Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Wakacje dla dzieci w Knurowie

Autor: D. Borczyk |

Wakacje to czas, który dzieci i młodzież chcą spędzić aktywnie i kreatywnie. Wielu rodziców szuka ciekawych rozwiązań, które połączą zabawę, naukę i rozwijanie pasji swoich pociech.

Centrum Kultury w Knurowie od lat pełni rolę organizatora różnorodnych działań edukacyjnych i kulturalnych dla dzieci i młodzieży. Tym razem dzięki hojności Fundacji JSW, udało się zorganizować fascynujące półkolonie, które nie tylko dostarczyły beztroskiej zabawy, ale także umożliwiły zdobycie nowych umiejętności.

Fundacja JSW, jako partner tego przedsięwzięcia, odegrała kluczową rolę w umożliwieniu uczestnictwa wielu dzieci w półkoloniach. Dzięki jej wsparciu, rodzice mogli skorzystać z obniżonej opłaty za udział swoich dzieci, co sprawiło, że wypoczynek stał się dostępny dla większej liczby rodzin. To bez wątpienia pokazuje zaangażowanie Fundacji w tworzenie warunków dla wszechstronnego rozwoju młodego pokolenia.

Podczas półkolonii dzieci miały okazję czerpać radość z aktywnego wypoczynku oraz uczestniczyć w różnorodnych warsztatach artystycznych. Rysowanie, malowanie, budowa konstrukcji z klocków,  to tylko niektóre z atrakcji, które wzbudziły kreatywność i rozwijały zdolności manualne uczestników. Nie tylko się bawiły, ale także uczyły się nowych rzeczy, poznając różnorodne dziedziny sztuki i rzemiosła.

Nie zabrakło również czasu na rekreację i rozrywkę. Dzieci miały szansę uczestniczyć w seansach filmowych, wycieczkach, a nawet warsztatach kulinarnej sztuki, gdzie razem przygotowywały własne pizze. Również sportowe pasje znalazły swoje miejsce – jazda na rolkach stała się jednym z ulubionych zajęć, aktywizując fizycznie i dostarczając mnóstwo radości.

To nie pierwszy raz, kiedy Fundacja JSW wspiera inicjatywy Centrum Kultury w Knurowie. Jej wsparcie pozwala na realizację różnorodnych projektów, które angażują lokalną społeczność i przyczyniają się do podnoszenia jakości życia mieszkańców. Fundacja nie tylko finansowo wspiera, ale również staje się partnerem dla rozwoju kulturalnego regionu.

Warto podkreślić, że Fundacja JSW nie ogranicza się do pojedynczych inicjatyw. Jej zaangażowanie obejmuje wiele projektów w Knurowie, co pokazuje silne oddanie w tworzenie pozytywnych zmian na wielu płaszczyznach życia społeczności lokalnej. Dzięki takim wspólnym przedsięwzięciom, dzieci i młodzież nie tylko spędzają wakacje w radosny sposób, ale także zyskują możliwość rozwijania swoich pasji i umiejętności.

Inne aktualności

„Rozwalić system”

W jastrzębskim „Carbonarium” odbyła się prezentacja filmu dokumentalnego pod tytułem „Rozwalić system”. Przedstawia historię podpisania Porozumienia Jastrzębskiego. 44 lata temu górnicy dawnej kopalni Manifest Lipcowy – dzisiejszej Zofiówki - swoją determinacją zrobili…

Komunikat dotyczący terminu rozpatrywania wniosków nadesłanych na wakacyjno-letni nabór

Zarząd Fundacji JSW informuje, że dokumenty aplikacyjne złożone na nabór wakacyjno-letni tj. do 20 maja 2024 roku będą rozpatrzone do końca lipca 2024 roku.

Rowery dla uczniów klas mistrzostwa sportowego

Fundacja JSW dofinansowała zakup 10 rowerów sportowych do uprawiania kolarstwa uczniów klas mistrzostwa sportowego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach.

MATEMATYKA – fundament w wielu dziedzinach

W dzisiejszym społeczeństwie matematyka odgrywa coraz większą rolę. Stanowi fundament w wielu dziedzinach, takich jak technologia, inżynieria i finanse. Dzięki wsparciu Fundacji JSW, w jednej ze szkół udało się zrealizować nowatorski projekt.

PSIA SŁUŻBA – to wyzwanie i zaszczyt

ma trzy miesiące i już rozpoczęła intensywny trening przygotowujący do służby w elitarnej specjalistycznej grupie poszukiwawczo-ratowniczej PSP Jastrzębie-Zdrój. Wabi się Amper i jest suczką, owczarkiem belgijskim. Jej trenerem i opiekunem jest strażak ochotnik, Kamil…

Sztuczna Inteligencja pomaga kształcić przyszłych górników

Znajomość technicznego języka obcego to jedna z podstawowych kompetencji zawodowych przyszłych górników. Uczniowie z Pawłowic, lingwistyczne umiejętności rozwijają teraz w nowoczesnej pracowni językowej, którą wspiera sztuczna inteligencja.

Więcej aktualności