Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Stawiamy na bezpieczeństwo strażaków

Autor: Dominik Borczyk |

Zarząd Fundacji JSW od czterech lat intensywnie wspiera społeczną i bohaterską działalność jednostek straży pożarnych w regionie. Dowodem na to jest kolejna darowizna, którą - tym razem - otrzymała Ochotnicza Straż Pożarna w Świerklanach.

Ochotnicza Straż Pożarna w Świerklanach otrzymała ze środków Fundacji JSW darowiznę na zakup specjalistycznych ubrań produkcji NOMEX. Zakupiona odzież zapewni strażakom maksymalną ochronę, przy jednoczesnym zagwarantowaniu komfortu noszenia. Komplet specjalny w kolorze piaskowym składa się z kurtki głównej oraz spodni.

Ponadto pozyskana darowizna została przeznaczona na sfinansowanie agregatu prądotwórczego, który swoje zastosowanie znajduje podczas prowadzenia prac ratowniczych w terenie, lesie oraz wszędzie tam, gdzie nie ma bezpośredniego dostępu do prądu. Pozwoli on strażakom na zapewnienie nieprzerwanej pomocy w sytuacji, gdy w okolicy dojdzie do awarii prądu. 

Warto zaznaczyć, że Ochotnicza Straż Pożarna w Świerklanach nie jest jedyną jednostką, która otrzymała darowiznę na zakup specjalistycznego umundurowania dla strażaków. Z takiego wsparcia skorzystało również wiele ochotniczych jednostek działających na terenie obszaru działalności GK Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Inne aktualności

Więcej aktualności