Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Nabór szkolno-jesienny

Fundacja JSW to instytucja, która od lat angażuje się w wspieranie różnych inicjatyw społecznych i kulturalnych. Jej działalność opiera się na zasadach solidarności i współpracy, mając na celu tworzenie lepszego otoczenia dla mieszkańców i społeczności lokalnych. Jednym z kluczowych elementów tej działalności są regularne nabory wniosków o darowiznę, które pozwalają na realizację cennych projektów i przedsięwzięć. Warto pamiętać, że 31 sierpnia br. kończy się trzeci termin rozpatrywania wniosków o udzielenie darowizny ze środków Fundacji JSW w ramach naboru szkolno-jesiennego.

Wszystkie organizacje i instytucje zainteresowane uzyskaniem wsparcia Fundacji JSW powinny jak najszybciej złożyć swoje wnioski. Termin zbliża się nieubłaganie, więc nie ma czasu do stracenia. To wyjątkowa okazja, aby otrzymać wsparcie na realizację projektów o znaczącym społecznym lub kulturalnym znaczeniu. Fundacja JSW pozostaje ważnym partnerem dla tych, którzy pragną wspólnie tworzyć lepsze i bardziej rozwinięte społeczności. Aktualny nabór cieszy się dużym zainteresowaniem i zbiera wiele ciekawych propozycji. Wszystkie wnioski, aby zostały rozpatrzone, muszą zostać dostarczone drogą elektroniczną do dnia 31 sierpnia. Warto zaznaczyć, że Fundacja przyjmuje wyłącznie wnioski w formie elektronicznej, wraz z załącznikami wymienionymi w regulaminie naboru.

Decyzja odnośnie przyznania darowizny zostanie podjęta podczas wrześniowego posiedzenia zarządu Fundacji JSW. Jest to ważny moment, gdy wybrane projekty otrzymają wsparcie finansowe, które pozwoli na ich realizację. Fundacja kieruje swoje środki do różnych obszarów, wspierając inicjatywy związane m.in. ze zdrowiem i bezpieczeństwem, nauką i edukacją, wypoczynkiem i rekreacją, oraz kulturą i tradycją. To szerokie spektrum działań, które pozwalają na wsparcie projektów o różnorodnym charakterze.

Warto podkreślić, że Fundacja JSW ma długą historię wspierania społeczności lokalnych i działań o charakterze społecznym. W zeszłym roku, Fundacja ta zaangażowała się w realizację oraz wsparcie aż 251 projektów i przedsięwzięć, osiągając łączną wartość wynoszącą imponujące 6 541 724 złotych. Te wsparcie finansowe pozwoliło na rozwijanie i promowanie wielu cennych inicjatyw, które przyczyniły się do poprawy jakości życia mieszkańców regionu, na którym Jastrzębska Spółka Węglowa prowadzi swoją działalność. 

Środki przeznaczone na projekty społeczne to inwestycja w przyszłość, która przynosi korzyści społecznościom i jednostkom. Fundacja JSW, poprzez swoją aktywność, wciąż udowadnia, że ma na celu wspieranie rozwoju i dobra wspólnego. Teraz, w trzecim terminie naboru szkolno-jesiennego, każdy ma szansę na udział w tym wartościowym przedsięwzięciu.

Inne aktualności

„Rozwalić system”

W jastrzębskim „Carbonarium” odbyła się prezentacja filmu dokumentalnego pod tytułem „Rozwalić system”. Przedstawia historię podpisania Porozumienia Jastrzębskiego. 44 lata temu górnicy dawnej kopalni Manifest Lipcowy – dzisiejszej Zofiówki - swoją determinacją zrobili…

Komunikat dotyczący terminu rozpatrywania wniosków nadesłanych na wakacyjno-letni nabór

Zarząd Fundacji JSW informuje, że dokumenty aplikacyjne złożone na nabór wakacyjno-letni tj. do 20 maja 2024 roku będą rozpatrzone do końca lipca 2024 roku.

Rowery dla uczniów klas mistrzostwa sportowego

Fundacja JSW dofinansowała zakup 10 rowerów sportowych do uprawiania kolarstwa uczniów klas mistrzostwa sportowego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach.

MATEMATYKA – fundament w wielu dziedzinach

W dzisiejszym społeczeństwie matematyka odgrywa coraz większą rolę. Stanowi fundament w wielu dziedzinach, takich jak technologia, inżynieria i finanse. Dzięki wsparciu Fundacji JSW, w jednej ze szkół udało się zrealizować nowatorski projekt.

PSIA SŁUŻBA – to wyzwanie i zaszczyt

ma trzy miesiące i już rozpoczęła intensywny trening przygotowujący do służby w elitarnej specjalistycznej grupie poszukiwawczo-ratowniczej PSP Jastrzębie-Zdrój. Wabi się Amper i jest suczką, owczarkiem belgijskim. Jej trenerem i opiekunem jest strażak ochotnik, Kamil…

Sztuczna Inteligencja pomaga kształcić przyszłych górników

Znajomość technicznego języka obcego to jedna z podstawowych kompetencji zawodowych przyszłych górników. Uczniowie z Pawłowic, lingwistyczne umiejętności rozwijają teraz w nowoczesnej pracowni językowej, którą wspiera sztuczna inteligencja.

Więcej aktualności