Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Modernizacja szkolnej siłowni w Jastrzębiu-Zdroju

Zespół Szkół nr 9 im. dr Mikołaja Witczaka w Jastrzębiu-Zdroju z radością poinformował o modernizacji szkolnej siłowni.

Dzięki finansowemu wsparciu Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, uczniowie Zespołu Szkół nr 9 w Jastrzębiu Zdroju mogą teraz korzystać z nowoczesnych urządzeń, wspierających ich aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia.

Zarząd Fundacji JSW, będąc świadomy roli, jaką odgrywa aktywność fizyczna w życiu młodego pokolenia, zdecydował się wesprzeć Zespół Szkół nr 9 w Jastrzębiu-Zdroju w zmodernizowaniu istniejącej siłowni. Środki przekazane przez Fundację umożliwiły zakup nowoczesnych urządzeń, które nie tylko podnoszą jakość zajęć sportowych, ale także inspirują uczniów do dbania o swoje zdrowie. Nowa, zmodernizowana siłownia zyskała nową nazwę. Od teraz nazywa się "Sala walki z leniuchowaniem".

 

ERROR: Content Element with uid "1227" and type "gridgallery_gallery" has no rendering definition!

Inne aktualności

„Rozwalić system”

W jastrzębskim „Carbonarium” odbyła się prezentacja filmu dokumentalnego pod tytułem „Rozwalić system”. Przedstawia historię podpisania Porozumienia Jastrzębskiego. 44 lata temu górnicy dawnej kopalni Manifest Lipcowy – dzisiejszej Zofiówki - swoją determinacją zrobili…

Komunikat dotyczący terminu rozpatrywania wniosków nadesłanych na wakacyjno-letni nabór

Zarząd Fundacji JSW informuje, że dokumenty aplikacyjne złożone na nabór wakacyjno-letni tj. do 20 maja 2024 roku będą rozpatrzone do końca lipca 2024 roku.

Rowery dla uczniów klas mistrzostwa sportowego

Fundacja JSW dofinansowała zakup 10 rowerów sportowych do uprawiania kolarstwa uczniów klas mistrzostwa sportowego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach.

MATEMATYKA – fundament w wielu dziedzinach

W dzisiejszym społeczeństwie matematyka odgrywa coraz większą rolę. Stanowi fundament w wielu dziedzinach, takich jak technologia, inżynieria i finanse. Dzięki wsparciu Fundacji JSW, w jednej ze szkół udało się zrealizować nowatorski projekt.

PSIA SŁUŻBA – to wyzwanie i zaszczyt

ma trzy miesiące i już rozpoczęła intensywny trening przygotowujący do służby w elitarnej specjalistycznej grupie poszukiwawczo-ratowniczej PSP Jastrzębie-Zdrój. Wabi się Amper i jest suczką, owczarkiem belgijskim. Jej trenerem i opiekunem jest strażak ochotnik, Kamil…

Sztuczna Inteligencja pomaga kształcić przyszłych górników

Znajomość technicznego języka obcego to jedna z podstawowych kompetencji zawodowych przyszłych górników. Uczniowie z Pawłowic, lingwistyczne umiejętności rozwijają teraz w nowoczesnej pracowni językowej, którą wspiera sztuczna inteligencja.

Więcej aktualności