Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Wakacyjna kopalnia atrakcji

W tegoroczne wakacje Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach przekształciła się w miejsce niezwykłych przygód i edukacji dla dzieci i młodzieży z gminy. To wszystko stało się możliwe dzięki Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która wsparła inicjatywę, umożliwiając organizację wycieczek oraz kreatywnych warsztatów.

Jednym z głównych punktów programu były fascynujące wycieczki do miejsc związanych z górnictwem. Dzieci miały okazję poznać tajemnice Kopalni Guido w Zabrzu, gdzie mogły przyjrzeć się pracy górników i dowiedzieć się, jak wygląda życie pod ziemią. Kolejnym niezwykłym miejscem było odwiedzenie Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku, gdzie historie przeszłości splatają się z nowoczesnością.

Muzeum Hutnictwa w Chorzowie otworzyło przed młodymi uczestnikami kolejne wrota do historii przemysłu. Wszystko to pozwoliło dzieciom zrozumieć dziedzictwo regionu i wagę górnictwa oraz hutnictwa dla rozwoju Śląska.

Kreatywne Warsztaty

Nie tylko wycieczki dostarczyły dzieciom niezapomnianych wrażeń. Kreatywne warsztaty, takie jak "Fedrujemy z Ciocią Asią" stanowiły doskonałe uzupełnienie programu. Podczas tych zajęć dzieci miały okazję dowiedzieć się o procesach górniczych i znaczeniu węgla dla regionu, jednocześnie rozwijając swoją wyobraźnię artystyczną.

"Ryzyk Fizyk i zmysły w ciemności" to pokaz naukowy, który w fascynujący sposób przedstawiał prawa fizyki, a to wszystko odbywało się w specjalnym Naukobusie we współpracy z Uniwersytetem Rozwoju.

Ponadto Chemical World zapewniło dzieciom nie tylko rozrywkę, ale także edukację na temat znaczenia chemii i węgla w naszym codziennym życiu. Warsztaty "Węgiel - Pierwiastek Życia" pokazały, że nauka może być fascynująca i dostępna dla każdego.

Konkurs "Pocztówka ze Śląska: Kopalnie, Huty, Familoki!"

Jednym z inspirujących elementów projektu był konkurs "Pocztówka ze Śląska". Dzieci miały okazję wyrazić swoją twórczość, tworząc pocztówki ukazujące piękno krajobrazu śląskiego związane z przemysłem. To nie tylko doskonała okazja do rozwijania zdolności plastycznych, ale także do wyrażania swojej miłości i dumy z regionu, w którym żyją.

Inne aktualności

Cykl koncertowych wieczorów z klasyką powrócił!

8 października w Centrum Kultury w Pawłowicach odbędzie się koncert Andrzeja Canibała, uznanego mistrza akordeonu. To wydarzenie jest możliwe dzięki wsparciu Fundacji JSW.

Nowy plac zabaw w Przedszkolu Publicznym nr 18 w Jastrzębiu-Zdroju

Fundacja JSW kontynuuje swoje zaangażowanie w społeczności Jastrzębia-Zdroju, wspierając najmłodszych mieszkańców. Ostatnim efektem naszych działań jest nowo otwarty plac zabaw na terenie Przedszkola Publicznego nr 18, który stał się miejscem radości i bezpiecznej…

Nowoczesna pracownia językowa

W dobie globalizacji umiejętność posługiwania się językami obcymi staje się nieodzownym elementem sukcesu zarówno na arenie międzynarodowej, jak i lokalnej. Właśnie dlatego Zespół Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju postanowił stworzyć nowoczesną…

Modernizacja placówek oświatowych

Dzięki Fundacji JSW uczniowie mogli wrócić do nowych, zmodernizowanych szkół i pracowni. Fundacja JSW od czterech lat sukcesywnie udziela finansowego wsparcia placówkom oświatowym działającym na obszarze działalności Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Rozpoczęto nabór kolejnych wniosków

Fundacja JSW rozpoczęła ostatni nabór wniosków o udzielenie darowizny ze środków Fundacji JSW w tym roku.

Siatkarski obóz nad morzem

W niedzielę, 20 sierpnia, Siatkarski Klub Górnik Radlin rozpoczął swoje letnie przygotowania do nadchodzącego sezonu sportowego podczas obozu w malowniczym Dźwirzynie nad polskim morzem. To wydarzenie jest możliwe dzięki hojności Fundacji JSW, która zdecydowała się…

Więcej aktualności