Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Jednośladem bezpiecznie do celu

Autor: Dominik Borczyk |

Odblaskowe kamizelki, listwy rowerowe, kaski, oświetlenie rowerowe oraz parasole z elementami odblaskowymi - to akcesoria, które funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach będą rozdawać śląskim rowerzystom. Inauguracja akcji pod hasłem: Jednośladem bezpiecznie do celu nastąpiła dziś w Jastrzębiu-Zdroju.

Wszyscy doskonale wiedzą o tym, że rower stał się jednym z najczęściej wybieranych środków transportu w miastach. Szczególnie można zaobserwować to w okresie, gdy na zewnątrz panuje dodatnia temperatura, a promienie słoneczne skłaniają nas do wyjścia na świeże powietrze. Zatem po co tracić czas w zatorach komunikacyjnych i frustrować się w zatłoczonej komunikacji miejskiej, skoro można wybrać ekonomiczny i ekologiczny jednoślad, który nie potrzebuje paliwa, nie generuje spalin, a w dodatku można nim szybko i sprawnie poruszać się po zakorkowanym mieście. Właśnie do takich osób, które na co dzień poruszają się rowerem, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach we współpracy z Fundacją JSW wyszła z akcją pod hasłem: Jednośladem bezpiecznie do celu. 

Jednośladem bezpiecznie do celu. 

W słoneczną sobotę, 13 maja na Stacji Zielonego Mostu w Jastrzębiu-Zdroju zainaugurowano akcję Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach promującą bezpieczeństwo wśród rowerzystów. W ramach policyjnego przedsięwzięcia, policjanci śląskiej drogówki oraz siatkarze Jastrzębskiego Węgla objaśnili zasady bezpieczeństwa miłośnikom jednośladów. O bezpieczną jazdę apelowała również będąca na miejscu prezydent Jastrzębia-Zdroju, Anna Hetman.

- Stróże prawa wraz z uczniami klasy mundurowej i siatkarzami Dawidem Dryją oraz Jakubem Popiwczakiem rozdawali napotkanym rowerzystom listwy odblaskowe, poprawiające ich widoczność. Kilku "zapominalskich" użytkowników jednośladów otrzymało od policjantów również kaski, które w razie wypadku mogą uratować życie - relacjonuje jedne z policjantów KWP w Katowicach. 

Zarząd Fundacji JSW przekazał darowiznę na zakup odblaskowych opasek, kasków, listw, kamizelek oraz oświetlenia rowerowego. W najbliższym czasie śląscy policjanci będą rozdawać te rowerowe akcesoria rowerzystom.

Jednośladem bezpiecznie do celu, to akcja informacyjno-edukacyjna ukierunkowana na promowanie bezpiecznego korzystania z drogi przez poszczególne grupy uczestników ruchu drogowego. Policjanci podczas tego przedsięwzięcia będą informować, edukować i przypominać, że droga jest dla wszystkich, a przestrzeganie przepisów ruchu drogowego jest obowiązkiem. Natomiast jeżeli zostanie to połączone ze wzajemną życzliwością, szacunkiem i wyrozumiałością, to z pewnością wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Inne aktualności

PSIA SŁUŻBA – TO WYZWANIE I ZASZCZYT

MA TRZY MIESIĄCE I JUŻ ROZPOCZĘŁA INTENSYWNY TRENING PRZYGOTOWUJĄCY DO SŁUŻBY W ELITARNEJ SPECJALISTYCZNEJ GRUPIE POSZUKIWAWCZO-RATOWNICZEJ PSP JASTRZĘBIE–ZDRÓJ. WABI SIĘ AMPER I JEST SUCZKĄ, OWCZARKIEM BELGIJSKIM. JEJ TRENEREM I OPIEKUNEM JEST STRAŻAK OCHOTNIK, KAMIL…

SZTUCZNA INTELIGENCJA POMAGA KSZTAŁCIĆ PRZYSZŁYCH GÓRNIKÓW

ZNAJOMOŚĆ TECHNICZNEGO JĘZYKA OBCEGO TO JEDNA Z PODSTAWOWYCH KOMPETENCJI ZAWODOWYCH PRZYSZŁYCH GÓRNIKÓW. UCZNIOWIE Z PAWŁOWIC, LINGWISTYCZNE UMIEJĘTNOŚCI ROZWIJAJĄ TERAZ W NOWOCZESNEJ PRACOWNI JĘZYKOWEJ, KTÓRĄ WSPIERA SZTUCZNA INTELIGENCJA.

ZIMOWY ZAWRÓT GŁOWY Z FUNDACJĄ JSW

PONAD TRZY TYSIĄCE NAJMŁODSZYCH MIESZKAŃCÓW NASZEGO REGIONU NIE MOGŁO NARZEKAĆ NA BRAK ATRAKCJI PODCZAS TEGOROCZNYCH FERII ZIMOWYCH. I CHOĆ NIE ZAWSZE DOPISYWAŁA POGODA, TO MANKAMENTY AURY REKOMPENSOWAŁY NIESPODZIANKI PRZYGOTOWANE MIĘDZY INNYMI DZIĘKI WSPARCIU FUNDACJI…

Nowoczesny gabinet SI w Jastrzębiu-Zdroju

Fundacja JSW udzieliła finansowego wsparcia na stworzenie nowego gabinetu integracji sensorycznej w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jastrzębiu-Zdroju. Dzięki temu wsparciu, placówka ma teraz możliwość świadczenia nowych usług, skierowanych do dzieci, u których…

Wsparcie dla młodych piłkarzy

Fundacja JSW, będąc zaangażowanym partnerem społeczności lokalnej, przekazała środki finansowe na rzecz Ludowego Klubu Sportowego Zryw Bąków. Fundacja JSW współfinansowała zakup strojów meczowych, a także dresów sportowych dla najmłodszych piłkarzy tego klubu.

Nowa…

Komfortowe warunki w ZSP w Godowie

Zarząd Fundacji JSW przywiązując dużą wagę do wspierania placówek oświatowych, postanowił udzielić wsparcia Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Godowie na zakup klimatyzatorów.

Więcej aktualności