Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Uczniowie z Radia Gogoliki zaproszeni do Radia90

Uczniowie obsługujący szkolną radiostację zostali zaproszeni do Radia90, by móc zobaczyć, jak pracują osoby związane z branżą radiową i dziennikarską. Wszystko zaczęło się od wsparcia Fundacji JSW.

Fundusze Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej pozwoliły Szkole Podstawowej w Gogołowej zrealizować szkolną radiostację, która informuje uczniów o najważniejszych informacjach z życia placówki edukacyjnej oraz emituje ogłoszenia samorządu uczniowskiego. Jednak, aby nie było nudno, to samorząd uczniowski autrakcyjnia szkolne przerwy puszczając muzykę dostosowaną do upodobań uczniów. 

- W radiu (szkolnym radiowęźle - przyp .red.) pracuje nam się bardzo dobrze. Wszyscy jesteśmy zgraną trójką, a pomysły przyszły nagle... to była taka wena. Zaczęliśmy robić razem programy oraz łączyć muzykę z zabawą - powiedziała w Radiu90, Agata Oślizlok z SP w Gogołowej, która w szkolnym radiowęźle jest odpowiedzialna m.in za przekazywanie szkolnych informacji.

Różnica wieku nie przeszkadza samorządowi uczniowskiemu w tworzeniu i realizacji szkolnych audycji.

- Zazwyczaj gramy, to co uczniowie najbardziej lubią oraz to, co jest najczęściej słuchane - mówi Zuzanna Wziętek, która odpowiada za realizację muzyki. 

Poniedziałek jest dniem relaksacyjnym, wtedy przez dwie przerwy z głośników emitowana jest muzyka relaksacyjna.

- W radiu przekazujemy również szkolne informacje oraz numerki. Informujemy również o tym, ile czasu zostało do wakacji i egzaminów. Zaczęliśmy przeprowadzać wywiady ze znanymi i lubianymi osobami ze szkoły - dodaje Agata Oślizlok. 

Warto przypomnieć, że dzieci uczęszczające na zajęcia edukacyjne do tej placówki oświatowej, w tym roku szkolnym biorą udział w zajęciach korekcyjnych, które zostały dofinansowane ze środków Fundacji JSW. Gimnastyka korekcyjna rozpoczęła się w październiku i ma potrwać do końca roku szkolnego. Zajęcia mają również psychologiczny wymiar - będą mieć wpływ na budowanie wśród uczniów pozytywnego obrazu samego siebie i poczucia własnej wartości, co wpłynie na życie całej społeczności szkolnej. Warto nadmienić, że sprzęt zakupiony na potrzeby trwania przedmiotowego przedsięwzięcia będzie służył uczniom nie tylko w trakcie trwania projektu, ale i również po jego zakończeniu.

 

D.Borczyk
Fot. Radio90
Napisano na podstawie artykułu dostępnego na stronie internetowej Radia90.

Inne aktualności

Rowery dla uczniów klas mistrzostwa sportowego

Fundacja JSW dofinansowała zakup 10 rowerów sportowych do uprawiania kolarstwa uczniów klas mistrzostwa sportowego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach.

MATEMATYKA – fundament w wielu dziedzinach

W dzisiejszym społeczeństwie matematyka odgrywa coraz większą rolę. Stanowi fundament w wielu dziedzinach, takich jak technologia, inżynieria i finanse. Dzięki wsparciu Fundacji JSW, w jednej ze szkół udało się zrealizować nowatorski projekt.

PSIA SŁUŻBA – to wyzwanie i zaszczyt

ma trzy miesiące i już rozpoczęła intensywny trening przygotowujący do służby w elitarnej specjalistycznej grupie poszukiwawczo-ratowniczej PSP Jastrzębie-Zdrój. Wabi się Amper i jest suczką, owczarkiem belgijskim. Jej trenerem i opiekunem jest strażak ochotnik, Kamil…

Sztuczna Inteligencja pomaga kształcić przyszłych górników

Znajomość technicznego języka obcego to jedna z podstawowych kompetencji zawodowych przyszłych górników. Uczniowie z Pawłowic, lingwistyczne umiejętności rozwijają teraz w nowoczesnej pracowni językowej, którą wspiera sztuczna inteligencja.

Zimowy zawrót głowy z Fundacją JSW

Ponad trzy tysiące najmłodszych mieszkańców naszego regionu nie mogło narzekać na brak atrakcji podczas tegorocznych ferii zimowych. I choć nie zawsze dopisywała pogoda, to mankamenty aury rekompensowały niespodzianki przygotowane między innymi dzięki wsparciu Fundacji…

Nowoczesny gabinet SI w Jastrzębiu-Zdroju

Fundacja JSW udzieliła finansowego wsparcia na stworzenie nowego gabinetu integracji sensorycznej w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jastrzębiu-Zdroju. Dzięki temu wsparciu, placówka ma teraz możliwość świadczenia nowych usług, skierowanych do dzieci, u których…

Więcej aktualności