Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Metamorfoza szkolnej świetlicy w Jastrzębiu-Zdroju

Szkoła Podstawowa nr 20 im. H. Jordana w Jastrzębiu-Zdroju może pochwalić się zmodernizowaną świetlicą. To efekt dobrej współpracy z Fundacją Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

W tegorocznym roku szkolnym w Szkole Podstawowej nr 20 w Jastrzębiu-Zdroju zmodernizowano świetlicę, z której na co dzień korzysta wielu uczniów. Celem tego przedsięwzięcia było stworzenie miejsca, które umożliwi uczniom komfortowo spędzać czas w szkole. 

- Nasz projekt wpisuje się bezpośrednio w potrzeby wychowanków i środowiska lokalnego. W obecnej rzeczywistości istnieje ogromna potrzeba organizowania bezpiecznej przestrzeni, w której zarówno najmłodsze dzieci, jak i uczniowie klas starszych mieliby szansę zrelaksować się oraz dobrze spędzić wolny czas w grupie rówieśniczej, obniżając tym samym poziom stresu, czy lęku adaptacyjnego - tłumaczy placówka.

W ramach otrzymanej darowizny szkoła zakupiła sprzęt elektroniczny, taki jak nagłośnienie, ekran, projektor oraz laptop, który służy do emitowania filmów w ramach szkolnego kina. Fundusze Fundacji JSW pozwoliły również na zakup siedzisk, stolików, krzeseł, gier oraz zakup i montaż rolet.

 

Inne aktualności

Więcej aktualności