Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Specjalistyczne umundurowanie dla strażaków z Książenic

Autor: Dominik Borczyk |

Zarząd Fundacji JSW sukcesywnie udziela wsparcia jednostkom straży pożarnej w regionie, o czym przekonała się kolejna jednostka OSP w naszym regionie, która otrzymała darowiznę na zakup specjalistycznego umundurowania.

Dziesięć nowych, specjalistycznych kompletów ubrań trafiło w ręce strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Książenicach. Darowizna przekazana przez Fundację JSW wpłynie na komfort oraz poprawi bezpieczeństwo strażaków podczas prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych.

Nowe, a zarazem specjalistyczne umundurowanie zapewni strażakom maksymalną ochronę przy jednoczesnym zagwarantowaniu najlepszego komfortu podczas działań ratowniczo-gaśniczych. Komplet specjalny w kolorze piaskowym składa się z kurtki głównej oraz spodni.

Warto zaznaczyć, że Ochotnicza Straż Pożarna w Książenicach nie jest jedyną jednostką, która otrzymała darowiznę na zakup specjalistycznego umundurowania dla strażaków. Z takiego wsparcia skorzystało również wiele ochotniczych jednostek działających na terenie obszaru działalności GK Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Inne aktualności

Cykl koncertowych wieczorów z klasyką powrócił!

8 października w Centrum Kultury w Pawłowicach odbędzie się koncert Andrzeja Canibała, uznanego mistrza akordeonu. To wydarzenie jest możliwe dzięki wsparciu Fundacji JSW.

Nowy plac zabaw w Przedszkolu Publicznym nr 18 w Jastrzębiu-Zdroju

Fundacja JSW kontynuuje swoje zaangażowanie w społeczności Jastrzębia-Zdroju, wspierając najmłodszych mieszkańców. Ostatnim efektem naszych działań jest nowo otwarty plac zabaw na terenie Przedszkola Publicznego nr 18, który stał się miejscem radości i bezpiecznej…

Nowoczesna pracownia językowa

W dobie globalizacji umiejętność posługiwania się językami obcymi staje się nieodzownym elementem sukcesu zarówno na arenie międzynarodowej, jak i lokalnej. Właśnie dlatego Zespół Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju postanowił stworzyć nowoczesną…

Modernizacja placówek oświatowych

Dzięki Fundacji JSW uczniowie mogli wrócić do nowych, zmodernizowanych szkół i pracowni. Fundacja JSW od czterech lat sukcesywnie udziela finansowego wsparcia placówkom oświatowym działającym na obszarze działalności Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Rozpoczęto nabór kolejnych wniosków

Fundacja JSW rozpoczęła ostatni nabór wniosków o udzielenie darowizny ze środków Fundacji JSW w tym roku.

Wakacyjna kopalnia atrakcji

W tegoroczne wakacje Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach przekształciła się w miejsce niezwykłych przygód i edukacji dla dzieci i młodzieży z gminy. To wszystko stało się możliwe dzięki Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która wsparła inicjatywę,…

Więcej aktualności