Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Nowoczesny gabinet logopedyczny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ornontowicach

W ramach współpracy z Fundacją JSW w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ornontowicach powstał projekt „Aby nasze dzieci pięknie mówiły”, którego głównym celem było zwiększenie szans edukacyjnych uczniów i przedszkolaków z wadami wymowy.

Obecnie w Ornontowicach na terapię logopedyczną uczęszcza w sumie 105 dzieci, są to zarówno przedszkolaki jak i uczniowie szkoły podstawowej. Tym co ich łączy są trudności w komunikowaniu się z otoczeniem spowodowane zaburzeniami artykulacji, niepłynnością mówienia lub opóźnieniami w rozwoju mowy.

W ramach darowizny Fundacji JSW sfinansowano zakup nowego wyposażenia gabinetu, który został podzielony na strefy: strefę do ćwiczeń narządów mowy przed lustrem, strefę przy stoliku do utrwalania zaburzonych głosek, strefę dydaktyczną z ciekawymi grami, układankami, oraz programami multimedialnymi do ćwiczeń, a także strefę relaksu, w której dzieci mogą odpocząć pomiędzy ćwiczeniami i zrelaksować się przy muzyce. W gabinecie znajdziemy także pomoce sensoryczne, wałki do masażu, hamak, oraz kącik zabaw.

Wnętrze jest jasne i kolorowe co na pewno sprawi, że dzieci będą się tam czuły komfortowo. Wykorzystanie pomocy multimedialnych pomoże zaangażować uczniów, a ćwiczenia będą dla nich bardziej atrakcyjne.

- „Zależy mi na skorygowaniu wad wymowy u dzieci, opanowaniu techniki mówienia, zwiększeniu szansy na sukces szkolny oraz uniknięciu wielu niepotrzebnych stresów.” – podsumowuje Katarzyna Szymura, szkolny logopeda.

Inne aktualności

Rowery dla uczniów klas mistrzostwa sportowego

Fundacja JSW dofinansowała zakup 10 rowerów sportowych do uprawiania kolarstwa uczniów klas mistrzostwa sportowego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach.

MATEMATYKA – fundament w wielu dziedzinach

W dzisiejszym społeczeństwie matematyka odgrywa coraz większą rolę. Stanowi fundament w wielu dziedzinach, takich jak technologia, inżynieria i finanse. Dzięki wsparciu Fundacji JSW, w jednej ze szkół udało się zrealizować nowatorski projekt.

PSIA SŁUŻBA – to wyzwanie i zaszczyt

ma trzy miesiące i już rozpoczęła intensywny trening przygotowujący do służby w elitarnej specjalistycznej grupie poszukiwawczo-ratowniczej PSP Jastrzębie-Zdrój. Wabi się Amper i jest suczką, owczarkiem belgijskim. Jej trenerem i opiekunem jest strażak ochotnik, Kamil…

Sztuczna Inteligencja pomaga kształcić przyszłych górników

Znajomość technicznego języka obcego to jedna z podstawowych kompetencji zawodowych przyszłych górników. Uczniowie z Pawłowic, lingwistyczne umiejętności rozwijają teraz w nowoczesnej pracowni językowej, którą wspiera sztuczna inteligencja.

Zimowy zawrót głowy z Fundacją JSW

Ponad trzy tysiące najmłodszych mieszkańców naszego regionu nie mogło narzekać na brak atrakcji podczas tegorocznych ferii zimowych. I choć nie zawsze dopisywała pogoda, to mankamenty aury rekompensowały niespodzianki przygotowane między innymi dzięki wsparciu Fundacji…

Nowoczesny gabinet SI w Jastrzębiu-Zdroju

Fundacja JSW udzieliła finansowego wsparcia na stworzenie nowego gabinetu integracji sensorycznej w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jastrzębiu-Zdroju. Dzięki temu wsparciu, placówka ma teraz możliwość świadczenia nowych usług, skierowanych do dzieci, u których…

Więcej aktualności