięki współfinansowaniu ze środków Fundacji JSW, która wniosła znaczący wkład w wysokości 45 000 zł, oraz wsparciu w…

Strefa ciszy i relaksu w MSP nr 2 w Knurowie

Fundacja Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) przekazała darowiznę na adaptację sali lekcyjnej w strefę cieszy i relaksu, z której na co dzień będą korzystać dzieci ze spektrum autyzmu uczące się w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 2 w Knurowie. 

Na tę cieszącą się…

Życzenia Barbórkowe

Z okazji Barbórki wszystkim pracownikom Jastrzębskiej Spółki Węglowej przekazujemy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz nieustającej opieki Świętej Barbary.

Oby codzienny trud i ciężka praca była zawsze źródłem satysfakcji.

 

Zarząd, Rada…

Jarmark Świąteczny

Dzięki wsparciu finansowemu Fundacji JSW, na terenie boiska sportowego w Gogołowej odbędzie się niezwykłe wydarzenie – Jarmark Świąteczny. Inicjatywę organizują Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mszanie oraz Rada Sołecka Gogołowej, a datą, którą warto zaznaczyć w…

Nowoczesny sprzęt dla strażaków

Fundacja Jastrzębskiej Spółki Węglowej  udzieliła finansowego wsparcia jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) w Gierałtowicach. W ramach projektu "Dofinansowanie zakupu sprzętu dla OSP", Fundacja JSW przekazała darowiznę, dzieki której w ręce strażaków trafił…

Więcej aktualności