Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Jednośladem bezpiecznie do celu

Autor: Dominik Borczyk |

Odblaskowe kamizelki, listwy rowerowe, kaski, oświetlenie rowerowe oraz parasole z elementami odblaskowymi - to akcesoria, które funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach będą rozdawać śląskim rowerzystom. Inauguracja akcji pod hasłem: Jednośladem bezpiecznie do celu nastąpiła dziś w Jastrzębiu-Zdroju.

Wszyscy doskonale wiedzą o tym, że rower stał się jednym z najczęściej wybieranych środków transportu w miastach. Szczególnie można zaobserwować to w okresie, gdy na zewnątrz panuje dodatnia temperatura, a promienie słoneczne skłaniają nas do wyjścia na świeże powietrze. Zatem po co tracić czas w zatorach komunikacyjnych i frustrować się w zatłoczonej komunikacji miejskiej, skoro można wybrać ekonomiczny i ekologiczny jednoślad, który nie potrzebuje paliwa, nie generuje spalin, a w dodatku można nim szybko i sprawnie poruszać się po zakorkowanym mieście. Właśnie do takich osób, które na co dzień poruszają się rowerem, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach we współpracy z Fundacją JSW wyszła z akcją pod hasłem: Jednośladem bezpiecznie do celu. 

Jednośladem bezpiecznie do celu. 

W słoneczną sobotę, 13 maja na Stacji Zielonego Mostu w Jastrzębiu-Zdroju zainaugurowano akcję Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach promującą bezpieczeństwo wśród rowerzystów. W ramach policyjnego przedsięwzięcia, policjanci śląskiej drogówki oraz siatkarze Jastrzębskiego Węgla objaśnili zasady bezpieczeństwa miłośnikom jednośladów. O bezpieczną jazdę apelowała również będąca na miejscu prezydent Jastrzębia-Zdroju, Anna Hetman.

- Stróże prawa wraz z uczniami klasy mundurowej i siatkarzami Dawidem Dryją oraz Jakubem Popiwczakiem rozdawali napotkanym rowerzystom listwy odblaskowe, poprawiające ich widoczność. Kilku "zapominalskich" użytkowników jednośladów otrzymało od policjantów również kaski, które w razie wypadku mogą uratować życie - relacjonuje jedne z policjantów KWP w Katowicach. 

Zarząd Fundacji JSW przekazał darowiznę na zakup odblaskowych opasek, kasków, listw, kamizelek oraz oświetlenia rowerowego. W najbliższym czasie śląscy policjanci będą rozdawać te rowerowe akcesoria rowerzystom.

Jednośladem bezpiecznie do celu, to akcja informacyjno-edukacyjna ukierunkowana na promowanie bezpiecznego korzystania z drogi przez poszczególne grupy uczestników ruchu drogowego. Policjanci podczas tego przedsięwzięcia będą informować, edukować i przypominać, że droga jest dla wszystkich, a przestrzeganie przepisów ruchu drogowego jest obowiązkiem. Natomiast jeżeli zostanie to połączone ze wzajemną życzliwością, szacunkiem i wyrozumiałością, to z pewnością wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Inne aktualności

Więcej aktualności