Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Klub Hokejowy JKH GKS Jastrzębie świętuje 40. rocznicę Porozumienia Jastrzebskiego.

Ogromnie nas cieszy, że  coraz więcej instytucji zaczyna angażować się w naszą akcję upamiętnienia 40. rocznicy Porozumienia Jastrzębskiego. Włączyły się szkoły, przedszkola, gminy, ośrodki kultury, koła gospodyń wiejskich, a teraz równiez kluby sportowe. Wasza kreatywność nie przestaje nas zadziwiać!

3 listopada Klub Hokejowy JKH GKS Jastrzębie zorganizował rewelacyjne wydarzenie w które zaangażowano 40 hokeistów: 20 seniorów  i 20 zawodników z Akademii JKH. Hokeiści ułożeni na tafli lodowiska w symboliczną 40-stkę, naprzemiennie senior z dzieckiem, podawali krążek kolejnej osobie. Krążek zmienił właściciela w sumie 40 razy. Przy podawaniu dodatkowo każdy zawodnik wykonał trik z kijem i krążkiem. Z całej akcji powstał świetny film, który mogą Państwo obejrzeć na kanałach mediów społecznościach klubu oraz poniżej.

To właśnie dzięki tego typu inicjatywom coraz większa liczba mieszkańców regionu dowie się o 40 rocznicy Porozumienia Jastrzębskiego, pozna jego historię i wpływ na losy naszej ojczyzny oraz dzisiejszą codzienność. Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji – niech kolejne pokolenia pamiętają, że to tutaj rodziła się wolność. Jeśli zdecydujecie się zamieścić w sieci materiał związany z rocznicą Porozumienia Jastrzębskiego pamiętajcie o wykorzystaniu hasztagów akcji: #PorozumienieJastrzębskie #Pamiętamy #ŚwiętujmyRazem. 

Inne aktualności

Cykl koncertowych wieczorów z klasyką powrócił!

8 października w Centrum Kultury w Pawłowicach odbędzie się koncert Andrzeja Canibała, uznanego mistrza akordeonu. To wydarzenie jest możliwe dzięki wsparciu Fundacji JSW.

Nowy plac zabaw w Przedszkolu Publicznym nr 18 w Jastrzębiu-Zdroju

Fundacja JSW kontynuuje swoje zaangażowanie w społeczności Jastrzębia-Zdroju, wspierając najmłodszych mieszkańców. Ostatnim efektem naszych działań jest nowo otwarty plac zabaw na terenie Przedszkola Publicznego nr 18, który stał się miejscem radości i bezpiecznej…

Nowoczesna pracownia językowa

W dobie globalizacji umiejętność posługiwania się językami obcymi staje się nieodzownym elementem sukcesu zarówno na arenie międzynarodowej, jak i lokalnej. Właśnie dlatego Zespół Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju postanowił stworzyć nowoczesną…

Modernizacja placówek oświatowych

Dzięki Fundacji JSW uczniowie mogli wrócić do nowych, zmodernizowanych szkół i pracowni. Fundacja JSW od czterech lat sukcesywnie udziela finansowego wsparcia placówkom oświatowym działającym na obszarze działalności Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Rozpoczęto nabór kolejnych wniosków

Fundacja JSW rozpoczęła ostatni nabór wniosków o udzielenie darowizny ze środków Fundacji JSW w tym roku.

Wakacyjna kopalnia atrakcji

W tegoroczne wakacje Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach przekształciła się w miejsce niezwykłych przygód i edukacji dla dzieci i młodzieży z gminy. To wszystko stało się możliwe dzięki Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która wsparła inicjatywę,…

Więcej aktualności