Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Zimowisko dla podopiecznych Fundacji Rodzin Górniczych

Fundusze Fundacji JSW pozwoliły Fundacji Rodzin Górniczych na organizację zimowego wypoczynku dla osieroconych dzieci zmarłych górników.

Szesnastu podopiecznych Fundacji Rodzin Górniczych wzięło udział w zimowisku, które zostało zorganizowane w Krynicy-Zdroju. Oferta została przygotowana dla osieroconych dzieci zmarłych pracowników zakładów górniczych w wieku od 8 do 16 lat. Zimowisko w mieście zwanym perłą polskich uzdrowisk, zostało dofinansowane ze środków Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

- Po trudach pierwszego semestru w roku szkolnym chcemy stworzyć naszym stypendystom warunki do rówieśniczej integracji i udanego wypoczynku podczas zajęć rekreacyjno-ruchowych na świeżym powietrzu - relacjonuje w mediach społecznościowych Fundacja Rodzin Górniczych. 

Fundacja Rodzin Górniczych systematycznie organizuje wyjazdy zimowe i letnie dla dzieci i młodzieży, do ośrodków w naszym kraju – w górach i nad morzem. Celem wakacji i zimowisk jest rozwijanie uzdolnień i zainteresowań podopiecznych fundacji. 

 

D.Borczyk

Inne aktualności

Więcej aktualności