Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Nowoczesna pracownia językowa

Autor: Fot. Jastrzębie Online/nph |

W dobie globalizacji umiejętność posługiwania się językami obcymi staje się nieodzownym elementem sukcesu zarówno na arenie międzynarodowej, jak i lokalnej. Właśnie dlatego Zespół Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju postanowił stworzyć nowoczesną pracownię językową, która otwiera przed uczniami nowe możliwości nauki i rozwoju.

Nowoczesna pracownia, dostępna dla uczniów od września, jest prawdziwym skarbem ZS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. To miejsce, w którym uczniowie mogą efektywnie rozwijać swoje umiejętności językowe, doskonalić komunikację oraz lepiej rozumieć mówiony język. Indywidualne stanowiska pracy wyposażone w komputery, mikrofony i słuchawki pozwalają na spersonalizowany proces nauki, dostosowany do potrzeb każdego ucznia. Ponadto nauczyciele mają możliwość bieżącego monitorowania postępów swoich podopiecznych.

Inicjatywa stworzenia tej nowoczesnej pracowni językowej kosztowała 60 tysięcy złotych, a głównym beneficjentem tej inwestycji jest Fundacja Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW). Fundacja zaangażowała się w projekt pokrywając aż 90% kosztów. Dodatkowe wsparcie na rzecz tej inicjatywy dostarczyło Stowarzyszenie „Z Korfantym w Przyszłość…”, które działa na terenie Zespołu Szkół nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. 

To jednak nie koniec zaangażowania Fundacji JSW w rozwój lokalnych placówek edukacyjnych. W ciągu minionych czterech lat Fundacja JSW odegrała kluczową rolę w wspieraniu szkół w regionie, przyczyniając się do podnoszenia jakości edukacji. Działań fundacji nie można przecenić, ponieważ przynoszą one realne korzyści młodym mieszkańcom naszego miasta.

 

 

Inne aktualności

Cykl koncertowych wieczorów z klasyką powrócił!

8 października w Centrum Kultury w Pawłowicach odbędzie się koncert Andrzeja Canibała, uznanego mistrza akordeonu. To wydarzenie jest możliwe dzięki wsparciu Fundacji JSW.

Nowy plac zabaw w Przedszkolu Publicznym nr 18 w Jastrzębiu-Zdroju

Fundacja JSW kontynuuje swoje zaangażowanie w społeczności Jastrzębia-Zdroju, wspierając najmłodszych mieszkańców. Ostatnim efektem naszych działań jest nowo otwarty plac zabaw na terenie Przedszkola Publicznego nr 18, który stał się miejscem radości i bezpiecznej…

Modernizacja placówek oświatowych

Dzięki Fundacji JSW uczniowie mogli wrócić do nowych, zmodernizowanych szkół i pracowni. Fundacja JSW od czterech lat sukcesywnie udziela finansowego wsparcia placówkom oświatowym działającym na obszarze działalności Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Rozpoczęto nabór kolejnych wniosków

Fundacja JSW rozpoczęła ostatni nabór wniosków o udzielenie darowizny ze środków Fundacji JSW w tym roku.

Wakacyjna kopalnia atrakcji

W tegoroczne wakacje Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach przekształciła się w miejsce niezwykłych przygód i edukacji dla dzieci i młodzieży z gminy. To wszystko stało się możliwe dzięki Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która wsparła inicjatywę,…

Siatkarski obóz nad morzem

W niedzielę, 20 sierpnia, Siatkarski Klub Górnik Radlin rozpoczął swoje letnie przygotowania do nadchodzącego sezonu sportowego podczas obozu w malowniczym Dźwirzynie nad polskim morzem. To wydarzenie jest możliwe dzięki hojności Fundacji JSW, która zdecydowała się…

Więcej aktualności