Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Stawiamy na bezpieczeństwo strażaków

Fundacja Jastrzębskiej Spółki Węglowej konsekwentnie udziela wsparcia jednostkom straży pożarnej w województwie śląskim.

Zarząd Fundacji JSW pozytywnie zaopiniował wniosek o udzielenie darowizny Ochotniczej Straży Pożarnej w Gołkowicach. Fundusze Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej umożliwiły jednostce zakup specjalistycznego i atestowanego sprzętu, który strażacy wykorzystują podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. 

- Serdecznie dziękujemy Fundacji JSW za wsparcie, które poprawi bezpieczeństwo naszych ratowników - czytamy na stronie OSP Gołkowice.

Strażacki ekwipunek wzbogaciły dwa komplety szelek bezpieczeństwa z pasem biodrowym i klamrami automatycznymi do pracy w podwieszeniu, które stosuje się jako uprząż strażacką do prac wysokościowych. W ręce strażaków przekazano również rękawice elektroizolacyjne oraz detektor wykrywania napięcia przemiennego w przewodach elektrycznych oraz urządzeniach elektrycznych.

Ochotnicza Straż Pożarna w Gołkowicach otrzymała również dofinansowanie na zakup uniwersalnego drążka izolacyjnego, przeznaczonego do obsługi elektroenergetycznych urządzeń niskiego, średniego i wysokiego napięcia. Zakupiony drążek służy do ochrony przed porażeniem elektrycznym poprzez odizolowanie strażaka od urządzeń elektroenergetycznych będących pod napięciem.

Jest to kolejne finansowe wsparcie, jakie Fundacja JSW udzieliła jednostce OSP działającej na obszarze działalności Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

 

D.Borczyk

Inne aktualności

PSIA SŁUŻBA – TO WYZWANIE I ZASZCZYT

MA TRZY MIESIĄCE I JUŻ ROZPOCZĘŁA INTENSYWNY TRENING PRZYGOTOWUJĄCY DO SŁUŻBY W ELITARNEJ SPECJALISTYCZNEJ GRUPIE POSZUKIWAWCZO-RATOWNICZEJ PSP JASTRZĘBIE–ZDRÓJ. WABI SIĘ AMPER I JEST SUCZKĄ, OWCZARKIEM BELGIJSKIM. JEJ TRENEREM I OPIEKUNEM JEST STRAŻAK OCHOTNIK, KAMIL…

SZTUCZNA INTELIGENCJA POMAGA KSZTAŁCIĆ PRZYSZŁYCH GÓRNIKÓW

ZNAJOMOŚĆ TECHNICZNEGO JĘZYKA OBCEGO TO JEDNA Z PODSTAWOWYCH KOMPETENCJI ZAWODOWYCH PRZYSZŁYCH GÓRNIKÓW. UCZNIOWIE Z PAWŁOWIC, LINGWISTYCZNE UMIEJĘTNOŚCI ROZWIJAJĄ TERAZ W NOWOCZESNEJ PRACOWNI JĘZYKOWEJ, KTÓRĄ WSPIERA SZTUCZNA INTELIGENCJA.

ZIMOWY ZAWRÓT GŁOWY Z FUNDACJĄ JSW

PONAD TRZY TYSIĄCE NAJMŁODSZYCH MIESZKAŃCÓW NASZEGO REGIONU NIE MOGŁO NARZEKAĆ NA BRAK ATRAKCJI PODCZAS TEGOROCZNYCH FERII ZIMOWYCH. I CHOĆ NIE ZAWSZE DOPISYWAŁA POGODA, TO MANKAMENTY AURY REKOMPENSOWAŁY NIESPODZIANKI PRZYGOTOWANE MIĘDZY INNYMI DZIĘKI WSPARCIU FUNDACJI…

Nowoczesny gabinet SI w Jastrzębiu-Zdroju

Fundacja JSW udzieliła finansowego wsparcia na stworzenie nowego gabinetu integracji sensorycznej w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jastrzębiu-Zdroju. Dzięki temu wsparciu, placówka ma teraz możliwość świadczenia nowych usług, skierowanych do dzieci, u których…

Wsparcie dla młodych piłkarzy

Fundacja JSW, będąc zaangażowanym partnerem społeczności lokalnej, przekazała środki finansowe na rzecz Ludowego Klubu Sportowego Zryw Bąków. Fundacja JSW współfinansowała zakup strojów meczowych, a także dresów sportowych dla najmłodszych piłkarzy tego klubu.

Nowa…

Komfortowe warunki w ZSP w Godowie

Zarząd Fundacji JSW przywiązując dużą wagę do wspierania placówek oświatowych, postanowił udzielić wsparcia Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Godowie na zakup klimatyzatorów.

Więcej aktualności