Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Spotkanie z Panem Poetą

Autor: Dominik Borczyk |

Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowicach zrealizowała kolejne spotkanie w ramach cyklu spotkań literackich.

19 kwietnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pawłowicach oraz Pielgrzymowicach przedszkolaki ugościły Pana Poetę, czyli autora zabawnych rymowanych historii, które uczą morałem, a bawią treścią.

- Spotkanie miało charakter zabawy literackiej, podczas której wiele się działo: balony, kolorowe okulary, falujące morze, barwne piórka i ponadprzeciętne zaangażowanie autora sprawiło, że najmłodszym uśmiechy nie schodziły z ust. Bardzo dziękujemy panu Michałowi za wesołą, świetną zabawę - czytamy na stronie Gminnej Biblioteki Publicznej w Pawłowicach. 

Warto zaznaczyć, że twórczość Pana Poety została wyróżniona m.in na złotej liście Fundacji ABC XXI „Cała Polska Czyta Dzieciom” w 2021 roku.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu pt. "Podróże po literaturze", realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Pawłowicach, dofinansowanego ze środków Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej. 

Inne aktualności

Cykl koncertowych wieczorów z klasyką powrócił!

8 października w Centrum Kultury w Pawłowicach odbędzie się koncert Andrzeja Canibała, uznanego mistrza akordeonu. To wydarzenie jest możliwe dzięki wsparciu Fundacji JSW.

Nowy plac zabaw w Przedszkolu Publicznym nr 18 w Jastrzębiu-Zdroju

Fundacja JSW kontynuuje swoje zaangażowanie w społeczności Jastrzębia-Zdroju, wspierając najmłodszych mieszkańców. Ostatnim efektem naszych działań jest nowo otwarty plac zabaw na terenie Przedszkola Publicznego nr 18, który stał się miejscem radości i bezpiecznej…

Nowoczesna pracownia językowa

W dobie globalizacji umiejętność posługiwania się językami obcymi staje się nieodzownym elementem sukcesu zarówno na arenie międzynarodowej, jak i lokalnej. Właśnie dlatego Zespół Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju postanowił stworzyć nowoczesną…

Modernizacja placówek oświatowych

Dzięki Fundacji JSW uczniowie mogli wrócić do nowych, zmodernizowanych szkół i pracowni. Fundacja JSW od czterech lat sukcesywnie udziela finansowego wsparcia placówkom oświatowym działającym na obszarze działalności Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Rozpoczęto nabór kolejnych wniosków

Fundacja JSW rozpoczęła ostatni nabór wniosków o udzielenie darowizny ze środków Fundacji JSW w tym roku.

Wakacyjna kopalnia atrakcji

W tegoroczne wakacje Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach przekształciła się w miejsce niezwykłych przygód i edukacji dla dzieci i młodzieży z gminy. To wszystko stało się możliwe dzięki Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która wsparła inicjatywę,…

Więcej aktualności