Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Szkolna radiostacja uatrakcyjni czas spędzany w szkole

Szkoła Podstawowa w Gogołowej została wyposażona w szkolną radiostację.

Zarząd Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej pozytywnie zaopiniował wniosek Szkoły Podstawowej w Gogołowej, udzielając darowizny na realizację szkolnej radiostacji. Szkolna rozgłośnia informuje uczniów o najważniejszych informacjach z życia placówki edukacyjnej oraz emituje ogłoszenia samorządu uczniowskiego.

- Dodatkowo radiostacja ma służyć uatrakcyjnieniu przerw w szkole poprzez emitowanie piosenek - informuje Szkoła Podstawowa w Gogołowej.

W ramówce szkolnej radiostacji znajdą się również audycje edukacyjne i naukowe.

- Będzie można posłuchać bajek i słuchowisk - dodaje szkoła.

Warto przypomnieć, że dzieci uczęszczające na zajęcia edukacyjne do tej placówki oświatowej, w tym roku szkolnym biorą udział w zajęciach korekcyjnych, które zostały dofinansowane ze środków Fundacji JSW. Gimnastyka korekcyjna rozpoczęła się w październiku i ma potrwać do końca roku szkolnego. Zajęcia mają również psychologiczny wymiar - będą mieć wpływ na budowanie wśród uczniów pozytywnego obrazu samego siebie i poczucia własnej wartości, co wpłynie na życie całej społeczności szkolnej. Warto nadmienić, że sprzęt zakupiony na potrzeby trwania przedmiotowego przedsięwzięcia będzie służył uczniom nie tylko w trakcie trwania projektu, ale i również po jego zakończeniu.

- Niniejszy projekt jest odpowiedzią na problemy dużej grupy dzieci i młodzieży, u których w ostatnim czasie pojawiły się lub utrwaliły wady postawy - ocenia dyrektor Szkoły Podstawowej w Gogołowej, mgr Anna Holona.

Inne aktualności

„Rozwalić system”

W jastrzębskim „Carbonarium” odbyła się prezentacja filmu dokumentalnego pod tytułem „Rozwalić system”. Przedstawia historię podpisania Porozumienia Jastrzębskiego. 44 lata temu górnicy dawnej kopalni Manifest Lipcowy – dzisiejszej Zofiówki - swoją determinacją zrobili…

Komunikat dotyczący terminu rozpatrywania wniosków nadesłanych na wakacyjno-letni nabór

Zarząd Fundacji JSW informuje, że dokumenty aplikacyjne złożone na nabór wakacyjno-letni tj. do 20 maja 2024 roku będą rozpatrzone do końca lipca 2024 roku.

Rowery dla uczniów klas mistrzostwa sportowego

Fundacja JSW dofinansowała zakup 10 rowerów sportowych do uprawiania kolarstwa uczniów klas mistrzostwa sportowego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach.

MATEMATYKA – fundament w wielu dziedzinach

W dzisiejszym społeczeństwie matematyka odgrywa coraz większą rolę. Stanowi fundament w wielu dziedzinach, takich jak technologia, inżynieria i finanse. Dzięki wsparciu Fundacji JSW, w jednej ze szkół udało się zrealizować nowatorski projekt.

PSIA SŁUŻBA – to wyzwanie i zaszczyt

ma trzy miesiące i już rozpoczęła intensywny trening przygotowujący do służby w elitarnej specjalistycznej grupie poszukiwawczo-ratowniczej PSP Jastrzębie-Zdrój. Wabi się Amper i jest suczką, owczarkiem belgijskim. Jej trenerem i opiekunem jest strażak ochotnik, Kamil…

Sztuczna Inteligencja pomaga kształcić przyszłych górników

Znajomość technicznego języka obcego to jedna z podstawowych kompetencji zawodowych przyszłych górników. Uczniowie z Pawłowic, lingwistyczne umiejętności rozwijają teraz w nowoczesnej pracowni językowej, którą wspiera sztuczna inteligencja.

Więcej aktualności