Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Integracyjny plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych w Jastrzębiu-Zdroju

Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego w Jastrzębiu-Zdroju to miejsce kultowe. Tak zwany OWN jest popularnym celem spacerów mieszkańców miasta, którzy spędzają tam czas wolny na odpoczynku, zabawie i inhalacjach solankowych. Jest to teren w pełni przystosowany do bezpiecznego poruszania się osób niepełnosprawnych, jednak jak do tej pory nie mogły one korzystać ze zbyt wielu atrakcji. Powstanie miejsca integracji ruchowej dzieci z niepełnosprawnościami pomoże im zarówno w znacznie lepszym rozwoju psycho-fizycznym jak i pozwoli im na aktywny udział w życiu społecznym miasta.   

Z placu zabaw mogą korzystać dzieci niepełnosprawne, w tym poruszające się na wózkach inwalidzkich, jak również dzieci pełnosprawne. W miejscu tym, na trawiastej nawierzchni stanęły trzy urządzenia integracyjne:

  • Karuzela z której mogą korzystać równocześnie dwie osoby niepełnosprawne lub osoby niepełnosprawne i w pełni sprawne.
  • Huśtawka najazdowa, która może stanowić przeszkodę terenową lub huśtawkę wagową.
  • Bujak rowerek, który jest urządzeniem kołyszącym się na sprężynie stalowej.

Jest to pierwszy taki obiekt w mieście, który pozwoli na zintegrowanie dzieci niepełnosprawnych ze społecznością i z pewnością pomoże w rozwoju wspólnot lokalnych Jastrzębia-Zdroju.

Inne aktualności

Cykl koncertowych wieczorów z klasyką powrócił!

8 października w Centrum Kultury w Pawłowicach odbędzie się koncert Andrzeja Canibała, uznanego mistrza akordeonu. To wydarzenie jest możliwe dzięki wsparciu Fundacji JSW.

Nowy plac zabaw w Przedszkolu Publicznym nr 18 w Jastrzębiu-Zdroju

Fundacja JSW kontynuuje swoje zaangażowanie w społeczności Jastrzębia-Zdroju, wspierając najmłodszych mieszkańców. Ostatnim efektem naszych działań jest nowo otwarty plac zabaw na terenie Przedszkola Publicznego nr 18, który stał się miejscem radości i bezpiecznej…

Nowoczesna pracownia językowa

W dobie globalizacji umiejętność posługiwania się językami obcymi staje się nieodzownym elementem sukcesu zarówno na arenie międzynarodowej, jak i lokalnej. Właśnie dlatego Zespół Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju postanowił stworzyć nowoczesną…

Modernizacja placówek oświatowych

Dzięki Fundacji JSW uczniowie mogli wrócić do nowych, zmodernizowanych szkół i pracowni. Fundacja JSW od czterech lat sukcesywnie udziela finansowego wsparcia placówkom oświatowym działającym na obszarze działalności Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Rozpoczęto nabór kolejnych wniosków

Fundacja JSW rozpoczęła ostatni nabór wniosków o udzielenie darowizny ze środków Fundacji JSW w tym roku.

Wakacyjna kopalnia atrakcji

W tegoroczne wakacje Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach przekształciła się w miejsce niezwykłych przygód i edukacji dla dzieci i młodzieży z gminy. To wszystko stało się możliwe dzięki Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która wsparła inicjatywę,…

Więcej aktualności