Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Nowoczesna pracownia językowa

Autor: Fot. Jastrzębie Online/nph |

W dobie globalizacji umiejętność posługiwania się językami obcymi staje się nieodzownym elementem sukcesu zarówno na arenie międzynarodowej, jak i lokalnej. Właśnie dlatego Zespół Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju postanowił stworzyć nowoczesną pracownię językową, która otwiera przed uczniami nowe możliwości nauki i rozwoju.

Nowoczesna pracownia, dostępna dla uczniów od września, jest prawdziwym skarbem ZS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. To miejsce, w którym uczniowie mogą efektywnie rozwijać swoje umiejętności językowe, doskonalić komunikację oraz lepiej rozumieć mówiony język. Indywidualne stanowiska pracy wyposażone w komputery, mikrofony i słuchawki pozwalają na spersonalizowany proces nauki, dostosowany do potrzeb każdego ucznia. Ponadto nauczyciele mają możliwość bieżącego monitorowania postępów swoich podopiecznych.

Inicjatywa stworzenia tej nowoczesnej pracowni językowej kosztowała 60 tysięcy złotych, a głównym beneficjentem tej inwestycji jest Fundacja Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW). Fundacja zaangażowała się w projekt pokrywając aż 90% kosztów. Dodatkowe wsparcie na rzecz tej inicjatywy dostarczyło Stowarzyszenie „Z Korfantym w Przyszłość…”, które działa na terenie Zespołu Szkół nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. 

To jednak nie koniec zaangażowania Fundacji JSW w rozwój lokalnych placówek edukacyjnych. W ciągu minionych czterech lat Fundacja JSW odegrała kluczową rolę w wspieraniu szkół w regionie, przyczyniając się do podnoszenia jakości edukacji. Działań fundacji nie można przecenić, ponieważ przynoszą one realne korzyści młodym mieszkańcom naszego miasta.

 

 

Inne aktualności

„Rozwalić system”

W jastrzębskim „Carbonarium” odbyła się prezentacja filmu dokumentalnego pod tytułem „Rozwalić system”. Przedstawia historię podpisania Porozumienia Jastrzębskiego. 44 lata temu górnicy dawnej kopalni Manifest Lipcowy – dzisiejszej Zofiówki - swoją determinacją zrobili…

Komunikat dotyczący terminu rozpatrywania wniosków nadesłanych na wakacyjno-letni nabór

Zarząd Fundacji JSW informuje, że dokumenty aplikacyjne złożone na nabór wakacyjno-letni tj. do 20 maja 2024 roku będą rozpatrzone do końca lipca 2024 roku.

Rowery dla uczniów klas mistrzostwa sportowego

Fundacja JSW dofinansowała zakup 10 rowerów sportowych do uprawiania kolarstwa uczniów klas mistrzostwa sportowego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach.

MATEMATYKA – fundament w wielu dziedzinach

W dzisiejszym społeczeństwie matematyka odgrywa coraz większą rolę. Stanowi fundament w wielu dziedzinach, takich jak technologia, inżynieria i finanse. Dzięki wsparciu Fundacji JSW, w jednej ze szkół udało się zrealizować nowatorski projekt.

PSIA SŁUŻBA – to wyzwanie i zaszczyt

ma trzy miesiące i już rozpoczęła intensywny trening przygotowujący do służby w elitarnej specjalistycznej grupie poszukiwawczo-ratowniczej PSP Jastrzębie-Zdrój. Wabi się Amper i jest suczką, owczarkiem belgijskim. Jej trenerem i opiekunem jest strażak ochotnik, Kamil…

Sztuczna Inteligencja pomaga kształcić przyszłych górników

Znajomość technicznego języka obcego to jedna z podstawowych kompetencji zawodowych przyszłych górników. Uczniowie z Pawłowic, lingwistyczne umiejętności rozwijają teraz w nowoczesnej pracowni językowej, którą wspiera sztuczna inteligencja.

Więcej aktualności