Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Premiera spektaklu "Egzystencja" w wykonaniu Grupy Teatralnej Cordis z Jastrzębia-Zdroju

6 marca w Jastrzębiu-Zdroju miała miejsce premiera spektaklu „Egzystencja” stworzonego przez Grupę Teatralną Cordis z Jastrzębia-Zdroju, która już od 10 lat tworzy widowiska teatru tańca i teatru klasycznego, reprezentując miasto na wielu ogólnopolskich przeglądach teatralnych.

„Egzystencja” jest artystyczną formą teatru tańca współczesnego, w którą zaangażowanych jest kilka pokoleń osób amatorsko zajmujących się twórczym działaniem. Przygotowania rozpoczęły się już w lipcu 2020 r. kiedy to odbyły się pierwsze szkolenia z technik tanecznych i aktorskich. Teraz artystów czekają objazdowe występy, na które zaproszono ich m.in. do Katowic, Tychów, czy Zakopanego.

Jak wiadomo, przy tego typu wydarzeniach, dla pełnego efektu niezbędna jest profesjonalna oprawa sceniczna, a ta niestety wymaga sporych nakładów finansowych. Dlatego zwrócono się o pomoc w realizacji projektu do Fundacji JSW.  W ramach udzielonego wsparcia zakupiono sprzęt, który nie tylko pozwoli na profesjonalne oświetlenie i nagłośnienie, ale także będzie nieodzowny przy występach wyjazdowych - podczas spektaklów "Egzystencji" oraz kolejnych artystycznych projektów Teatru Cordis.

Fundacja JSW przeznaczyła na ten cel 13 500 zł.

Kolejny spektakl „Egzystencji” odbędzie się już 20 marca w Parafii NMP Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Jastrzębiu- Zdroju.

Zdjęcia: Julia Grudzień.

Inne aktualności

Rowery dla uczniów klas mistrzostwa sportowego

Fundacja JSW dofinansowała zakup 10 rowerów sportowych do uprawiania kolarstwa uczniów klas mistrzostwa sportowego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach.

MATEMATYKA – fundament w wielu dziedzinach

W dzisiejszym społeczeństwie matematyka odgrywa coraz większą rolę. Stanowi fundament w wielu dziedzinach, takich jak technologia, inżynieria i finanse. Dzięki wsparciu Fundacji JSW, w jednej ze szkół udało się zrealizować nowatorski projekt.

PSIA SŁUŻBA – to wyzwanie i zaszczyt

ma trzy miesiące i już rozpoczęła intensywny trening przygotowujący do służby w elitarnej specjalistycznej grupie poszukiwawczo-ratowniczej PSP Jastrzębie-Zdrój. Wabi się Amper i jest suczką, owczarkiem belgijskim. Jej trenerem i opiekunem jest strażak ochotnik, Kamil…

Sztuczna Inteligencja pomaga kształcić przyszłych górników

Znajomość technicznego języka obcego to jedna z podstawowych kompetencji zawodowych przyszłych górników. Uczniowie z Pawłowic, lingwistyczne umiejętności rozwijają teraz w nowoczesnej pracowni językowej, którą wspiera sztuczna inteligencja.

Zimowy zawrót głowy z Fundacją JSW

Ponad trzy tysiące najmłodszych mieszkańców naszego regionu nie mogło narzekać na brak atrakcji podczas tegorocznych ferii zimowych. I choć nie zawsze dopisywała pogoda, to mankamenty aury rekompensowały niespodzianki przygotowane między innymi dzięki wsparciu Fundacji…

Nowoczesny gabinet SI w Jastrzębiu-Zdroju

Fundacja JSW udzieliła finansowego wsparcia na stworzenie nowego gabinetu integracji sensorycznej w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jastrzębiu-Zdroju. Dzięki temu wsparciu, placówka ma teraz możliwość świadczenia nowych usług, skierowanych do dzieci, u których…

Więcej aktualności