Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Jastrzębski Bieg Kobiet przebiegł ulicami miasta

Autor: Dominik Borczyk |

Ponad tysiąc kobiet z całego śląska oraz innych województw wzięło udział w dziewiątej edycji Jastrzębskiego Biegu Kobiet, który od kilku lat wspierany jest przez Fundację JSW.

W minioną niedzielę (21 maja) ulice Jastrzębia-Zdroju opanowało ponad tysiąc kobiet, które wzięły udział w pięciokilometrowej trasie biegu. W ramach IX Jastrzębskiego Dnia Kobiet, wspófinansowanego przez Fundację JSW, przeszedł również VII marsz nordic walking, który podobnie jak bieg, cieszył się dużym zainteresowaniem kobiet. 

Na starcie można było zaobserwować uczestniczki, które postanowiły wystartować z dziećmi, wózkami oraz czworonożnymi przyjaciółmi. Mimo tego, że w biegu mogły wziąć udział tylko i wyłącznie kobiety, to na trasie nie zabrakło mężczyzn, którzy z całych sił kibicowali swoim kobietom. Tegoroczną nowością, która zaskoczyła wiele osób,  była nagroda przewidziana dla najlepszych kibiców. 

Warto dodać, że dziesiąta, jubileuszowa edycja Jastrzębskiego Biegu Kobiet odbędzie się w dniu matki, który w przyszłym roku będziemy świętować w ostatnią niedzielę maja. 

Fotorelacja Dziennika Zachodniego (red. Robert Lewandowski i red. Piotr Chrobok): https://tiny.pl/ch5cv

Inne aktualności

Nowoczesny gabinet SI w Jastrzębiu-Zdroju

Fundacja JSW udzieliła finansowego wsparcia na stworzenie nowego gabinetu integracji sensorycznej w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jastrzębiu-Zdroju. Dzięki temu wsparciu, placówka ma teraz możliwość świadczenia nowych usług, skierowanych do dzieci, u których…

Wsparcie dla młodych piłkarzy

Fundacja JSW, będąc zaangażowanym partnerem społeczności lokalnej, przekazała środki finansowe na rzecz Ludowego Klubu Sportowego Zryw Bąków. Fundacja JSW współfinansowała zakup strojów meczowych, a także dresów sportowych dla najmłodszych piłkarzy tego klubu.

Nowa…

Komfortowe warunki w ZSP w Godowie

Zarząd Fundacji JSW przywiązując dużą wagę do wspierania placówek oświatowych, postanowił udzielić wsparcia Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Godowie na zakup klimatyzatorów.

Wsparcie dla SP nr 3 im JP II w Wodzisławiu Śląskim

Dzięki Fundacji JSW uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im Jana Pawła II w Wodzisławiu Śląskim podczas lekcji wychowania fizycznego mogą korzystać z nowego sprzętu sportowego.

Inne spojrzenie na umiejętności piłkarskie

Od niedawna Concordia Knurów rozpoczęła proces doskonalenia umiejętności zawodników poprzez analizę meczów piłki nożnej oraz treningów. Dzięki finansowemu wsparciu udzielonemu przez Fundację JSW, do klubu sportowego trafił sprzęt, który pozwala trenerom oraz zawodnikom…

Wsparcie dla OSP Woszyce

Dzięki wsparciu Fundacji JSW, Ochotnicza Straż Pożarna w Woszycach zyskała niezbędny sprzęt ratowniczy, zwiększając skuteczność strażaków w codziennych działaniach oraz umożliwiając im skuteczną interwencję w sytuacjach ratowania życia i zdrowia mieszkańców regionu

Kol…

Więcej aktualności