Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Nowoczesne pracownie w ZSP w Ornontowicach. Uczniowie są zadowoleni!

Środki Jastrzębskiej Spółki Węglowej ponownie wpłynęły na poprawę warunków edukacyjnych uczniów w naszym regionie. Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ornontowicach dzięki wsparciu Fundacji JSW, zmodernizował salę elektryczną oraz salkę fitness.

Ostatni dzień minionego tygodnia był powodem do radości dla społeczności Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Ornontowicach. 18 listopada odbyła się uroczystość otwarcia trzech nowych pracowni, które poddano gruntownej modernizacji. Dwie pracownie unowocześniono dzięki finansowemu wsparciu Fundacji JSW.

Pierwszą z nich jest pracownia elektrycza, która została doposażona w sprzęt służący do nauki w zawodach o kierunku elektrycznym i górniczym. Do dyspozycji uczniów oddano m.in oscyloskopy cyfrowe, falowniki, sterowniki programowalne, stanowiska montażowe oraz wiele innych urządzeń, które są niezbędne w prawidłowym kształceniu zawodowym. Beneficjentami nowego sprzętu są uczniowie technikum oraz szkoły branżowej pierwszego stopnia. 

Korzystając ze wsparcia Fundacji JSW, dyrekcja szkoły zmodernizowała również salkę fitness, która na codzień będzie służyć uczniom w wieku od 15 do 20 lat. Jest to pokłosie projektu "W zdrowym ciele, ciągły ruch - wyposażenie sali fitness".

Modernizacja dwóch pracowni była możliwa dzięki środkom finansowym przekazanym przez Fundację JSW w kwocie 58 tys. zł.

Dominik Borczyk

Inne aktualności

Cykl koncertowych wieczorów z klasyką powrócił!

8 października w Centrum Kultury w Pawłowicach odbędzie się koncert Andrzeja Canibała, uznanego mistrza akordeonu. To wydarzenie jest możliwe dzięki wsparciu Fundacji JSW.

Nowy plac zabaw w Przedszkolu Publicznym nr 18 w Jastrzębiu-Zdroju

Fundacja JSW kontynuuje swoje zaangażowanie w społeczności Jastrzębia-Zdroju, wspierając najmłodszych mieszkańców. Ostatnim efektem naszych działań jest nowo otwarty plac zabaw na terenie Przedszkola Publicznego nr 18, który stał się miejscem radości i bezpiecznej…

Nowoczesna pracownia językowa

W dobie globalizacji umiejętność posługiwania się językami obcymi staje się nieodzownym elementem sukcesu zarówno na arenie międzynarodowej, jak i lokalnej. Właśnie dlatego Zespół Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju postanowił stworzyć nowoczesną…

Modernizacja placówek oświatowych

Dzięki Fundacji JSW uczniowie mogli wrócić do nowych, zmodernizowanych szkół i pracowni. Fundacja JSW od czterech lat sukcesywnie udziela finansowego wsparcia placówkom oświatowym działającym na obszarze działalności Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Rozpoczęto nabór kolejnych wniosków

Fundacja JSW rozpoczęła ostatni nabór wniosków o udzielenie darowizny ze środków Fundacji JSW w tym roku.

Wakacyjna kopalnia atrakcji

W tegoroczne wakacje Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach przekształciła się w miejsce niezwykłych przygód i edukacji dla dzieci i młodzieży z gminy. To wszystko stało się możliwe dzięki Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która wsparła inicjatywę,…

Więcej aktualności