Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Modernizacja placówek oświatowych

Dzięki Fundacji JSW uczniowie mogli wrócić do nowych, zmodernizowanych szkół i pracowni. Fundacja JSW od czterech lat sukcesywnie udziela finansowego wsparcia placówkom oświatowym działającym na obszarze działalności Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Wakacje, to dobry czas na inwestycje i przygotowanie obiektu szkolnego do następnego roku szkolnego. Wiedzą o tym dyrektorzy szkół, którzy przed rozpoczęciem wakacji zwrócili się do Fundacji JSW z prośbą o udzielenie darowizny na modernizację oraz doposażenie zaplecza technicznego.

Modernizacja szkolnych pracowni

Wśród obdarowanych znalazło się, aż dwanaście szkół, które podczas tegorocznych wakacji zmodernizowały dotychczasowe pomieszczenia na nowoczesne pracownie.

Fundusze Fundacji JSW pozwoliły na utworzenie nowoczesnych i interaktywnych pracowni językowych w trzech szkołach podstawowych w Jastrzębiu-Zdroju, w których łącznie będzie mogło uczyć się 72 uczniów. Wspólnym mianownikiem był także zakup interaktywnych monitorów, które poprawią ergonomię i jakość nauki.

Okres wakacji, to czas zmian nie tylko dla szkół w Jastrzębiu-Zdroju. Na finansowe wsparcie Fundacji JSW w utworzeniu nowoczesnych pracowni informatycznych mogła liczyć SP nr 2 w Radlinie oraz SP w Marklowicach Górnych. Placówki otrzymały darowiznę na doposażenie pracowni w ergonomiczne komputery. Łącznie do tych dwóch szkół trafiło 35 nowych komputerów i laptopów. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gorzyczkach natomiast może pochwalić się nową pracownią matematyczną, w której dzięki darowiźnie Fundacji JSW znajduje się 65" interaktywny monitor, tablica, meble, komputer i pomoce dydaktyczne.

W ramach wspierania lokalnych szkół, fundusze popłynęły również do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stanicy (Gmina Pilchowice) oraz Publicznego Przedszkola nr 15 w Jastrzębiu-Zdroju. W tych obiektach pojawiły się nowe, interaktywne monitory, które będą wykorzystywane przez kadrę nauczycielską do prowadzenia ciekawych i angażujących zajęć z dziećmi i młodzieżą. 

Zarząd Fundacji JSW nie zapomniał również o klasach patronackich JSW, w których szkolą się przyszłe kadry Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Jedna z takich klas jest w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach, do której trafiły pieniądze na zakup trzech stołów warsztatowych, narzędzi do obróbki metalu oraz mebli do przechowywania narzędzi.

Inne aktualności

Cykl koncertowych wieczorów z klasyką powrócił!

8 października w Centrum Kultury w Pawłowicach odbędzie się koncert Andrzeja Canibała, uznanego mistrza akordeonu. To wydarzenie jest możliwe dzięki wsparciu Fundacji JSW.

Nowy plac zabaw w Przedszkolu Publicznym nr 18 w Jastrzębiu-Zdroju

Fundacja JSW kontynuuje swoje zaangażowanie w społeczności Jastrzębia-Zdroju, wspierając najmłodszych mieszkańców. Ostatnim efektem naszych działań jest nowo otwarty plac zabaw na terenie Przedszkola Publicznego nr 18, który stał się miejscem radości i bezpiecznej…

Nowoczesna pracownia językowa

W dobie globalizacji umiejętność posługiwania się językami obcymi staje się nieodzownym elementem sukcesu zarówno na arenie międzynarodowej, jak i lokalnej. Właśnie dlatego Zespół Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju postanowił stworzyć nowoczesną…

Rozpoczęto nabór kolejnych wniosków

Fundacja JSW rozpoczęła ostatni nabór wniosków o udzielenie darowizny ze środków Fundacji JSW w tym roku.

Wakacyjna kopalnia atrakcji

W tegoroczne wakacje Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach przekształciła się w miejsce niezwykłych przygód i edukacji dla dzieci i młodzieży z gminy. To wszystko stało się możliwe dzięki Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która wsparła inicjatywę,…

Siatkarski obóz nad morzem

W niedzielę, 20 sierpnia, Siatkarski Klub Górnik Radlin rozpoczął swoje letnie przygotowania do nadchodzącego sezonu sportowego podczas obozu w malowniczym Dźwirzynie nad polskim morzem. To wydarzenie jest możliwe dzięki hojności Fundacji JSW, która zdecydowała się…

Więcej aktualności