Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Pieniądze na bezpieczeństwo strażaków OSP Jankowice

Autor: Dominik Borczyk |

Fundacja JSW pozostaje zdecydowana w kontynuowaniu swojego zaangażowania w rozwój i bezpieczeństwo regionu, a to oznacza jeszcze więcej wsparcia dla tych, którzy stawiają czoła zagrożeniom każdego dnia.

Zarząd Fundacji JSW koontynując swoje zaangażowanie w wspieranie lokalnych społeczności, udzielił darowiznę na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Jankowicach. Pozyskane środki podniosą ich zdolność do skutecznego działania podczas pełnienia służby. 

Darowizna umożliwiła zakup dwóch kompletów bojowego umundurowania strażackiego, dwie pary obuwia gumowego, dwa hełmy oraz dwie pary rękawic oraz dwie kominiarki. Ten nowy sprzęt nie tylko podnosi standardy bezpieczeństwa strażaków, ale także pozwoli im skuteczniej chronić społeczność Jankowic.

Warto wspomnieć, że to nie jest pierwszy raz, kiedy Fundacja JSW przekazała darowiznę na rzecz OSP w regionie. W przeszłości udzieliła wsparcia innym jednostkom w celu zapewnienia im odpowiedniego wyposażenia, co znacznie poprawia ich zdolność do reagowania na różnego rodzaju sytuacje kryzysowe.

Ochotnicza Straż Pożarna w Janokowicach, dzięki finansowemu wsparciu Fundacji JSW, mogła zakupić w przeszłości takie urządzenia, jak np.: urządzenie hydrauliczne nożyco-rozpieracz WEBER SPS370 MK2 oraz agregat hydrauliczny stosowany w ratownictwie technicznym.

Inne aktualności

Wsparcie dla OSP Woszyce

Dzięki wsparciu Fundacji JSW, Ochotnicza Straż Pożarna w Woszycach zyskała niezbędny sprzęt ratowniczy, zwiększając skuteczność strażaków w codziennych działaniach oraz umożliwiając im skuteczną interwencję w sytuacjach ratowania życia i zdrowia mieszkańców regionu

Kol…

Ogród sensoryczny w Knurowie

W Zespole Szkół Specjalnych w Knurowie zakończono projekt związany z utworzeniem nowoczesnego ogrodu sensorycznego. Inicjatywa ta została zrealizowana dzięki współfinansowaniu ze środków Fundacji JSW, która wniosła znaczący wkład w wysokości 45 000 zł, oraz wsparciu w…

Strefa ciszy i relaksu w MSP nr 2 w Knurowie

Fundacja Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) przekazała darowiznę na adaptację sali lekcyjnej w strefę cieszy i relaksu, z której na co dzień będą korzystać dzieci ze spektrum autyzmu uczące się w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 2 w Knurowie. 

Na tę cieszącą się…

Życzenia Barbórkowe

Z okazji Barbórki wszystkim pracownikom Jastrzębskiej Spółki Węglowej przekazujemy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz nieustającej opieki Świętej Barbary.

Oby codzienny trud i ciężka praca była zawsze źródłem satysfakcji.

 

Zarząd, Rada…

Jarmark Świąteczny

Dzięki wsparciu finansowemu Fundacji JSW, na terenie boiska sportowego w Gogołowej odbędzie się niezwykłe wydarzenie – Jarmark Świąteczny. Inicjatywę organizują Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mszanie oraz Rada Sołecka Gogołowej, a datą, którą warto zaznaczyć w…

Nowoczesny sprzęt dla strażaków

Fundacja Jastrzębskiej Spółki Węglowej  udzieliła finansowego wsparcia jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) w Gierałtowicach. W ramach projektu "Dofinansowanie zakupu sprzętu dla OSP", Fundacja JSW przekazała darowiznę, dzieki której w ręce strażaków trafił…

Więcej aktualności