Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Wspieramy niepełnosprawnych w Knurowie

Za nami Knurowskie Dni Integracji. Wydarzenie podobnie, jak w latach ubiegłych, zostało współfinansowane ze środków Fundacji JSW.

W niedzielę zakończyło się pięciodniowe święto osób niepełnosprawnych, które od czternastu lat integruje ich z mieszkańcami miasta w ramach Knurowskich Dni Integracji. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem prezydenta Adama Ramsa, który w pierwszy dzień obchodów KDI tradycyjnie wręczył niepełnosprawnym osobom symboliczny klucz do bram miasta.

XIV Knurowie Dni Integracji rozpoczęto od Integracyjnej Olimpiady Sportowej, która odbyła się w hali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie. Następnie w murach Domu Kultury w Knurowie-Szczygłowicach nastąpiło uroczyste otwarcie tegorocznego wydarzenia.

Czwartkowe obchody KDI były poświęcone gościom honorowym, którzy spotkali się z knurowską młodzieżą w Kinie Scena Kultura w Knurowie. Jedną z takich osób był Mariusz Kędzierski, który następnie zaprezentował swoje obrazy podczas wernisażu w Klubie Kultury Lokalnej Sztukateria w Knurowie. 

Piątek okazał się bardzo ciekawym dniem w harmonogramie KDI, ponieważ chwilę po pełnym wrażeń pikniku sportowym, miał miejsce mecz piłkarski, podczas którego naprzeciwko siebie stanęli rodzice osób z niepełnosprawnością i organizatorzy wydarzenia, z którymi ramię w ramię zagrał wiceprezydent miasta Piotr Surówka. 

W przedostatni dzień tegorocznej, integracyjnej imprezy, na terenie Centrum Handlowego Merkury odbył się  Integracyjny Festyn Rodzinny, który został poprzedzony IV Zlotem Niepełnosprawnych Rowerzystów. 

W ostatni dzień uczestniczy oraz mieszkańcy wzięli udział w uroczystej mszy świętej dziękczynnej w intencji uczestników i organizatorów XIV Knurowskich Dni Integracji, które odbyły  się pod hasłem: "Bądźmy razem". Ostatnim wydarzeniem w harmonogramie KDI był charytatywny maraton pływacki "Pływamy dla Franka".

XIV Knurowskie Dni Integracji cieszyły się dużym zainteresowaniem zwykłych mieszkańców miasta, którzy swoją obecnością okazali wsparcie osobom niepełnosprawnym.

Fot. KDI, CK w Knurowie

Inne aktualności

Cykl koncertowych wieczorów z klasyką powrócił!

8 października w Centrum Kultury w Pawłowicach odbędzie się koncert Andrzeja Canibała, uznanego mistrza akordeonu. To wydarzenie jest możliwe dzięki wsparciu Fundacji JSW.

Nowy plac zabaw w Przedszkolu Publicznym nr 18 w Jastrzębiu-Zdroju

Fundacja JSW kontynuuje swoje zaangażowanie w społeczności Jastrzębia-Zdroju, wspierając najmłodszych mieszkańców. Ostatnim efektem naszych działań jest nowo otwarty plac zabaw na terenie Przedszkola Publicznego nr 18, który stał się miejscem radości i bezpiecznej…

Nowoczesna pracownia językowa

W dobie globalizacji umiejętność posługiwania się językami obcymi staje się nieodzownym elementem sukcesu zarówno na arenie międzynarodowej, jak i lokalnej. Właśnie dlatego Zespół Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju postanowił stworzyć nowoczesną…

Modernizacja placówek oświatowych

Dzięki Fundacji JSW uczniowie mogli wrócić do nowych, zmodernizowanych szkół i pracowni. Fundacja JSW od czterech lat sukcesywnie udziela finansowego wsparcia placówkom oświatowym działającym na obszarze działalności Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Rozpoczęto nabór kolejnych wniosków

Fundacja JSW rozpoczęła ostatni nabór wniosków o udzielenie darowizny ze środków Fundacji JSW w tym roku.

Wakacyjna kopalnia atrakcji

W tegoroczne wakacje Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach przekształciła się w miejsce niezwykłych przygód i edukacji dla dzieci i młodzieży z gminy. To wszystko stało się możliwe dzięki Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która wsparła inicjatywę,…

Więcej aktualności