Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Wakacje dla dzieci w Knurowie

Autor: D. Borczyk |

Wakacje to czas, który dzieci i młodzież chcą spędzić aktywnie i kreatywnie. Wielu rodziców szuka ciekawych rozwiązań, które połączą zabawę, naukę i rozwijanie pasji swoich pociech.

Centrum Kultury w Knurowie od lat pełni rolę organizatora różnorodnych działań edukacyjnych i kulturalnych dla dzieci i młodzieży. Tym razem dzięki hojności Fundacji JSW, udało się zorganizować fascynujące półkolonie, które nie tylko dostarczyły beztroskiej zabawy, ale także umożliwiły zdobycie nowych umiejętności.

Fundacja JSW, jako partner tego przedsięwzięcia, odegrała kluczową rolę w umożliwieniu uczestnictwa wielu dzieci w półkoloniach. Dzięki jej wsparciu, rodzice mogli skorzystać z obniżonej opłaty za udział swoich dzieci, co sprawiło, że wypoczynek stał się dostępny dla większej liczby rodzin. To bez wątpienia pokazuje zaangażowanie Fundacji w tworzenie warunków dla wszechstronnego rozwoju młodego pokolenia.

Podczas półkolonii dzieci miały okazję czerpać radość z aktywnego wypoczynku oraz uczestniczyć w różnorodnych warsztatach artystycznych. Rysowanie, malowanie, budowa konstrukcji z klocków,  to tylko niektóre z atrakcji, które wzbudziły kreatywność i rozwijały zdolności manualne uczestników. Nie tylko się bawiły, ale także uczyły się nowych rzeczy, poznając różnorodne dziedziny sztuki i rzemiosła.

Nie zabrakło również czasu na rekreację i rozrywkę. Dzieci miały szansę uczestniczyć w seansach filmowych, wycieczkach, a nawet warsztatach kulinarnej sztuki, gdzie razem przygotowywały własne pizze. Również sportowe pasje znalazły swoje miejsce – jazda na rolkach stała się jednym z ulubionych zajęć, aktywizując fizycznie i dostarczając mnóstwo radości.

To nie pierwszy raz, kiedy Fundacja JSW wspiera inicjatywy Centrum Kultury w Knurowie. Jej wsparcie pozwala na realizację różnorodnych projektów, które angażują lokalną społeczność i przyczyniają się do podnoszenia jakości życia mieszkańców. Fundacja nie tylko finansowo wspiera, ale również staje się partnerem dla rozwoju kulturalnego regionu.

Warto podkreślić, że Fundacja JSW nie ogranicza się do pojedynczych inicjatyw. Jej zaangażowanie obejmuje wiele projektów w Knurowie, co pokazuje silne oddanie w tworzenie pozytywnych zmian na wielu płaszczyznach życia społeczności lokalnej. Dzięki takim wspólnym przedsięwzięciom, dzieci i młodzież nie tylko spędzają wakacje w radosny sposób, ale także zyskują możliwość rozwijania swoich pasji i umiejętności.

Inne aktualności

Cykl koncertowych wieczorów z klasyką powrócił!

8 października w Centrum Kultury w Pawłowicach odbędzie się koncert Andrzeja Canibała, uznanego mistrza akordeonu. To wydarzenie jest możliwe dzięki wsparciu Fundacji JSW.

Nowy plac zabaw w Przedszkolu Publicznym nr 18 w Jastrzębiu-Zdroju

Fundacja JSW kontynuuje swoje zaangażowanie w społeczności Jastrzębia-Zdroju, wspierając najmłodszych mieszkańców. Ostatnim efektem naszych działań jest nowo otwarty plac zabaw na terenie Przedszkola Publicznego nr 18, który stał się miejscem radości i bezpiecznej…

Nowoczesna pracownia językowa

W dobie globalizacji umiejętność posługiwania się językami obcymi staje się nieodzownym elementem sukcesu zarówno na arenie międzynarodowej, jak i lokalnej. Właśnie dlatego Zespół Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju postanowił stworzyć nowoczesną…

Modernizacja placówek oświatowych

Dzięki Fundacji JSW uczniowie mogli wrócić do nowych, zmodernizowanych szkół i pracowni. Fundacja JSW od czterech lat sukcesywnie udziela finansowego wsparcia placówkom oświatowym działającym na obszarze działalności Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Rozpoczęto nabór kolejnych wniosków

Fundacja JSW rozpoczęła ostatni nabór wniosków o udzielenie darowizny ze środków Fundacji JSW w tym roku.

Wakacyjna kopalnia atrakcji

W tegoroczne wakacje Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach przekształciła się w miejsce niezwykłych przygód i edukacji dla dzieci i młodzieży z gminy. To wszystko stało się możliwe dzięki Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która wsparła inicjatywę,…

Więcej aktualności