Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Galeria zdjęć z obchodów 40-stej rocznicy Porozumienia Jastrzębskiego. Część 2.

11 listopada godz. 1000 w Kościele Parafii pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła w Jastrzębiu-Zdroju otwarta została wystawa fotografii zatytułowana „Zasłużony Kapelan Solidarności” poświęcona Księdzu Prałatowi Bernardowi Czerneckiemu. Prezentowane fotografie ukazują postać wybitnego człowieka, niezwykłego księdza i wielkiego patrioty, który wraca wspomnieniami do rodzinnego Kobióra, gdzie zaczęła się jego życiowa droga duszpasterza ludzi pracy.

Także w Kościele Parafii pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła w Jastrzębiu- Zdroju odbyła się uroczysta Msza w intencji Ojczyzny, koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Prałata Bernarda Czerneckiego. Ten niezwykły duszpasterz był wieloletnim proboszczem „ kościoła na górce”, wzniesionego 40 lat temu przez jastrzębskich górników i ich rodziny. To w murach tej Świątyni górnicy Porozumienia Jastrzębskiego mogli zawsze liczyć na pomoc i wsparcie Kapelana Solidarności.

Inne aktualności

„Rozwalić system”

W jastrzębskim „Carbonarium” odbyła się prezentacja filmu dokumentalnego pod tytułem „Rozwalić system”. Przedstawia historię podpisania Porozumienia Jastrzębskiego. 44 lata temu górnicy dawnej kopalni Manifest Lipcowy – dzisiejszej Zofiówki - swoją determinacją zrobili…

Komunikat dotyczący terminu rozpatrywania wniosków nadesłanych na wakacyjno-letni nabór

Zarząd Fundacji JSW informuje, że dokumenty aplikacyjne złożone na nabór wakacyjno-letni tj. do 20 maja 2024 roku będą rozpatrzone do końca lipca 2024 roku.

Rowery dla uczniów klas mistrzostwa sportowego

Fundacja JSW dofinansowała zakup 10 rowerów sportowych do uprawiania kolarstwa uczniów klas mistrzostwa sportowego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach.

MATEMATYKA – fundament w wielu dziedzinach

W dzisiejszym społeczeństwie matematyka odgrywa coraz większą rolę. Stanowi fundament w wielu dziedzinach, takich jak technologia, inżynieria i finanse. Dzięki wsparciu Fundacji JSW, w jednej ze szkół udało się zrealizować nowatorski projekt.

PSIA SŁUŻBA – to wyzwanie i zaszczyt

ma trzy miesiące i już rozpoczęła intensywny trening przygotowujący do służby w elitarnej specjalistycznej grupie poszukiwawczo-ratowniczej PSP Jastrzębie-Zdrój. Wabi się Amper i jest suczką, owczarkiem belgijskim. Jej trenerem i opiekunem jest strażak ochotnik, Kamil…

Sztuczna Inteligencja pomaga kształcić przyszłych górników

Znajomość technicznego języka obcego to jedna z podstawowych kompetencji zawodowych przyszłych górników. Uczniowie z Pawłowic, lingwistyczne umiejętności rozwijają teraz w nowoczesnej pracowni językowej, którą wspiera sztuczna inteligencja.

Więcej aktualności