Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Impuls dla serca od Fundacji JSW

Dzięki Fundacji JSW przy Żelaznym Szlaku Rowerowym w Jastrzębiu - Zdroju pojawił się sprzęt ratujący życie. Defibrylatory zamontowano w dwóch wiatach zlokalizowanych przy drodze rowerowej.

Oba urządzenia zostały zakupione przez jastrzębski magistrat dzięki finansowemu wsparciu Fundacji JSW i stanowią najważniejszy element projektu „Impuls dla życia”. W jego ramach przeprowadzona zostanie także akcja szkoleniowo – promocyjna z zakresu pierwszej pomocy i obsługi defibrylatora. 

Rozwijając ścieżki rowerowe w mieście, szczególną wagę przykładamy do równoczesnego rozwoju infrastruktury poprawiającej bezpieczeństwo i temu właśnie służy projekt „Impuls dla życia”. Jego realizacja była możliwa dzięki wydatnej pomocy Fundacji JSW. Jastrzębska Spółka Węglowa, a przede wszystkim jej fundacja włącza się w różne działania miasta. Po środki sięgają szkoły, przedszkola, a w tym przypadku służymy wspólnie wszystkim naszym mieszkańcom. Dziękuję za wsparcie – powiedziała Anna Hetman, prezydent miasta Jastrzębie – Zdrój.

Kapsuły z defibrylatorami zostały zamontowane  do wewnętrznej strony, metalowej konstrukcji  dwóch wiat ze stacjami do ładowania i stacjami naprawczymi rowerów, które znajdują się przy Żelaznym Szlaku Rowerowym w Jastrzębiu – Zdroju. Pierwsza zlokalizowana jest  przy przepuście drogowym pod ulicą Ździebły. Druga nieopodal ulicy Komuny Paryskiej. Obie stacje zostały specjalnie oznakowane symbolami AED informującymi o defibrylatorach.

Nie bójmy się w razie konieczności używania defibrylatorów – apelował podczas pierwszego szkolenia Piotr Piotrowicz, ratownik medyczny –  To są całkowicie bezpieczne urządzenia, skutecznie ratujące ludzkie życie. Modele które zostały zainstalowane przy szlaku rowerowym należą do najnowszej generacji, a więc same wydają głosowe polecenia, instruując osobę podejmującą działania ratunkowe o kolejnych czynnościach które musi podjąć by uratować ludzkie życie – dodaje Piotrowicz.

Inne aktualności

Cykl koncertowych wieczorów z klasyką powrócił!

8 października w Centrum Kultury w Pawłowicach odbędzie się koncert Andrzeja Canibała, uznanego mistrza akordeonu. To wydarzenie jest możliwe dzięki wsparciu Fundacji JSW.

Nowy plac zabaw w Przedszkolu Publicznym nr 18 w Jastrzębiu-Zdroju

Fundacja JSW kontynuuje swoje zaangażowanie w społeczności Jastrzębia-Zdroju, wspierając najmłodszych mieszkańców. Ostatnim efektem naszych działań jest nowo otwarty plac zabaw na terenie Przedszkola Publicznego nr 18, który stał się miejscem radości i bezpiecznej…

Nowoczesna pracownia językowa

W dobie globalizacji umiejętność posługiwania się językami obcymi staje się nieodzownym elementem sukcesu zarówno na arenie międzynarodowej, jak i lokalnej. Właśnie dlatego Zespół Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju postanowił stworzyć nowoczesną…

Modernizacja placówek oświatowych

Dzięki Fundacji JSW uczniowie mogli wrócić do nowych, zmodernizowanych szkół i pracowni. Fundacja JSW od czterech lat sukcesywnie udziela finansowego wsparcia placówkom oświatowym działającym na obszarze działalności Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Rozpoczęto nabór kolejnych wniosków

Fundacja JSW rozpoczęła ostatni nabór wniosków o udzielenie darowizny ze środków Fundacji JSW w tym roku.

Wakacyjna kopalnia atrakcji

W tegoroczne wakacje Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach przekształciła się w miejsce niezwykłych przygód i edukacji dla dzieci i młodzieży z gminy. To wszystko stało się możliwe dzięki Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która wsparła inicjatywę,…

Więcej aktualności