Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Metamorfoza szkolnej świetlicy w Jastrzębiu-Zdroju

Szkoła Podstawowa nr 20 im. H. Jordana w Jastrzębiu-Zdroju może pochwalić się zmodernizowaną świetlicą. To efekt dobrej współpracy z Fundacją Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

W tegorocznym roku szkolnym w Szkole Podstawowej nr 20 w Jastrzębiu-Zdroju zmodernizowano świetlicę, z której na co dzień korzysta wielu uczniów. Celem tego przedsięwzięcia było stworzenie miejsca, które umożliwi uczniom komfortowo spędzać czas w szkole. 

- Nasz projekt wpisuje się bezpośrednio w potrzeby wychowanków i środowiska lokalnego. W obecnej rzeczywistości istnieje ogromna potrzeba organizowania bezpiecznej przestrzeni, w której zarówno najmłodsze dzieci, jak i uczniowie klas starszych mieliby szansę zrelaksować się oraz dobrze spędzić wolny czas w grupie rówieśniczej, obniżając tym samym poziom stresu, czy lęku adaptacyjnego - tłumaczy placówka.

W ramach otrzymanej darowizny szkoła zakupiła sprzęt elektroniczny, taki jak nagłośnienie, ekran, projektor oraz laptop, który służy do emitowania filmów w ramach szkolnego kina. Fundusze Fundacji JSW pozwoliły również na zakup siedzisk, stolików, krzeseł, gier oraz zakup i montaż rolet.

 

Inne aktualności

PSIA SŁUŻBA – TO WYZWANIE I ZASZCZYT

MA TRZY MIESIĄCE I JUŻ ROZPOCZĘŁA INTENSYWNY TRENING PRZYGOTOWUJĄCY DO SŁUŻBY W ELITARNEJ SPECJALISTYCZNEJ GRUPIE POSZUKIWAWCZO-RATOWNICZEJ PSP JASTRZĘBIE–ZDRÓJ. WABI SIĘ AMPER I JEST SUCZKĄ, OWCZARKIEM BELGIJSKIM. JEJ TRENEREM I OPIEKUNEM JEST STRAŻAK OCHOTNIK, KAMIL…

SZTUCZNA INTELIGENCJA POMAGA KSZTAŁCIĆ PRZYSZŁYCH GÓRNIKÓW

ZNAJOMOŚĆ TECHNICZNEGO JĘZYKA OBCEGO TO JEDNA Z PODSTAWOWYCH KOMPETENCJI ZAWODOWYCH PRZYSZŁYCH GÓRNIKÓW. UCZNIOWIE Z PAWŁOWIC, LINGWISTYCZNE UMIEJĘTNOŚCI ROZWIJAJĄ TERAZ W NOWOCZESNEJ PRACOWNI JĘZYKOWEJ, KTÓRĄ WSPIERA SZTUCZNA INTELIGENCJA.

ZIMOWY ZAWRÓT GŁOWY Z FUNDACJĄ JSW

PONAD TRZY TYSIĄCE NAJMŁODSZYCH MIESZKAŃCÓW NASZEGO REGIONU NIE MOGŁO NARZEKAĆ NA BRAK ATRAKCJI PODCZAS TEGOROCZNYCH FERII ZIMOWYCH. I CHOĆ NIE ZAWSZE DOPISYWAŁA POGODA, TO MANKAMENTY AURY REKOMPENSOWAŁY NIESPODZIANKI PRZYGOTOWANE MIĘDZY INNYMI DZIĘKI WSPARCIU FUNDACJI…

Nowoczesny gabinet SI w Jastrzębiu-Zdroju

Fundacja JSW udzieliła finansowego wsparcia na stworzenie nowego gabinetu integracji sensorycznej w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jastrzębiu-Zdroju. Dzięki temu wsparciu, placówka ma teraz możliwość świadczenia nowych usług, skierowanych do dzieci, u których…

Wsparcie dla młodych piłkarzy

Fundacja JSW, będąc zaangażowanym partnerem społeczności lokalnej, przekazała środki finansowe na rzecz Ludowego Klubu Sportowego Zryw Bąków. Fundacja JSW współfinansowała zakup strojów meczowych, a także dresów sportowych dla najmłodszych piłkarzy tego klubu.

Nowa…

Komfortowe warunki w ZSP w Godowie

Zarząd Fundacji JSW przywiązując dużą wagę do wspierania placówek oświatowych, postanowił udzielić wsparcia Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Godowie na zakup klimatyzatorów.

Więcej aktualności