Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

XIV Knurowskie Dni Integracji ze wsparciem Fundacji JSW

Autor: Dominik Borczyk |

Fundacja JSW kolejny rok z rzędu przeznaczyła środki finansowe na organizację Knurowskich Dni Integracji.

Jednym z wielu tegorocznych wydarzeń współfinansowanych przez Fundację JSW jest 14 edycja Knurowskich Dni Integracji, które odbywają się pod hasłem Bądźmy Razem. Pięciodniowa impreza ma integrować mieszkańców z osobami niepełnosprawnymi od 17 do 21 maja. 

- Doświadczenie nauczyło mnie, że to wydarzenie, które organizujemy od czternastu lat jest świętem dla osób niepełnosprawnych, które na co dzień żyją w ośrodkach, w których, jak wiemy życie nie jest jednym z najradośniejszych, lecz w czasie Knurowskich Dni Integracji wydobywa się z nich energia oraz pozytywne emocje. Najważniejszym aspektem tego wydarzenia jest obecność, którą dzielimy z osobami niepełnosprawnymi - to sprawia im prawdziwą radość oraz uśmiech na twarzy. Knurowskie Dni Integracji jednoczą mieszkańców z osobami niepełnosprawnymi. To nie jest wydarzenie, gdzie niepełnosprawny oklaskuje niepełnosprawnego - mówi w rozmowie z Fundacją JSW, inicjator KDI pan Tomasz Rzepa.

W ramach wydarzenia zaplanowano wiele atrakcji, a wśród nich możemy wyróżnić m.in integracyjną olimpiadę sportową, integracyjny piknik sportowy, zlot niepełnosprawnych rowerzystów, maraton pływacki, któremu przyświecać będzie hasło Pływamy dla Franka, czy integracyjny festyn rodzinny, w którym wystąpi m.in Orkiestra KWK Knurów oraz Carrantuohill Celtic Music Group. 

Program XIV Knurowskich Dni Integracji

Program wydarzenia organizowanego przez Centrum Kultury w Knurowie we współpracy z miejskimi jednostkami organizacyjnymi wygląda następująco:

Środa, 17 maja:

 • 9:40 Hala sportowa Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie  - Integracyjna Olimpiada Sportowa "Sport na wesoło".
 • 17:00 Dom Kultury w Knurowie - Uroczyste Otwarcie XIV Knurowskich Dni Integracji pod honorowym patronatem Prezydenta Adama Ramsa.

Czwartek, 18 maja:

 • 10:00, 12:00 Kino Scena Kultura - Spotkanie młodzieży z gośćmi honorowymi Knurowskich Dni Integracji.
 • 18:00 Klub Sztukateria - Wernisaż wystawy prac Mariusza Kędzierskiego pt. "RYSUNEK"

Piątek, 19 maja:

 • 10:00 Dom Kultury Knurów-Szczygłowice -  Mini Playback Show - integracyjny przegląd talentów.
 • 16:00 Boisko Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 7 w Knurowie - Integracyjny Piknik Sportowy.
 • 18:30 Hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Knurowie przy al. Lipowej - Mecz piłkarski (Rodzice osób z niepełnosprawnościami - Organizatorzy KDI).

Sobota, 20 maja:

 • 10:00 Stowarzyszenie TRION - IV Zlot Niepełnosprawnych Rowerzystów.
 • 16:00 Centrum Handlowe "Merkury" - Integracyjny Festyn Rodzinny.

Niedziela, 21 maja:

 • 10:00 Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Knurowie - Uroczysta Msza Święta Dziękczynna w intencji uczestników i organizatorów XIV Knurowskich Dni Integracji "Bądźmy razem".
 • 12:00-19:00 Pływalnia kryta AQUA Relax - Charytatywny Maraton Pływacki „Pływamy dla Franka”.

Inne aktualności

Wsparcie dla OSP Woszyce

Dzięki wsparciu Fundacji JSW, Ochotnicza Straż Pożarna w Woszycach zyskała niezbędny sprzęt ratowniczy, zwiększając skuteczność strażaków w codziennych działaniach oraz umożliwiając im skuteczną interwencję w sytuacjach ratowania życia i zdrowia mieszkańców regionu

Kol…

Ogród sensoryczny w Knurowie

W Zespole Szkół Specjalnych w Knurowie zakończono projekt związany z utworzeniem nowoczesnego ogrodu sensorycznego. Inicjatywa ta została zrealizowana dzięki współfinansowaniu ze środków Fundacji JSW, która wniosła znaczący wkład w wysokości 45 000 zł, oraz wsparciu w…

Strefa ciszy i relaksu w MSP nr 2 w Knurowie

Fundacja Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) przekazała darowiznę na adaptację sali lekcyjnej w strefę cieszy i relaksu, z której na co dzień będą korzystać dzieci ze spektrum autyzmu uczące się w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 2 w Knurowie. 

Na tę cieszącą się…

Życzenia Barbórkowe

Z okazji Barbórki wszystkim pracownikom Jastrzębskiej Spółki Węglowej przekazujemy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz nieustającej opieki Świętej Barbary.

Oby codzienny trud i ciężka praca była zawsze źródłem satysfakcji.

 

Zarząd, Rada…

Jarmark Świąteczny

Dzięki wsparciu finansowemu Fundacji JSW, na terenie boiska sportowego w Gogołowej odbędzie się niezwykłe wydarzenie – Jarmark Świąteczny. Inicjatywę organizują Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mszanie oraz Rada Sołecka Gogołowej, a datą, którą warto zaznaczyć w…

Nowoczesny sprzęt dla strażaków

Fundacja Jastrzębskiej Spółki Węglowej  udzieliła finansowego wsparcia jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) w Gierałtowicach. W ramach projektu "Dofinansowanie zakupu sprzętu dla OSP", Fundacja JSW przekazała darowiznę, dzieki której w ręce strażaków trafił…

Więcej aktualności