Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

W Pawłowicach otwarto wodny plac zabaw!

Autor: Dominik Borczyk |

W Gminie Pawłowice oddano do użytku nowoczesny, wodny plac zabaw, który od dziś będzie służył dzieciom podczas letnich upałów.

Nowoczesny, wodny obiekt jest świetnym uzupełnieniem otaczającej przestrzeni przygotowanej z myślą o najmłodszych mieszkańcach gminy. W sąsiedztwie obiektu znajduje się miasteczko ruchu drogowego, plac zabaw dla dzieci oraz siłownia na wolnym powietrzu, która cieszy się sporą popularnością. 

Wodny plac zabaw w Pawłowicach został zbudowany z myślą o każdym detalu, tak aby obiekt spełniał najwyższe standardy jakości. Na jego wyposażeniu znajdziemy takie atrakcje, jak wodne armatki, fontanny i spryskiwacze. Ponadto obiekt został wzbogacony o przebieralnie, w których rodzice będą mogli przebrać swoje mokre i zmęczone po zabawie dzieci. Inwestorzy pomyśleli również o brodzikach wyposażonych w prysznice, które zainstalowano przed wejściem do wodnego placu zabaw. 

Pod powierzchnią wodnego placu zabaw zainstalowano stację uzdatniania wody oraz strefę technologiczną. W ramach inwestycji postawiono elementy małej architektury takie, jak ławki, kosze na śmieci, oświetlenie i stojaki na rowery. Obiekt wyposażono w monitoring, a także ogrodzono murkiem, na którym można usiąść i obserwować zabawę dzieci. 

Fundacja JSW przeznaczyła na ten cel darowiznę w wysokości 150 tysięcy złotych. 

Inne aktualności

Cykl koncertowych wieczorów z klasyką powrócił!

8 października w Centrum Kultury w Pawłowicach odbędzie się koncert Andrzeja Canibała, uznanego mistrza akordeonu. To wydarzenie jest możliwe dzięki wsparciu Fundacji JSW.

Nowy plac zabaw w Przedszkolu Publicznym nr 18 w Jastrzębiu-Zdroju

Fundacja JSW kontynuuje swoje zaangażowanie w społeczności Jastrzębia-Zdroju, wspierając najmłodszych mieszkańców. Ostatnim efektem naszych działań jest nowo otwarty plac zabaw na terenie Przedszkola Publicznego nr 18, który stał się miejscem radości i bezpiecznej…

Nowoczesna pracownia językowa

W dobie globalizacji umiejętność posługiwania się językami obcymi staje się nieodzownym elementem sukcesu zarówno na arenie międzynarodowej, jak i lokalnej. Właśnie dlatego Zespół Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju postanowił stworzyć nowoczesną…

Modernizacja placówek oświatowych

Dzięki Fundacji JSW uczniowie mogli wrócić do nowych, zmodernizowanych szkół i pracowni. Fundacja JSW od czterech lat sukcesywnie udziela finansowego wsparcia placówkom oświatowym działającym na obszarze działalności Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Rozpoczęto nabór kolejnych wniosków

Fundacja JSW rozpoczęła ostatni nabór wniosków o udzielenie darowizny ze środków Fundacji JSW w tym roku.

Wakacyjna kopalnia atrakcji

W tegoroczne wakacje Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach przekształciła się w miejsce niezwykłych przygód i edukacji dla dzieci i młodzieży z gminy. To wszystko stało się możliwe dzięki Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która wsparła inicjatywę,…

Więcej aktualności