Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Nowy plac zabaw dla przedszkolaków z Pawłowic

Dzisiaj oficjalnie otwarto nowoczesny plac zabaw, który będzie służyć przedszkolakom Publicznego Przedszkola w Modrzewiowym Ogrodzie w Pawłowicach. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki znacznemu dofinansowaniu Fundacji JSW.

W poniedziałek (21 listopada) w Publicznym Przedszkolu w Modrzewiowym Ogrodzie w Pawłowicach odbyła się kameralna uroczystość otwarcia nowego placu zabaw. Nowoczesne i bezpieczne miejsce do zabawy dzieci, to niezbędny element przedszkola, wspomagający rozwój i wychowanie dzieci. Obiekt będzie kształtować nawyki aktywnego spędzania wolnego czasu, poprzez zabawy z wykorzystaniem nowego, atrakcyjniejszego sprzętu, który ma wpływ na prawidłowy rozwój układu nerwowego dzieci poprzez rozwijanie kreatywności oraz stymulację motoryki dzieci. 

- Przemili goście, serce moje, aż bije z radości, bo mam powitać zebranych tu gości. Więc witam wszystkim mile i serdecznie, a kłaniam się pięknie - niziutko i grzecznie. Dzieci w przedszkolu święto dziś mają, bo szanowni goście dziś plac zabaw nam otwierają - mówili przed zgromadzoną publicznością przedszkolaki.

Modernizacja placu zabaw została zrealizowana w ramach projektu Kreatywny przedszkolach na placu zabaw w Publicznym Przedszkolu w Modrzewiowym Ogrodzie, dzięki znacznemu, finansowemu wsparciu udzielonym przez Fundację Jastrzębskiej Spółki Węglowej. W uroczystości otwarcia placu zabaw wzięli udział przedstawiciele władz i jednostek samorządowych, rodzice, przedszkolaki oraz delegacja Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Dominik Borczyk

Inne aktualności

Cykl koncertowych wieczorów z klasyką powrócił!

8 października w Centrum Kultury w Pawłowicach odbędzie się koncert Andrzeja Canibała, uznanego mistrza akordeonu. To wydarzenie jest możliwe dzięki wsparciu Fundacji JSW.

Nowy plac zabaw w Przedszkolu Publicznym nr 18 w Jastrzębiu-Zdroju

Fundacja JSW kontynuuje swoje zaangażowanie w społeczności Jastrzębia-Zdroju, wspierając najmłodszych mieszkańców. Ostatnim efektem naszych działań jest nowo otwarty plac zabaw na terenie Przedszkola Publicznego nr 18, który stał się miejscem radości i bezpiecznej…

Nowoczesna pracownia językowa

W dobie globalizacji umiejętność posługiwania się językami obcymi staje się nieodzownym elementem sukcesu zarówno na arenie międzynarodowej, jak i lokalnej. Właśnie dlatego Zespół Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju postanowił stworzyć nowoczesną…

Modernizacja placówek oświatowych

Dzięki Fundacji JSW uczniowie mogli wrócić do nowych, zmodernizowanych szkół i pracowni. Fundacja JSW od czterech lat sukcesywnie udziela finansowego wsparcia placówkom oświatowym działającym na obszarze działalności Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Rozpoczęto nabór kolejnych wniosków

Fundacja JSW rozpoczęła ostatni nabór wniosków o udzielenie darowizny ze środków Fundacji JSW w tym roku.

Wakacyjna kopalnia atrakcji

W tegoroczne wakacje Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach przekształciła się w miejsce niezwykłych przygód i edukacji dla dzieci i młodzieży z gminy. To wszystko stało się możliwe dzięki Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która wsparła inicjatywę,…

Więcej aktualności