Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Zimowa wycieczka pełna przygód

Ferie z Fundacją JSW dla dzieci z Jastrzębia-Zdroju zapewniają uczestnikom dni pełne atrakcji.

Zarząd Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej udzielił finansowego wsparcia na realizację zimowego wypoczynku dla dzieci z Jastrzębia-Zdroju. Z oferty przygotowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu-Zdroju korzystają dzieci urodzone w latach 2010-2015. 

 

Beneficjenci zimowego projektu mieli okazję odwiedzić Planetarium Śląskie, czyli śląski park nauki, który prezentuje zagadnienia związane z trzema dziedzinami nauki: sejsmologią, meteorologią i astronomią. Dzieci z Jastrzębia-Zdroju podziwiały interaktywne ekspozycje, miały możliwość poczuć się jak prezenter pogody oraz wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez pracowników naukowego obiektu.

- U nas można przeżyć trzęsienie ziemi, stanąć tuż przy prawdziwej błyskawicy, czy odbyć symulowany lot w kosmos. Nowoczesny system projekcyjny pozwala nam wyświetlić na sferycznym ekranie około 100 milionów gwiazd i zabrać widzów w najdalsze zakątki Wszechświata - informuje Planetarium Śląskie. 

Ferie z Fundacją JSW, bo tak nazywa się zimowa oferta MOSiR, zostały podzielone na pięć wycieczek. Wyjazdy zaplanowano do Teatru Lalek Banialuka w Bielsku Białej, Kopalni Soli w Bochni, Planetarium w Chorzowie oraz Kopalni Guido w Zabrzu. Podczas każdej podróży, dzieci będą mieć zapewniony obiad, transport, ubezpieczenie oraz profesjonalną opiekę opiekunów. Uczestnicy ferii z Fundacją JSW poczują prawdziwy, zimowy klimat podczas kuligu konnego w Istebnej połączonego z ogniskiem na wolnym powietrzu. 

 

D.Borczyk

Inne aktualności

Więcej aktualności