Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Jastrzębski Bieg Kobiet przebiegł ulicami miasta

Autor: Dominik Borczyk |

Ponad tysiąc kobiet z całego śląska oraz innych województw wzięło udział w dziewiątej edycji Jastrzębskiego Biegu Kobiet, który od kilku lat wspierany jest przez Fundację JSW.

W minioną niedzielę (21 maja) ulice Jastrzębia-Zdroju opanowało ponad tysiąc kobiet, które wzięły udział w pięciokilometrowej trasie biegu. W ramach IX Jastrzębskiego Dnia Kobiet, wspófinansowanego przez Fundację JSW, przeszedł również VII marsz nordic walking, który podobnie jak bieg, cieszył się dużym zainteresowaniem kobiet. 

Na starcie można było zaobserwować uczestniczki, które postanowiły wystartować z dziećmi, wózkami oraz czworonożnymi przyjaciółmi. Mimo tego, że w biegu mogły wziąć udział tylko i wyłącznie kobiety, to na trasie nie zabrakło mężczyzn, którzy z całych sił kibicowali swoim kobietom. Tegoroczną nowością, która zaskoczyła wiele osób,  była nagroda przewidziana dla najlepszych kibiców. 

Warto dodać, że dziesiąta, jubileuszowa edycja Jastrzębskiego Biegu Kobiet odbędzie się w dniu matki, który w przyszłym roku będziemy świętować w ostatnią niedzielę maja. 

Fotorelacja Dziennika Zachodniego (red. Robert Lewandowski i red. Piotr Chrobok): https://tiny.pl/ch5cv

Inne aktualności

Więcej aktualności