Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Nowy plac zabaw dla przedszkolaków z Jastrzębia-Zdroju

Nowe urządzenia zabawowe wzbogaciły plac zabaw Publicznego Przedszkola nr 20 w Jastrzębiu-Zdroju. Zakup możliwy był dzięki finansowemu wsparciu Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Fundacja Jastrzębskiej Spółki Węglowej już od trzech lat i siedmiu miesięcy spełnia marzenia przedszkolaków i uczniów z obszaru działalności Grupy Kapitałowej JSW wspierając przedsięwzięcia realizowane przez placówki oświatowe i wychowawcze. Nowoczesne urządzenia zabawowe były marzeniem dzieci oraz ich opiekunów, bo to właśnie podczas zabawy na świeżym powietrzu przedszkolaki mogą rozładować nieograniczone zapasy energii oraz rozwijać sprawność fizyczną oraz motorykę.

Dzięki darowiźnie Fundacji JSW przedszkolaki Publicznego Przedszkola nr 20 w Jastrzębiu-Zdroju mogą bawić się na zmodernizowanym i nowoczesnym placu zabaw, który został unowocześniony w ramach projektu nauczycielki przedszkola, Sylwii Dudzic. 

Plac zabaw wykorzystywany jest do zabaw sprawnościowych zaplanowanych w projekcie pt. "W zdrowym ciele, zdrowy duch", ale także przewiduje się organizowanie na jego terenie pikników rodzinnych osiedla Chrobrego, zwyczajowo nazywanego osiedlem "6" - mówi w rozmowie z portalem JastrzebieOnline.pl, nauczycielka Sylwia Dudzic.

Środki przekazane przez Fundację Jastrzębskiej Spółki Węglowej pokryły ok. 75 procent kosztów realizowanej inwestycji. Do zakupu nowych urządzeń dołożyło się jeszcze Miasto Jastrzębie-Zdrój oraz Rada Rodziców. 

Dominik Borczyk

Inne aktualności

Wsparcie dla OSP Woszyce

Dzięki wsparciu Fundacji JSW, Ochotnicza Straż Pożarna w Woszycach zyskała niezbędny sprzęt ratowniczy, zwiększając skuteczność strażaków w codziennych działaniach oraz umożliwiając im skuteczną interwencję w sytuacjach ratowania życia i zdrowia mieszkańców regionu

Kol…

Ogród sensoryczny w Knurowie

W Zespole Szkół Specjalnych w Knurowie zakończono projekt związany z utworzeniem nowoczesnego ogrodu sensorycznego. Inicjatywa ta została zrealizowana dzięki współfinansowaniu ze środków Fundacji JSW, która wniosła znaczący wkład w wysokości 45 000 zł, oraz wsparciu w…

Strefa ciszy i relaksu w MSP nr 2 w Knurowie

Fundacja Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) przekazała darowiznę na adaptację sali lekcyjnej w strefę cieszy i relaksu, z której na co dzień będą korzystać dzieci ze spektrum autyzmu uczące się w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 2 w Knurowie. 

Na tę cieszącą się…

Życzenia Barbórkowe

Z okazji Barbórki wszystkim pracownikom Jastrzębskiej Spółki Węglowej przekazujemy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz nieustającej opieki Świętej Barbary.

Oby codzienny trud i ciężka praca była zawsze źródłem satysfakcji.

 

Zarząd, Rada…

Jarmark Świąteczny

Dzięki wsparciu finansowemu Fundacji JSW, na terenie boiska sportowego w Gogołowej odbędzie się niezwykłe wydarzenie – Jarmark Świąteczny. Inicjatywę organizują Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mszanie oraz Rada Sołecka Gogołowej, a datą, którą warto zaznaczyć w…

Nowoczesny sprzęt dla strażaków

Fundacja Jastrzębskiej Spółki Węglowej  udzieliła finansowego wsparcia jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) w Gierałtowicach. W ramach projektu "Dofinansowanie zakupu sprzętu dla OSP", Fundacja JSW przekazała darowiznę, dzieki której w ręce strażaków trafił…

Więcej aktualności