Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Straże Pożarne oddają hołd górnikom Porozumienia Jastrzębskiego

Strażacy z całego regionu w Dzień Niepodległości oddali hołd górnikom Porozumienia Jastrzębskiego. Do rocznicowych uroczystości organizowanych przez Fundację JSW, przyłączyli się zarówno  strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych jak i jednostek Państwowej Straży Pożarnej. Wszystko  odbyło się w formie  właściwej dla tej  służby ratowniczej. Około godz. 20 strażacy wyprowadzili przed remizy  wozy bojowe i włączyli sygnały alarmowe zarówno świetlne jak i dźwiękowe. Na naszej stronie transmitowaliśmy na żywo uroczystość jaką  przygotowali strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Jastrzębiu- Zdroju. W jej finale jeden ze strażaków, w koszu  ratowniczej drabiny, wzniósł symbolicznie zapalaną pochodnie nad miasto.

- dziękujemy wszystkim górnikom Porozumienia Jastrzębskiego , że możemy służyć w wolnej Polsce.- Powiedział kpt. Adam Szlauer, dowódca zmiany JRG PSP w Jastrzębiu- Zdroju, na zakończenie uroczystości.

Poniżej prezentujemy filmy, na których strażacy oddają hołd górnikom Porozumienia Jastrzębskiego. Materiały filmowe otrzymaliśmy od strażaków.

OSP Szczygłowice

youtu.be/bHtIu9A3ojI

OSP Moszczenica

https://youtu.be/HjwwZAs76Tc

 

OSP Gierałtowice

https://youtu.be/r3gpDL3ZW0M

OSP Jastrzebie-Zdrój

https://youtu.be/PAXnLAt04ek

 

OSP Gogołowa

youtu.be/WvJtJZGR-1A

OSP Tworóg Mały

youtu.be/9B_GMkKoTUY

JRG Knurów

youtu.be/rSa-s2vnKos

JRG Gliwice-Łabędy

youtu.be/lQvChLQ4xPs

Inne aktualności

Cykl koncertowych wieczorów z klasyką powrócił!

8 października w Centrum Kultury w Pawłowicach odbędzie się koncert Andrzeja Canibała, uznanego mistrza akordeonu. To wydarzenie jest możliwe dzięki wsparciu Fundacji JSW.

Nowy plac zabaw w Przedszkolu Publicznym nr 18 w Jastrzębiu-Zdroju

Fundacja JSW kontynuuje swoje zaangażowanie w społeczności Jastrzębia-Zdroju, wspierając najmłodszych mieszkańców. Ostatnim efektem naszych działań jest nowo otwarty plac zabaw na terenie Przedszkola Publicznego nr 18, który stał się miejscem radości i bezpiecznej…

Nowoczesna pracownia językowa

W dobie globalizacji umiejętność posługiwania się językami obcymi staje się nieodzownym elementem sukcesu zarówno na arenie międzynarodowej, jak i lokalnej. Właśnie dlatego Zespół Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju postanowił stworzyć nowoczesną…

Modernizacja placówek oświatowych

Dzięki Fundacji JSW uczniowie mogli wrócić do nowych, zmodernizowanych szkół i pracowni. Fundacja JSW od czterech lat sukcesywnie udziela finansowego wsparcia placówkom oświatowym działającym na obszarze działalności Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Rozpoczęto nabór kolejnych wniosków

Fundacja JSW rozpoczęła ostatni nabór wniosków o udzielenie darowizny ze środków Fundacji JSW w tym roku.

Wakacyjna kopalnia atrakcji

W tegoroczne wakacje Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach przekształciła się w miejsce niezwykłych przygód i edukacji dla dzieci i młodzieży z gminy. To wszystko stało się możliwe dzięki Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która wsparła inicjatywę,…

Więcej aktualności