Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Uczniowie z Radia Gogoliki zaproszeni do Radia90

Uczniowie obsługujący szkolną radiostację zostali zaproszeni do Radia90, by móc zobaczyć, jak pracują osoby związane z branżą radiową i dziennikarską. Wszystko zaczęło się od wsparcia Fundacji JSW.

Fundusze Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej pozwoliły Szkole Podstawowej w Gogołowej zrealizować szkolną radiostację, która informuje uczniów o najważniejszych informacjach z życia placówki edukacyjnej oraz emituje ogłoszenia samorządu uczniowskiego. Jednak, aby nie było nudno, to samorząd uczniowski autrakcyjnia szkolne przerwy puszczając muzykę dostosowaną do upodobań uczniów. 

- W radiu (szkolnym radiowęźle - przyp .red.) pracuje nam się bardzo dobrze. Wszyscy jesteśmy zgraną trójką, a pomysły przyszły nagle... to była taka wena. Zaczęliśmy robić razem programy oraz łączyć muzykę z zabawą - powiedziała w Radiu90, Agata Oślizlok z SP w Gogołowej, która w szkolnym radiowęźle jest odpowiedzialna m.in za przekazywanie szkolnych informacji.

Różnica wieku nie przeszkadza samorządowi uczniowskiemu w tworzeniu i realizacji szkolnych audycji.

- Zazwyczaj gramy, to co uczniowie najbardziej lubią oraz to, co jest najczęściej słuchane - mówi Zuzanna Wziętek, która odpowiada za realizację muzyki. 

Poniedziałek jest dniem relaksacyjnym, wtedy przez dwie przerwy z głośników emitowana jest muzyka relaksacyjna.

- W radiu przekazujemy również szkolne informacje oraz numerki. Informujemy również o tym, ile czasu zostało do wakacji i egzaminów. Zaczęliśmy przeprowadzać wywiady ze znanymi i lubianymi osobami ze szkoły - dodaje Agata Oślizlok. 

Warto przypomnieć, że dzieci uczęszczające na zajęcia edukacyjne do tej placówki oświatowej, w tym roku szkolnym biorą udział w zajęciach korekcyjnych, które zostały dofinansowane ze środków Fundacji JSW. Gimnastyka korekcyjna rozpoczęła się w październiku i ma potrwać do końca roku szkolnego. Zajęcia mają również psychologiczny wymiar - będą mieć wpływ na budowanie wśród uczniów pozytywnego obrazu samego siebie i poczucia własnej wartości, co wpłynie na życie całej społeczności szkolnej. Warto nadmienić, że sprzęt zakupiony na potrzeby trwania przedmiotowego przedsięwzięcia będzie służył uczniom nie tylko w trakcie trwania projektu, ale i również po jego zakończeniu.

 

D.Borczyk
Fot. Radio90
Napisano na podstawie artykułu dostępnego na stronie internetowej Radia90.

Inne aktualności

Więcej aktualności