Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Zajęcia korekcyjne dla uczniów szkół podstawowych w Mszanie, Gogołowej oraz Połomi

Dzięki darowiźnie Fundacji JSW uczniowie szkół podstawowych w Mszanie, Gogołowej oraz Połomi uczęszczają na zajęcia korekcyjne mające na celu poprawę ich stanu zdrowia oraz kondycji fizycznej i psychicznej.

Zdalne nauczenie, izolacja domowa oraz brak możliwości uczestnictwa w treningach sportowych - to tylko kilka czynników, które wpłynęły na pogorszenie stanu zdrowia dzieci i młodzieży w okresie pandemii koronawirusa. W trosce o poprawną postawę oraz kondycję fizyczną uczniów, dyrektorzy trzech placówek oświatowych zwrócili się do Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej z prośbą o udzielenie dofinansowania na organizację zajęć gimnastyki korekcyjnej. 

- Celem zadania jest poprawa stanu kondycji fizycznej oraz korekta wad postawy u 204 uczniów, a pośrednio poprawa ich kondycji psychicznej i stworzenie okazji do nawiązywania relacji równieśniczych, osłabionych czasem pandemii - mówi dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Połomi, mgr Urszula Wrońska. 

Zarząd Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej pozytywnie zaopiniował wnioski szkół, udzielając darowizny na rzecz realizacji projektów. Gimnastyka korekcyjna rozpoczęła się w minionym miesiącu i ma potrwać do końca roku szkolnego. Zajęcia mają również psychologiczny wymiar - będą mieć wpływ na budowanie wśród uczniów pozytywnego obrazu samego siebie i poczucia własnej wartości, co wpłynie na życie całej społeczności szkolnej. Warto zwrócić uwagę, że sprzęt zakupiony na potrzeby trwania przedmiotowego przedsięwzięcia będzie służył uczniom nie tylko w trakcie trwania projektu, ale i również po jego zakończeniu.

- Niniejszy projekt jest odpowiedzią na problemy dużej grupy dzieci i młodzieży, u których w ostatnim czasie pojawiły się lub utrwaliły wady postawy - ocenia dyrektor Szkoły Podstawowej w Gogołowej, mgr Anna Holona.

Zajęcia korekcyjne realizowane są w Szkole Podstawowej im. św. Kazimierza w Mszanie, Szkole Podstawowej w Gogołowej oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Połomi. 

 

Fot. Szkoła Podstawowa im. św. Kazimierza w Mszanie. Zdjęcie poglądowe. 
Dominik Borczyk

Inne aktualności

Cykl koncertowych wieczorów z klasyką powrócił!

8 października w Centrum Kultury w Pawłowicach odbędzie się koncert Andrzeja Canibała, uznanego mistrza akordeonu. To wydarzenie jest możliwe dzięki wsparciu Fundacji JSW.

Nowy plac zabaw w Przedszkolu Publicznym nr 18 w Jastrzębiu-Zdroju

Fundacja JSW kontynuuje swoje zaangażowanie w społeczności Jastrzębia-Zdroju, wspierając najmłodszych mieszkańców. Ostatnim efektem naszych działań jest nowo otwarty plac zabaw na terenie Przedszkola Publicznego nr 18, który stał się miejscem radości i bezpiecznej…

Nowoczesna pracownia językowa

W dobie globalizacji umiejętność posługiwania się językami obcymi staje się nieodzownym elementem sukcesu zarówno na arenie międzynarodowej, jak i lokalnej. Właśnie dlatego Zespół Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju postanowił stworzyć nowoczesną…

Modernizacja placówek oświatowych

Dzięki Fundacji JSW uczniowie mogli wrócić do nowych, zmodernizowanych szkół i pracowni. Fundacja JSW od czterech lat sukcesywnie udziela finansowego wsparcia placówkom oświatowym działającym na obszarze działalności Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Rozpoczęto nabór kolejnych wniosków

Fundacja JSW rozpoczęła ostatni nabór wniosków o udzielenie darowizny ze środków Fundacji JSW w tym roku.

Wakacyjna kopalnia atrakcji

W tegoroczne wakacje Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach przekształciła się w miejsce niezwykłych przygód i edukacji dla dzieci i młodzieży z gminy. To wszystko stało się możliwe dzięki Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która wsparła inicjatywę,…

Więcej aktualności