Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Klub Hokejowy JKH GKS Jastrzębie świętuje 40. rocznicę Porozumienia Jastrzebskiego.

Ogromnie nas cieszy, że  coraz więcej instytucji zaczyna angażować się w naszą akcję upamiętnienia 40. rocznicy Porozumienia Jastrzębskiego. Włączyły się szkoły, przedszkola, gminy, ośrodki kultury, koła gospodyń wiejskich, a teraz równiez kluby sportowe. Wasza kreatywność nie przestaje nas zadziwiać!

3 listopada Klub Hokejowy JKH GKS Jastrzębie zorganizował rewelacyjne wydarzenie w które zaangażowano 40 hokeistów: 20 seniorów  i 20 zawodników z Akademii JKH. Hokeiści ułożeni na tafli lodowiska w symboliczną 40-stkę, naprzemiennie senior z dzieckiem, podawali krążek kolejnej osobie. Krążek zmienił właściciela w sumie 40 razy. Przy podawaniu dodatkowo każdy zawodnik wykonał trik z kijem i krążkiem. Z całej akcji powstał świetny film, który mogą Państwo obejrzeć na kanałach mediów społecznościach klubu oraz poniżej.

To właśnie dzięki tego typu inicjatywom coraz większa liczba mieszkańców regionu dowie się o 40 rocznicy Porozumienia Jastrzębskiego, pozna jego historię i wpływ na losy naszej ojczyzny oraz dzisiejszą codzienność. Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji – niech kolejne pokolenia pamiętają, że to tutaj rodziła się wolność. Jeśli zdecydujecie się zamieścić w sieci materiał związany z rocznicą Porozumienia Jastrzębskiego pamiętajcie o wykorzystaniu hasztagów akcji: #PorozumienieJastrzębskie #Pamiętamy #ŚwiętujmyRazem. 

Inne aktualności

„Rozwalić system”

W jastrzębskim „Carbonarium” odbyła się prezentacja filmu dokumentalnego pod tytułem „Rozwalić system”. Przedstawia historię podpisania Porozumienia Jastrzębskiego. 44 lata temu górnicy dawnej kopalni Manifest Lipcowy – dzisiejszej Zofiówki - swoją determinacją zrobili…

Komunikat dotyczący terminu rozpatrywania wniosków nadesłanych na wakacyjno-letni nabór

Zarząd Fundacji JSW informuje, że dokumenty aplikacyjne złożone na nabór wakacyjno-letni tj. do 20 maja 2024 roku będą rozpatrzone do końca lipca 2024 roku.

Rowery dla uczniów klas mistrzostwa sportowego

Fundacja JSW dofinansowała zakup 10 rowerów sportowych do uprawiania kolarstwa uczniów klas mistrzostwa sportowego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach.

MATEMATYKA – fundament w wielu dziedzinach

W dzisiejszym społeczeństwie matematyka odgrywa coraz większą rolę. Stanowi fundament w wielu dziedzinach, takich jak technologia, inżynieria i finanse. Dzięki wsparciu Fundacji JSW, w jednej ze szkół udało się zrealizować nowatorski projekt.

PSIA SŁUŻBA – to wyzwanie i zaszczyt

ma trzy miesiące i już rozpoczęła intensywny trening przygotowujący do służby w elitarnej specjalistycznej grupie poszukiwawczo-ratowniczej PSP Jastrzębie-Zdrój. Wabi się Amper i jest suczką, owczarkiem belgijskim. Jej trenerem i opiekunem jest strażak ochotnik, Kamil…

Sztuczna Inteligencja pomaga kształcić przyszłych górników

Znajomość technicznego języka obcego to jedna z podstawowych kompetencji zawodowych przyszłych górników. Uczniowie z Pawłowic, lingwistyczne umiejętności rozwijają teraz w nowoczesnej pracowni językowej, którą wspiera sztuczna inteligencja.

Więcej aktualności