Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Nowy plac zabaw dla przedszkolaków z Jastrzębia-Zdroju

Nowe urządzenia zabawowe wzbogaciły plac zabaw Publicznego Przedszkola nr 20 w Jastrzębiu-Zdroju. Zakup możliwy był dzięki finansowemu wsparciu Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Fundacja Jastrzębskiej Spółki Węglowej już od trzech lat i siedmiu miesięcy spełnia marzenia przedszkolaków i uczniów z obszaru działalności Grupy Kapitałowej JSW wspierając przedsięwzięcia realizowane przez placówki oświatowe i wychowawcze. Nowoczesne urządzenia zabawowe były marzeniem dzieci oraz ich opiekunów, bo to właśnie podczas zabawy na świeżym powietrzu przedszkolaki mogą rozładować nieograniczone zapasy energii oraz rozwijać sprawność fizyczną oraz motorykę.

Dzięki darowiźnie Fundacji JSW przedszkolaki Publicznego Przedszkola nr 20 w Jastrzębiu-Zdroju mogą bawić się na zmodernizowanym i nowoczesnym placu zabaw, który został unowocześniony w ramach projektu nauczycielki przedszkola, Sylwii Dudzic. 

Plac zabaw wykorzystywany jest do zabaw sprawnościowych zaplanowanych w projekcie pt. "W zdrowym ciele, zdrowy duch", ale także przewiduje się organizowanie na jego terenie pikników rodzinnych osiedla Chrobrego, zwyczajowo nazywanego osiedlem "6" - mówi w rozmowie z portalem JastrzebieOnline.pl, nauczycielka Sylwia Dudzic.

Środki przekazane przez Fundację Jastrzębskiej Spółki Węglowej pokryły ok. 75 procent kosztów realizowanej inwestycji. Do zakupu nowych urządzeń dołożyło się jeszcze Miasto Jastrzębie-Zdrój oraz Rada Rodziców. 

Dominik Borczyk

Inne aktualności

Więcej aktualności