Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Nowoczesne pracownie w ZSP w Ornontowicach. Uczniowie są zadowoleni!

Środki Jastrzębskiej Spółki Węglowej ponownie wpłynęły na poprawę warunków edukacyjnych uczniów w naszym regionie. Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ornontowicach dzięki wsparciu Fundacji JSW, zmodernizował salę elektryczną oraz salkę fitness.

Ostatni dzień minionego tygodnia był powodem do radości dla społeczności Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Ornontowicach. 18 listopada odbyła się uroczystość otwarcia trzech nowych pracowni, które poddano gruntownej modernizacji. Dwie pracownie unowocześniono dzięki finansowemu wsparciu Fundacji JSW.

Pierwszą z nich jest pracownia elektrycza, która została doposażona w sprzęt służący do nauki w zawodach o kierunku elektrycznym i górniczym. Do dyspozycji uczniów oddano m.in oscyloskopy cyfrowe, falowniki, sterowniki programowalne, stanowiska montażowe oraz wiele innych urządzeń, które są niezbędne w prawidłowym kształceniu zawodowym. Beneficjentami nowego sprzętu są uczniowie technikum oraz szkoły branżowej pierwszego stopnia. 

Korzystając ze wsparcia Fundacji JSW, dyrekcja szkoły zmodernizowała również salkę fitness, która na codzień będzie służyć uczniom w wieku od 15 do 20 lat. Jest to pokłosie projektu "W zdrowym ciele, ciągły ruch - wyposażenie sali fitness".

Modernizacja dwóch pracowni była możliwa dzięki środkom finansowym przekazanym przez Fundację JSW w kwocie 58 tys. zł.

Dominik Borczyk

Inne aktualności

„Rozwalić system”

W jastrzębskim „Carbonarium” odbyła się prezentacja filmu dokumentalnego pod tytułem „Rozwalić system”. Przedstawia historię podpisania Porozumienia Jastrzębskiego. 44 lata temu górnicy dawnej kopalni Manifest Lipcowy – dzisiejszej Zofiówki - swoją determinacją zrobili…

Komunikat dotyczący terminu rozpatrywania wniosków nadesłanych na wakacyjno-letni nabór

Zarząd Fundacji JSW informuje, że dokumenty aplikacyjne złożone na nabór wakacyjno-letni tj. do 20 maja 2024 roku będą rozpatrzone do końca lipca 2024 roku.

Rowery dla uczniów klas mistrzostwa sportowego

Fundacja JSW dofinansowała zakup 10 rowerów sportowych do uprawiania kolarstwa uczniów klas mistrzostwa sportowego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach.

MATEMATYKA – fundament w wielu dziedzinach

W dzisiejszym społeczeństwie matematyka odgrywa coraz większą rolę. Stanowi fundament w wielu dziedzinach, takich jak technologia, inżynieria i finanse. Dzięki wsparciu Fundacji JSW, w jednej ze szkół udało się zrealizować nowatorski projekt.

PSIA SŁUŻBA – to wyzwanie i zaszczyt

ma trzy miesiące i już rozpoczęła intensywny trening przygotowujący do służby w elitarnej specjalistycznej grupie poszukiwawczo-ratowniczej PSP Jastrzębie-Zdrój. Wabi się Amper i jest suczką, owczarkiem belgijskim. Jej trenerem i opiekunem jest strażak ochotnik, Kamil…

Sztuczna Inteligencja pomaga kształcić przyszłych górników

Znajomość technicznego języka obcego to jedna z podstawowych kompetencji zawodowych przyszłych górników. Uczniowie z Pawłowic, lingwistyczne umiejętności rozwijają teraz w nowoczesnej pracowni językowej, którą wspiera sztuczna inteligencja.

Więcej aktualności