Siatkarze Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla najlepsi w Polsce!

Siatkarze Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla skutecznie rozwijają się dzięki finansowemu wsparciu Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Instytut Sportu - Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie podsumował współzawodnictwo w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego w Polsce. Opublikowane wyniki pozwalają na merytoryczną ocenę sukcesów klubów siatkarskich na poziomie kraju, województw, powiatów, miast oraz gmin.

Najwięcej w całym rankingu, bo aż 201,75 punktów zdobyli zawodnicy Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Oznacza to, że siatkarze z Jastrzębia-Zdroju zajęli pierwsze miejsce w kategorii piłka siatkowa mężczyzn. Na drugim miejscu znalazł się KS Metro Warszawa z wynikiem 143,7 punktów.

- Według rankingu Systemu Sportu Młodzieżowego opublikowanego przez Instytut Sportu w Warszawie za rok 2022 zajęliśmy I miejsce w ktegorii piłka siatkowa mężczyzn - czytamy na stronie Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.

Na tak dobry wynik siatkarzy Akademii Talentów Jastrzębskiego-Węgla przełożyły się solidne wyniki w współzawodnictwie sportowym. Przypomnijmy, że są oni zdobywcami złotego, srebrnego oraz brązowego medalu Mistrzostw Polski Juniorów w siatkówce.

Fot. Weronika Morciszek - Fotografia

Specjalistyczny sprzęt ratownictwa technicznego trafił do strażaków OSP Jankowice

Fundacja Jastrzębskiej Spółki Węglowej konsekwentnie udziela wsparcia finansowego jednostkom ochotniczej i państwowej straży pożarnej w regionie. Tym razem pieniądze na zakup specjalistycznego urządzenia ratowniczego trafiły do OSP w Jankowicach.

Zajęcia korekcyjne dla uczniów szkół podstawowych w Mszanie, Gogołowej oraz Połomi

Dzięki darowiźnie Fundacji JSW uczniowie szkół podstawowych w Mszanie, Gogołowej oraz Połomi uczęszczają na zajęcia korekcyjne mające na celu poprawę ich stanu zdrowia oraz kondycji fizycznej i psychicznej.

Specjalistyczny sprzęt dla strażaków-ochotników z Czerwionki-Leszczyn

Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwionce-Leszczynach zaopatrzyli się w specjalistyczne urządzenie ratownicze. Jest to pokłosie współpracy z Fundacją Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Nowy plac zabaw dla przedszkolaków z Pawłowic

Dzisiaj oficjalnie otwarto nowoczesny plac zabaw, który będzie służyć przedszkolakom Publicznego Przedszkola w Modrzewiowym Ogrodzie w Pawłowicach. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki znacznemu dofinansowaniu Fundacji JSW.

Nowoczesne pracownie w ZSP w Ornontowicach. Uczniowie są zadowoleni!

Środki Jastrzębskiej Spółki Węglowej ponownie wpłynęły na poprawę warunków edukacyjnych uczniów w naszym regionie. Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ornontowicach dzięki wsparciu Fundacji JSW, zmodernizował salę elektryczną oraz salkę fitness.

Fundacja JSW wspiera patriotyzm. Miasto Jastrzębie-Zdrój zorganizowało Narodowe Święto Niepodległości

Fundacja JSW przekazała darowiznę na organizację patriotycznego wydarzenia w Jastrzębiu-Zdroju z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.