Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Komfortowe warunki w ZSP w Godowie

Autor: Dominik Borczyk |

Zarząd Fundacji JSW przywiązując dużą wagę do wspierania placówek oświatowych, postanowił udzielić wsparcia Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Godowie na zakup klimatyzatorów.

Dzięki wsparciu Fundacji JSW w przedszkolu zamontowano klimatyzatory dzięki którym od niedawna uczniowie mogą uczyć się i bawić w bardziej komfortowych warunkach. Nowoczesne klimatyzatory wspomagają komfort termiczny zarówno nauczycieli, opiekunów, jak i przedszkolaków, utrzymując odpowiednią temperaturę, co sprzyja lepszej koncentracji i wydajności poprawiając ogólne samopoczucie i zdolności poznawcze najmłodszych.

- Odpowiednia temperatura w salach przedszkolnych pomoże nie tylko zapewnić bezpieczne i godne warunki, ale również pozytywnie wpłynie na funkcjonowanie dzieci, ich rozwój, skupienie, koncentrację i efektywność nauki, a pracownikom podniesie jakość pracy. Mając na uwadze przede wszystkim dobro dzieci, zapewnienie im bezpiecznego pobytu w placówce , inwestycja w klimatyzacje była dla nas priorytetem – podkreśla mgr Mirela Prochasek, dyrektor ZSP w Godowie.

Darowizna Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej pozwoliła na pokrycie połowy kosztów zakupu i montażu klimatyzatorów.

Fot. Gmina Godów

Inne aktualności

„Rozwalić system”

W jastrzębskim „Carbonarium” odbyła się prezentacja filmu dokumentalnego pod tytułem „Rozwalić system”. Przedstawia historię podpisania Porozumienia Jastrzębskiego. 44 lata temu górnicy dawnej kopalni Manifest Lipcowy – dzisiejszej Zofiówki - swoją determinacją zrobili…

Komunikat dotyczący terminu rozpatrywania wniosków nadesłanych na wakacyjno-letni nabór

Zarząd Fundacji JSW informuje, że dokumenty aplikacyjne złożone na nabór wakacyjno-letni tj. do 20 maja 2024 roku będą rozpatrzone do końca lipca 2024 roku.

Rowery dla uczniów klas mistrzostwa sportowego

Fundacja JSW dofinansowała zakup 10 rowerów sportowych do uprawiania kolarstwa uczniów klas mistrzostwa sportowego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach.

MATEMATYKA – fundament w wielu dziedzinach

W dzisiejszym społeczeństwie matematyka odgrywa coraz większą rolę. Stanowi fundament w wielu dziedzinach, takich jak technologia, inżynieria i finanse. Dzięki wsparciu Fundacji JSW, w jednej ze szkół udało się zrealizować nowatorski projekt.

PSIA SŁUŻBA – to wyzwanie i zaszczyt

ma trzy miesiące i już rozpoczęła intensywny trening przygotowujący do służby w elitarnej specjalistycznej grupie poszukiwawczo-ratowniczej PSP Jastrzębie-Zdrój. Wabi się Amper i jest suczką, owczarkiem belgijskim. Jej trenerem i opiekunem jest strażak ochotnik, Kamil…

Sztuczna Inteligencja pomaga kształcić przyszłych górników

Znajomość technicznego języka obcego to jedna z podstawowych kompetencji zawodowych przyszłych górników. Uczniowie z Pawłowic, lingwistyczne umiejętności rozwijają teraz w nowoczesnej pracowni językowej, którą wspiera sztuczna inteligencja.

Więcej aktualności