Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Jarmark Wielkanocny w Suszcu

Autor: Dominik Borczyk |

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu zaprasza na jarmark wielkanocny, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 1 kwietnia, w godzinach 9:00 – 15:00 na parkingu Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu.

Wszyscy, którzy chcą poczuć wielkanocny klimat, powinni wziąć udział w gminnym wydarzeniu, które zdaniem organizatorów  - będzie okazją do przedświątecznego spotkania. Wielkanocna impreza rozpocznie się wspólnym śniadaniem wielkanocnym, do którego zostali zaproszeni mieszkańcy gminy i nie tylko. 

- Na wspólnym stole znajdą się typowe wielkanocne przysmaki i dania - zapowiadają organizatorzy jarmarku wielkanocnego.

Czas spędzany na świątecznym jarmarku będą umilać lokalni artyści oraz muzycy, którzy wprowadzą uczestników wydarzenia w klimat świąt wielkanocnych. 

- Na scenie zaprezentują się dzieci i młodzież z naszej gminy, Zespół Śpiewaczy „Pogodna Jesień”, Zespół Śpiewaczy „Mizerowianki”, Regionalny Zespół Śpiewaczy „Radostowianki” oraz Zespół Regionalny “Strumień” - czytamy w zapowiedzi wydarzenia. 

Co ciekawe, podczas jarmarku zostanie rozegrana terenowa gra wielkanocna, do której zostaną zaproszone wszystkie dzieci. 

- Ich zadaniem będzie poszukiwanie czekoladowych jajek, ukrytych na terenie jarmarku. Jajeczka, będziemy zbierać do specjalnych koszyków, które wcześniej dzieci będą mogły pokolorować - wyjaśniają organizatorzy wielkanocnej zabawy. 

Podczas wydarzenia wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w tworzeniu palm wielkanocnych oraz warsztatach wielkanocnych. Na terenie jarmarku nie zabraknie oczywiście stoisk gastronomicznych i rękodzielniczych, na których będzie można nabyć domowe produkty i niebanalne rękodzieło. 

Wydarzenie zostanie zorganizowane w ramach projektu "Wokół tradycji wielkanocnych", które zostało dofinansowane ze środków Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej. 

Inne aktualności

Więcej aktualności