Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Siatkarze Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla najlepsi w Polsce!

Siatkarze Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla skutecznie rozwijają się dzięki finansowemu wsparciu Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Instytut Sportu - Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie podsumował współzawodnictwo w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego w Polsce. Opublikowane wyniki pozwalają na merytoryczną ocenę sukcesów klubów siatkarskich na poziomie kraju, województw, powiatów, miast oraz gmin. 

Najwięcej w całym rankingu, bo aż 201,75 punktów zdobyli zawodnicy Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Oznacza to, że siatkarze z Jastrzębia-Zdroju zajęli pierwsze miejsce w kategorii piłka siatkowa mężczyzn. Na drugim miejscu znalazł się KS Metro Warszawa z wynikiem 143,7 punktów. 

- Według rankingu Systemu Sportu Młodzieżowego opublikowanego przez Instytut Sportu w Warszawie za rok 2022 zajęliśmy I miejsce w ktegorii piłka siatkowa mężczyzn - czytamy na stronie Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. 

Na tak dobry wynik siatkarzy Akademii Talentów Jastrzębskiego-Węgla przełożyły się solidne wyniki w współzawodnictwie sportowym. Przypomnijmy, że są oni zdobywcami złotego, srebrnego oraz brązowego medalu Mistrzostw Polski Juniorów w siatkówce. 

 

Dominik Borczyk
Fot. Weronika Morciszek - Fotografia 

Inne aktualności

Cykl koncertowych wieczorów z klasyką powrócił!

8 października w Centrum Kultury w Pawłowicach odbędzie się koncert Andrzeja Canibała, uznanego mistrza akordeonu. To wydarzenie jest możliwe dzięki wsparciu Fundacji JSW.

Nowy plac zabaw w Przedszkolu Publicznym nr 18 w Jastrzębiu-Zdroju

Fundacja JSW kontynuuje swoje zaangażowanie w społeczności Jastrzębia-Zdroju, wspierając najmłodszych mieszkańców. Ostatnim efektem naszych działań jest nowo otwarty plac zabaw na terenie Przedszkola Publicznego nr 18, który stał się miejscem radości i bezpiecznej…

Nowoczesna pracownia językowa

W dobie globalizacji umiejętność posługiwania się językami obcymi staje się nieodzownym elementem sukcesu zarówno na arenie międzynarodowej, jak i lokalnej. Właśnie dlatego Zespół Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju postanowił stworzyć nowoczesną…

Modernizacja placówek oświatowych

Dzięki Fundacji JSW uczniowie mogli wrócić do nowych, zmodernizowanych szkół i pracowni. Fundacja JSW od czterech lat sukcesywnie udziela finansowego wsparcia placówkom oświatowym działającym na obszarze działalności Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Rozpoczęto nabór kolejnych wniosków

Fundacja JSW rozpoczęła ostatni nabór wniosków o udzielenie darowizny ze środków Fundacji JSW w tym roku.

Wakacyjna kopalnia atrakcji

W tegoroczne wakacje Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach przekształciła się w miejsce niezwykłych przygód i edukacji dla dzieci i młodzieży z gminy. To wszystko stało się możliwe dzięki Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która wsparła inicjatywę,…

Więcej aktualności