Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Siatkarski obóz nad morzem

W niedzielę, 20 sierpnia, Siatkarski Klub Górnik Radlin rozpoczął swoje letnie przygotowania do nadchodzącego sezonu sportowego podczas obozu w malowniczym Dźwirzynie nad polskim morzem. To wydarzenie jest możliwe dzięki hojności Fundacji JSW, która zdecydowała się wesprzeć klub w organizacji tego ważnego wydarzenia sportowego.

Obóz, trwający siedem dni, jest kluczowym elementem przygotowań zawodników do nadchodzącego sezonu. Dla 30 młodych zawodników, to nie tylko okazja do doskonalenia swoich umiejętności siatkarskich, ale również do kreowania więzi z innymi uczestnikami oraz do nauki wartości takich jak współpraca, determinacja i zaangażowanie.

Fundacja JSW, wspierająca inicjatywy sportowe i kulturalne w regionie, w którym działa Jastrzębska Spółka Węglowa, znana również jako JSW, przekazała znaczące wsparcie finansowe na ten obóz. Pieniądze te zostały przeznaczone na współfinansowanie transportu, zakwaterowania z wyżywieniem oraz dofinansowanie możliwości korzystania z obiektów sportowych. Dzięki tej hojności, klub Górnik Radlin zorganizował profesjonalny obóz, który pozwoli zawodnikom na rozwijanie swojego potencjału.

Rodzice uczestników obozu również wyrazili swoją wdzięczność za możliwość uczestnictwa ich dzieci w tej inicjatywie. Dzięki dofinansowaniu Fundacji JSW, koszty związane z udziałem w obozie uległy znacznemu zmniejszeniu, co jest ogromnym wsparciem, zwłaszcza w trudnych czasach gospodarczych.

Obóz sportowy to nie tylko okazja do doskonalenia się w dyscyplinie, ale również do kształtowania charakteru, ucząc młodych ludzi wartości takie jak determinacja, dyscyplina i dążenie do celu. Dzięki wsparciu Fundacji JSW, Siatkarski Klub Górnik Radlin może kontynuować swoją misję rozwijania młodych talentów i propagowania sportu wśrod dzieci i młodzieży.

Inne aktualności

„Rozwalić system”

W jastrzębskim „Carbonarium” odbyła się prezentacja filmu dokumentalnego pod tytułem „Rozwalić system”. Przedstawia historię podpisania Porozumienia Jastrzębskiego. 44 lata temu górnicy dawnej kopalni Manifest Lipcowy – dzisiejszej Zofiówki - swoją determinacją zrobili…

Komunikat dotyczący terminu rozpatrywania wniosków nadesłanych na wakacyjno-letni nabór

Zarząd Fundacji JSW informuje, że dokumenty aplikacyjne złożone na nabór wakacyjno-letni tj. do 20 maja 2024 roku będą rozpatrzone do końca lipca 2024 roku.

Rowery dla uczniów klas mistrzostwa sportowego

Fundacja JSW dofinansowała zakup 10 rowerów sportowych do uprawiania kolarstwa uczniów klas mistrzostwa sportowego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach.

MATEMATYKA – fundament w wielu dziedzinach

W dzisiejszym społeczeństwie matematyka odgrywa coraz większą rolę. Stanowi fundament w wielu dziedzinach, takich jak technologia, inżynieria i finanse. Dzięki wsparciu Fundacji JSW, w jednej ze szkół udało się zrealizować nowatorski projekt.

PSIA SŁUŻBA – to wyzwanie i zaszczyt

ma trzy miesiące i już rozpoczęła intensywny trening przygotowujący do służby w elitarnej specjalistycznej grupie poszukiwawczo-ratowniczej PSP Jastrzębie-Zdrój. Wabi się Amper i jest suczką, owczarkiem belgijskim. Jej trenerem i opiekunem jest strażak ochotnik, Kamil…

Sztuczna Inteligencja pomaga kształcić przyszłych górników

Znajomość technicznego języka obcego to jedna z podstawowych kompetencji zawodowych przyszłych górników. Uczniowie z Pawłowic, lingwistyczne umiejętności rozwijają teraz w nowoczesnej pracowni językowej, którą wspiera sztuczna inteligencja.

Więcej aktualności