Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Nowy sprzęt komputerowy w Szkole Podstawowej w Gorzyczkach

Nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszego świętowania Dnia Edukacji Narodowej niż otwarcie kolejnej, nowoczesnej pracowni informatycznej ufundowanej przez Fundację JSW!

Szkoła Podstawowa imienia Mikołaja Reja w Gorzyczkach może od dziś cieszyć się nową pracownią komputerową o charakterze terminalowym, Fundacja JSW przeznaczyła na ten cel prawie 50 tysięcy złotych! 195 uczniów z Gorzyczek od dziś będzie korzystać z serwera, 15 stanowisk terminalowych, 10 laptopów, wielkoformatowego monitora zamiast tradycyjnej tablicy, oraz ergonomicznych krzeseł i biurek. Jak zgodnie twierdzą uczniowie i nauczyciele z tej szkoły, wcześniej użytkowany sprzęt był już mocno wyeksploatowany i nie pozwalał dzieciom na poznawanie nowoczesnych technologii. 

„Komputerowy świat – starszy młodszy za pan brat” to tytuł projektu, który wskazuje na to, że pracownia nie jest po prostu salą do inforamtyki ale ma być również miejscem spotkań różnych pokoleń z lokalnej społeczności. Szkoła planuje różnego rodzaju akcje, które będą miały na celu łączenie dzieci z rodzicami lub nawet dziadkami - bo nowoczesne technologie przenikają już do każdego aspektu naszego życia, oraz do każdego pokolenia, a na naukę nie jest przecież nigdy za późno.

Co więcej, uczniowie wykorzystają nowoczesny sprzet również do nauki języków obcych. Zastosowanie tego typu technologii zmienia proces nauczania i ma znaczny wpływ na jego jakość. Dzięki wykorzystaniu obrazu, dźwięku, tekstu, interaktywnych ćwiczeń oraz materiałów video uczniowie mogą bardziej efektywnie przyswajać nowe informacje. 

Dyrektor Szkoły, pani Alina Konsek podkreśla, iż nowoczesny sprzęt pozwoli szkole dorównać placówkom miejskim, a dostęp do nowoczesnego sprzętu informatycznego wyrównuje szanse dzieci z Gorzyczek i większych miejscowości. Dzieci z kolei już nie mogą doczekać się lekcji informatyki. 

- Kiedyś na informatykę uczęszczało się bez przyjemności, teraz, gdy mamy nowszy sprzęt nie zacinają się komputery, wszystko jest nowsze, szybciej pracuje, mamy też bardzo dobry internet. Teraz jest o wiele lepiej, gdy jest nowocześnie. - stwierdził Mikołaj, uczeń 7 klasy Szkoły podstawowej w Gorzyczkach. 

Fundacja JSW nie od dziś inwestuje w najmłodsze pokolenia, chcemy by dzieci naszych pracowników miały równe szanse w dostępie do nowoczesnych technologii - dlatego do tej pory wsparliśmy już powstanie 15 specjalistycznych pracowni szkolnych w placówkach z całego regionu. Ale to nie wszystko. Ufundowaliśmy także liczne place zabaw, sprzęt sportowy, pomoce naukowe, a ostatnio nawet w pełni wyposażoną kuchnię! Cieszymy się, że wyobraźnia nauczycieli i dzieciaków nie zna granic, a dzięki naszemu wsparciu mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Inwestycja w najmłodszych to inwestycja w przyszłość.

Inne aktualności

„Rozwalić system”

W jastrzębskim „Carbonarium” odbyła się prezentacja filmu dokumentalnego pod tytułem „Rozwalić system”. Przedstawia historię podpisania Porozumienia Jastrzębskiego. 44 lata temu górnicy dawnej kopalni Manifest Lipcowy – dzisiejszej Zofiówki - swoją determinacją zrobili…

Komunikat dotyczący terminu rozpatrywania wniosków nadesłanych na wakacyjno-letni nabór

Zarząd Fundacji JSW informuje, że dokumenty aplikacyjne złożone na nabór wakacyjno-letni tj. do 20 maja 2024 roku będą rozpatrzone do końca lipca 2024 roku.

Rowery dla uczniów klas mistrzostwa sportowego

Fundacja JSW dofinansowała zakup 10 rowerów sportowych do uprawiania kolarstwa uczniów klas mistrzostwa sportowego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach.

MATEMATYKA – fundament w wielu dziedzinach

W dzisiejszym społeczeństwie matematyka odgrywa coraz większą rolę. Stanowi fundament w wielu dziedzinach, takich jak technologia, inżynieria i finanse. Dzięki wsparciu Fundacji JSW, w jednej ze szkół udało się zrealizować nowatorski projekt.

PSIA SŁUŻBA – to wyzwanie i zaszczyt

ma trzy miesiące i już rozpoczęła intensywny trening przygotowujący do służby w elitarnej specjalistycznej grupie poszukiwawczo-ratowniczej PSP Jastrzębie-Zdrój. Wabi się Amper i jest suczką, owczarkiem belgijskim. Jej trenerem i opiekunem jest strażak ochotnik, Kamil…

Sztuczna Inteligencja pomaga kształcić przyszłych górników

Znajomość technicznego języka obcego to jedna z podstawowych kompetencji zawodowych przyszłych górników. Uczniowie z Pawłowic, lingwistyczne umiejętności rozwijają teraz w nowoczesnej pracowni językowej, którą wspiera sztuczna inteligencja.

Więcej aktualności