Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Specjalistyczne ubrania dla strażaków z Mszany

Kolejna jednostka ochotniczej straży pożarnej w naszym regionie, otrzymała od Fundacji JSW darowiznę na zakup specjalistycznego umundurowania wykorzystywanego podczas działań ratowniczo-gaśniczych.

Osiem nowych, specjalistycznych kompletów ubrań trafiło do strażaków z OSP w Mszanie. Poprawi to komfort oraz bezpieczeństwo podczas prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych.

- Dzięki dotacji Fundacja JSW   udało się zakupić 5 szt ubrań specjalnych NOMEX! Darowizna ta znacząco wpłynęła na  poprawe bezpieczeństwa Naszych Strażaków, podczas działań ratowniczo-gaśniczych na terenie Gminy Mszany jak i całego powiatu. Dziękujemy bardzo - relacjonują strażacy z Mszany.

Warto dodać, że Ochotnicza Straż Pożarna w Mszanie nie jest jedyną jednostką, która otrzymała darowiznę na zakup specjalistycznego umundurowania dla strażaków. Z takiego wsparcia skorzystało również wiele ochotniczych jednostek działających na terenie obszaru działalności Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Inne aktualności

Cykl koncertowych wieczorów z klasyką powrócił!

8 października w Centrum Kultury w Pawłowicach odbędzie się koncert Andrzeja Canibała, uznanego mistrza akordeonu. To wydarzenie jest możliwe dzięki wsparciu Fundacji JSW.

Nowy plac zabaw w Przedszkolu Publicznym nr 18 w Jastrzębiu-Zdroju

Fundacja JSW kontynuuje swoje zaangażowanie w społeczności Jastrzębia-Zdroju, wspierając najmłodszych mieszkańców. Ostatnim efektem naszych działań jest nowo otwarty plac zabaw na terenie Przedszkola Publicznego nr 18, który stał się miejscem radości i bezpiecznej…

Nowoczesna pracownia językowa

W dobie globalizacji umiejętność posługiwania się językami obcymi staje się nieodzownym elementem sukcesu zarówno na arenie międzynarodowej, jak i lokalnej. Właśnie dlatego Zespół Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju postanowił stworzyć nowoczesną…

Modernizacja placówek oświatowych

Dzięki Fundacji JSW uczniowie mogli wrócić do nowych, zmodernizowanych szkół i pracowni. Fundacja JSW od czterech lat sukcesywnie udziela finansowego wsparcia placówkom oświatowym działającym na obszarze działalności Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Rozpoczęto nabór kolejnych wniosków

Fundacja JSW rozpoczęła ostatni nabór wniosków o udzielenie darowizny ze środków Fundacji JSW w tym roku.

Wakacyjna kopalnia atrakcji

W tegoroczne wakacje Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach przekształciła się w miejsce niezwykłych przygód i edukacji dla dzieci i młodzieży z gminy. To wszystko stało się możliwe dzięki Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która wsparła inicjatywę,…

Więcej aktualności